Jesse McCartney

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
3 antifanoušci
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák, textař

Věk: 34 let

Datum narození: 9.04. 1987

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 178 cm

Člen skupiny: Dream Street

Žánry: pop , emo , anglická , americká , disneyovská

Hodnocení Jesse McCartney

Přitažlivost
81% (14 hlasů) 8902.místo
Talent
86% (11 hlasů) 9751.místo
Inteligence
79% (9 hlasů) 11223.místo
Vtipnost
69% (10 hlasů) 12576.místo

Fotky Jesse McCartney (666)

Jesse McCartney nahé fotky (9)

Videoklipy Jesse McCartney (72)

Písně Jesse McCartney (379)

Všechny písně Jesse McCartney (379) »

Diskografie Jesse McCartney (10)

Up Close ( 20 Sep 2005)
Departure ( 23 Jan 2009)
Celá diskografie Jesse McCartney (10) »

Životopis Jesse McCartney Upravit životopis

Jesse A. McCartney (* 9. dubna 1987) je americký zpěvák a herec. Proslavil se jako člen chlapecké kapely Dream Street (r. 2000), potom z kapely odešel a dal se na sólovou dráhu, zúčastnil se natáčení amerického seriálu Kalifornské léto a natočil své první album - Beautiful Soul. Nejnovější album, Right Where You Want Me, vyšlo 19. září 2006.

Osobní život

McCartney se narodil v New Yorku. Jeho prarodiče, Dick a Joyce Saberovi, jsou z Kalifornie. Jesse je skotského, irského a anglického původu a je křesťan. V roce 1998 se přestěhovali do Ardsley v New Yorku, kde Jesse vyrůstal a žil do roku 2004. Má bratra Timmothyho (Timmy) Glovera Marka McCartneyho a sestru Leu McCartney.

Hudební kariéra

Ve dvanácti letech se Jesse přidal do chlapecké kapely Dream Street (2000-2002); tuto zkušenost ohodnotil jako dobré „odrazové místo“ pro svojí sólovou kariéru. S jejich debutovým albem získali zlaté ocenění. Skupina se později rozpadla a Jesse začal jezdit s Aaronem Carterem. Od šestnácti let pracoval s muzikanty Dillon Kondor (kytara), Peter Chema (bassy), Katie Spencer (klávesy), Alex Russek (bicí), Karina LaGravines (vokály) a Sharisse Francisc (druhý hlas v pozadí) pod vedením Ginger McCartney a Sherry Goffin Kondor, producentkou jeho prvního alba Beautiful Soul.

McCartney vydal v roce 2003 jeho první desku s názem JMac. Album obsahovalo tři songy - „Beautiful Soul“, „ Don't You“ a Why don't „You Kiss Her?“. V roce 2004 zazpíval duet s Anne Hathawayovou „Don't Go Breaking My Heart“, který byl uveden pro Ella Enchanted Soundtrack.

Jeho prvním debutovým albem se stal „Beautiful Soul“, na kterém pracoval dva roky; prodávat se začalo 28. září 2004. V České republice se objevilo v létě příštího roku. Album obsahovalo 4 songy (12 + 1 bonus), které si Jesse sám napsal. Na AOL Music získalo 2 místo a dobře si vedl i videoklip „Beautiful Soul“ v MTV Total Request Live, v TOP 10 byl 5x volen, vrcholu dosáhl 4×.

Za album Beautiful Soul získal platinové ocenění, prodalo se ho více než 1,5 miliónů kusů.

Jesseho první sólový Tour, zvaný Beautiful Soul (se spoluprací herečky a textařky Brie Larsonové), začal 2. května 2005 v Crest Theatre v Sacramentu v Kalifornii. Po USA objezdil 56 zastávek, skončil 10. září v Madera District County Fair v Madera, Kalifornie.

Nejlepší koncert pro něj byl v New Jersey. Představil tam poprvé svůj nově složený band z Dory Lobel (kytara), Zane Carney (kytara), Andre De Santanna (bassy), Mitchell Yoshida (klávesy), Karen Teperberg (bicí), Margeaux „JoJo“ Fernandez (hlas v pozadí) a Julii Dickens (druhý hlas v pozadí). Představení z 9. července v Paramount's Great America, Santa Clara, Kalifornie bylo natočeno jako jeho první hudební DVD, které vyšlo v listopadu 2005.

Herecká kariéra

Jako první se objevil v televizním seriále „All My Children“ (1998-2001). Byl nominován na cenu Daytime Emmy za Talentovaného mladého seriálovéno herce díky roli J. R. Chandlera (dvě nominace v roce 2001 a 2002). V roce 2004-2005 hrál Bradina Westerlyho v seriále Kalifornské léto, který se stal trhákem pro Warner Bros. Ten samý rok nafotil módní fotky pro Abercrombie & Fitch.

McCartney zazáří ve filmu Keith který uvidíme v roce 2007, dále tam bude hrát Margo Harshaman či Elisabeth Harnoisová. Jesse propůjčil svůj hlas postavě Roxas do americké počítačové hry Kingdom Hearts II a hlas Petra pro DVD Tinkerbell (Disney). Jeho hlas v originálním podání můžete slyšet dále ještě ve filech Horton nebo Alvin a chipmunkové.

Ve 12. zářijovém díle All My Children představil svůj nový song Right Where You Want Me.

Charita

Jesse McCartney rád sportuje, miluje např. baseball, bowling a surfing (který se naučil v době natáčení Summerlandu). Část zisku ze světové tour Beautiful Soul daroval na fondy pro živelné pohromy; namluvil rádiovou reklamu pro kampaň „Děti pro Ameriku bez drog“, je spojenec Dětské výzkumné nemocnice St. Juda; zapojil se do SPACE charity, jejíž zakladatel je starý přítel jeho matky. Do léta roku 2007 chodil s Katie Cassidy.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jesse McCartney (1)

Alvin a Chipmunkové 3: Další dobrodružství ukřičených veverek!

19.12.2011 - Americký animovaný film přináší nové příhody veverčáka Alvina a jeho pána!

Všechny články o Jesse McCartney (1) »
TOPlist