John Belushi

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 33 let

Datum narození: 23.01. 1949

Datum úmrtí: 5.03.1982

Výška: 173 cm

Hodnocení John Belushi

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky John Belushi (28)

Životopis John Belushi Upravit životopis

John Adam Belushi (24. ledna 1949, Chicago - 5. března 1982, West Hollywood) byl americký herec a zpěvák s albánskými kořeny. Jeho mladším bratrem je James Belushi.

Životopis

Narodil se v americkém Chicagu albánským přistěhovalcům Agnes a Adamovi Belushiovým. Vyrůstal v západní části Chicaga Wheaton. Během studií na vysoké škole navštěvoval divadlo, ve kterém hrál několik her. Od konce sedmdesátých let hrál s Danem Aykroydem ve skupině The Blues Brothers.

Do podvědomí amerických diváků se dostal díky účinkování v televizní show Saturday Night Live. V roce 1978 měl svůj filmový debut snímkem National Lampoon's Lemmings. Tentýž rok vydal své první LP, které obsahovalo jeho starší živé bluesové vystupování a nové, originální kompozice. Jeho největším filmovým úspěchem se stala komedie The Blues Brothers, kde se poprvé seznámil s Aykroydem. O něco později spolu založili skupinu, kterou nejprve pojmenovali jako Blues Brothers Band. Jejich soundtrack k filmu The Blues Brothers se stal jejich největším úspěchem.

Belushi byl znám svou dokonalou imitací různých hudebních a filmových hvězd.

Smrt

Mezi přáteli byl znám svou závislostí na drogách. V květnu 1982 byl v hotelu Chateau Marmont, pokoji č. 3, nalezen mrtvý. Příčinou jeho úmrtí byl speedball; kombinace injekcí kokainu a heroinu. Jeho tělo objevil přítel a kolega Bill Wallace. Ten se ho snažil oživit, bylo však příliš pozdě. Pohřben byl na hřbitově Abel of Chilmark v Massachusetts.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o John Belushi (2)

5 nejslavnějších komiků, kteří nás opustili předčasně

05.08.2019 - Říká se, že smích prodlužuje život. Bohužel to však zřejmě neplatí vždy.

100 nejerotičtějších filmových scén: 76. místo – Mary Louise Weller

25.02.2010 - Náš seriál: 76. nejerotičtější filmová scéna: Mary Louise Weller v americkém filmu Zvěřinec časopisu National Lampoon/Animal House (1978).

Všechny články o John Belushi (2) »
TOPlist