Joe Satriani

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Kytarista

Věk: 68 let

Datum narození: 15.07. 1956

Místo narození: USA, New York, Long Island

Výška: 173 cm

Člen skupiny: Chickenfoot

Žánry: progresivní rock , rock , hard rock , instruentální , instrumentální rock

Hodnocení Joe Satriani

Přitažlivost
88% (226 hlasů) 6673.místo
Talent
89% (250 hlasů) 8959.místo
Inteligence
87% (236 hlasů) 8503.místo
Vtipnost
90% (226 hlasů) 7156.místo

Fotky Joe Satriani (70)

Videoklipy Joe Satriani (197)

Písně Joe Satriani (544)

Všechny písně Joe Satriani (544) »

Diskografie Joe Satriani (28)

Životopis Joe Satriani Upravit životopis

Joseph Satriani, někdy psáno též Satriany (* 15. července 1956. New York), je americký kytarový virtuoz.

Je jedním z nejznámějších rockových kytaristů začátku 21. století. Je známý svou virtuózní technikou hry, osobitým projevem a zvukem.

Na kytaru začal hrát jako čtrnáctiletý, inspirovaný hudbou Jimiho Hendrixe.

Od roku 1978 učil hru na kytaru. Jeho žáky byli m.j.: Steve Vai, David Bryson (Counting Crows), Kirk Hammett (Metallica), Larry LaLonde (Primus), Charlie Hunter a mnoho dalších. V nasledujících letech hrál s vynikajícími jazzovými hudebníky, což do značné míry ovlivnilo jeho styl hraní. Hrál s Lennie Tristanem, Billym Bauerom a jinými.

V 80. letech koncertoval s Mickem Jaggerem a zároveň nahrával s různými skupinami. V 90. letech na několik měsíců zastoupil na koncertech kytaristu Deep Purple - Ritchieho Blackmorea.

První sólové album „Not Of This Earth“ vydal v roce 1986. Za následující platí - „Surfing With The Alien“, „Dreaming No. 11“, „Flying In A Blue Dream“, „The Extremist“ - byl nominován na Grammy.

V roce 1996, Satriani založil projekt G3. Krom něj v něm účinkovali Steve Vai, Adrian Legg, Eric Johnson, Yngwie Malmsteen, John Petrucci, Kenny Wayne Shepherd a Robert Fripp. Skupina se stala populárnější velmi vydařenými koncertními turné v USA, Evropě a Japonsku.

Satrianiho styl hraní je charakteristický dokonalým ovládáním všech hracích technik.

Výborně ovládá tremolo, a co je nejdůležitější, na rozdíl od mnoho jiných virtuózů, se neomezuje na technické předvedení, ale tvoří pěkné, vystavené, důmyslné skladby plné emocí.

Satriani je jedním z nejlepších novátorských a inspirativních kytaristů současnosti, čehož důkazem je velký počet muzikantů, kteří přiznávají, že je jeho tvorba fascinuje.

Joe Satriani hraje na kytarách značky Ibanez ze série JS a používá zesilovače Peavey JSX. Obě značky produkují s jeho signaturou sérii výrobků.

V rámci svého evropského turné k nové desce "Professor Satchafunkilus and the Musterion of Rock" vystoupil Joe Satriani také 3. června 2008 v Česku v pražské T-Mobile aréně.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Joe Satriani (0)

Všechny články o Joe Satriani (0) »
TOPlist