Joel Schumacher

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Režisér, producent

Věk: 80 let

Datum narození: 29.08. 1939

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 191 cm

Hodnocení Joel Schumacher

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Joel Schumacher (3)

Životopis Joel Schumacher Upravit životopis

Joel Schumacher (* 29. srpna 1939, New York, USA) je americký filmový scenárista, režisér a producent, původním povoláním oděvní návrhář.

Život

Pochází z rodiny emigrantů, kteří se do USA přistěhovali ze Skandinávie, jeho matka byla švédská Židovka. Původně vystudoval oděvní design, ale vlivem životních okolností se po krátkém působení v oděvním průmyslu nakonec nechal zaměstnat u filmu v oblasti Los Angeles. Nejprve zde působil jako asistent. Poté, co pro Woodyho Allena navrhoval kostýmy do jeho filmů Spáč (1973) a Interiéry (1978) pracoval i jako scenárista.

V roce 1974 poprvé samostatně režíroval televizní snímek Příběh Virginie Hillové, nicméně systematicky se režii hraných filmů začal věnovat až na přelomu 70. a 80. let 20. století, kdy natočil snímek Eliášův oheň. Zpočátku nebyl příliš úspěšný, první větší úspěch zaznamenal až s filmem Ztracení chlapci v roce 1987. Přelomovým bodem v jeho kariéře se stal rok 1990 kdy natočil psychothiller Hráči se smrtí, kde účinkovali tehdy jen velmi málo známí a populární mladí začínající herci (kromě jiných také Kiefer Sutherland a Julia Robertsová, kteří se během natáčení snímku osobně poznali a sblížili), následně pak krátce na to s Julií Robertsovou natočil další snímek Zemřít mladý, který ale nebyl příliš úspěšný. Dalším jeho úspěšným snímkem se pak v roce 1993 stal film Volný pád. V polovině 90. let natočil dva jen velmi málo úspěšné snímky o Batmanovi Batman navždy (1995) a a Batman a Robin, což bylo pokračování předchozí filmové série pojednávající o tomto superhrdinovi režisera Tima Burtona, oba snímky se staly zlomem v jeho dosavadní kariéře. O dva roky později v roce 1999 natočil drsný kriminální příběh 8 MM, který pojenával o vyšetřování zločinů spojených s natáčením velmi tvrdých amatérských pornofilmů.

V roce 2004 natočil snímek Fantom opery, který byl ve třech kategoriích nominován na Zlatý glóbus a na Oscara.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Joel Schumacher (3)

TOP 5 nejšílenějších „udělátek“ Batmana

25.09.2019 - Jen s obtížemi byste hledali komiksového fandu, který by neměl rád Batmana.

5 zajímavostí z natáčení Dne nezávislosti

25.12.2018 - Přestože druhý díl světoznámého apokalyptického snímku s názvem Den nezávislosti: Nový útok u diváků zrovna nezabodoval, ten první se dodnes těší velké oblibě.

7 zajímavostí z natáčení nenáviděného Batmana a Robina

23.10.2018 - V dnešní době se to všude superhrdinskými filmy jen hemží.

Všechny články o Joel Schumacher (3) »
TOPlist