Jessalyn Gilsig

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 48 let

Datum narození: 30.11. 1971

Místo narození: Kanada, Montréal, Québec

Hodnocení Jessalyn Gilsig

Přitažlivost
87% (29 hlasů) 6766.místo
Talent
88% (22 hlasů) 9045.místo
Inteligence
94% (20 hlasů) 4356.místo
Vtipnost
92% (19 hlasů) 4686.místo

Fotky Jessalyn Gilsig (19)

Životopis Jessalyn Gilsig Upravit životopis

Jessalyn Gilsig (* 30. listopadu 1971) je kanadská herečka, známá pro své role v televizních seriálech Bostonská střední, Plastická chirurgie s.r.o. a jako exmanželka Willa Schuestra v seriálu Glee. Také se objevila v pár epizodách v seriálech Policie New York, Útěk z vězení a Hrdinové.

Osobní život

Narodila se v městě Montreal v Quebecu jako dcera autorky a překladatelky Claire a inženýra Tobyho Gilsigových. Začala hrát ve svých 12 letech. Navštěvovala střední školu pro dívky Trafalgar v centru Montrealu. Později studovala v americkém repertoárovém divadle na Harvardské univerzitě a navštěvovala v letech 1989- 1993 univerzitu McGill. Absolvovala v roce 1993.

Gilsig poprvé potkala Bobbyho Salomona, když oba chodili na Montrealskou střední školu. Chodili spolu a Gilsig k tomu říká, že Salomon byl cool kluk a fotbalista. Když se Salomon, nyní filmový producent, přestěhoval do Hollywoodu v roce 2002, on a Gilsig obnovili jejich přátelství a začli spolu znovu chodit. Pár se vzal 1. ledna 2005. Protože Salomon je žid a Gilsig má židovského otce, měli tradiční židovskou svatbu. Mají spolu dceru Penelope, která se narodila 26. září 2006. 8. září 2010 ale podala Gilsig žádost o rozvod- kvůli neslučitelným rozdílům. Žijí odděleně od roku 2009.

Kariéra

Kariéru začala jako dabérka. Dabovala filmy Mascarade a The Journey Home a televizní seriály Malí létající medvídci, Young Robin Hood a Gulliverovy cesty.

V roce 1995 se přestěhovala do New Yorku, kde se objevila v několika divadelních hrách mimo Broadway. Také se objevila v některých kanadských seriálech na konci osmdesátých a na počátku devadesátých let. Její televizní kariéra začala ke konci devadesátých let, kdy hostovala v televizních seriálech jako Viper a Sedm dní. Pak díky Davidovi E.Kelleymu získala hlavní roli v seriálu Bostonská střední.

Po hostování ve dvou epizodách v seriálu Advokáti, byla obsazena do dalšího programu Kelleyho, do seriálu Čmuchalové. Seriál ale kvůli nízké sledovanosti skončil, a tak Kelley napsal roli Lauren Davisové v Bostonské střední přímo pro ní. Seriál měl premiéru v září 2000 na americkém televizním kanálu FOX. Gilsig opustila seriál na konci série v květnu 2002. Po jejím odchodu z Bostonské střední se připojila k obsazení seriálu Plastická chirurgie s.r.o. v roce 2003 jako Gina Russová a v seriálu zůstala až do roku 2008, kdy byla její postava zabitá. V roce 2004 se objevila v pěti epizodách seriálu Policie New York, následovaly pak čtyři epizody v seriálu televize FOX- Útěk z vězení a poté hostování v epizodě seriálu Zákon a pořádek.

Vedle svých rozsáhlých zkušeností s divadlem a televizí, má taky Gilsig zkušenosti s filmy. V roce 1998 měla malou roli ve filmu Zaříkávač koní a propůjčila svůj hlas Kayley v animovaném filmu Kouzelný mč- Cesta na Camelot. V roce 2004 se objevila ve filmech Hokejová máma a See This Movie.

Gilsig má v současné době občasné role ve třech televizních seriálech. V seriálu Friday Night Lights vysílaném na NBC, hraje Shelley, sestru Tami Taylorové. V seriálu Hrdinové hraje Meredith Gordonovou, biologickou matku Claire Bennetové. Gilsig hraje vedlejší roli Terri Schuester v seriálu Glee. V roce 2007 si zahrála jednu z hlavních rolí ve filmu Potopa.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jessalyn Gilsig (0)

Všechny články o Jessalyn Gilsig (0) »
TOPlist