Jeri Ryan

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 53 let

Datum narození: 22.02. 1968

Místo narození: Německo, Munich

Výška: 173 cm

Hodnocení Jeri Ryan

Přitažlivost
94% (28 hlasů) 2627.místo
Talent
93% (19 hlasů) 5795.místo
Inteligence
90% (17 hlasů) 5998.místo
Vtipnost
89% (14 hlasů) 7162.místo

Fotky Jeri Ryan (71)

Životopis Jeri Ryan Upravit životopis

Jeri Lynn Ryanová (* 22. únor 1968 Mnichov, Západní Německo), dívčím jménem Jeri Lynn Zimmermannová, je americká televizní a filmová herečka, která se stala známou rolí Sedmé z devíti v seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager.

Dospívání

V době, kdy se narodila, působil její otec Gerhard Florian Zimmermann na americké vojenské základně ve Spolkové republice Německo jako hlavní seržant. Matka Sharon, jež pracovala jako sociální pracovnice, ji přivedla na svět v Mnichově. Spolu se starším bratrem Markem vyrůstala do svých jedenácti let na vojenských základnách v Kansasu, Marylandu, Havaji, Georgii a Texasu. Tehdy se její otec rozhodl odejít z armády a usadit se s rodinou ve městě Paducah v Kentucky.

Na střední škole Lone Oak High School maturovala v roce 1986, v celonárodní soutěži získala stipendium ke studiu na Northwest University v Evanstonu v Illinois. Na univerzitě se stala členkou dívčího spolku „Alfa Fí“ (ΑΦ), v němž se roku 1989 ucházela o jeho nejkrásnější členku v soutěži Miss ΑΦ. Vítězství jí zajistilo postup na celostátní Miss Illinois, ve které získala korunku nejkrásnější dívky, čímž se probojovala do celonárodní soutěže Miss USA, v níž obsadila čtvrté místo. V roce 1990 promovala na univerzitě s titulem „bakalář divadelního umění“ (B.A.).

Filmová kariéra

Ve školních letech si přála být zvěrolékařkou, ale ještě na střední škole začala hrát v místním ochotnickém souboru. Před ukončením univerzity získala první malou roli ve filmu Letadla, vlaky, automobily, její scéna ale byla nakonec vystřižena. Po absolutoriu začala navštěvovat castingy a pracovat v reklamách. První realizovanou roli získala v sitcomu Who's the Boss? v roce 1991. Jako host se objevila v několika populárních seriálech – Matlock (1993), To je vražda, napsala (1995), Melrose Place (1996). Vedle toho se objevila i v nezávislých filmech jako Men Cry Bullets (1997) a The Last Man (2000).

Roku 1996 ji mohli diváci spatřit v televizním seriálu stanice NBC Temné nebe, ve kterém ztvárnila roli mimozemské vyšetřovatelky Juliet Stuartové. Po jedné sezóně byl seriál zrušen, přesto právě tato role znamenala zásadní zlom v její dosavadní kariéře. Všimli si jí totiž filmaři sci-fi a nabídli jí roli Sedmé z devíti v seriálu Star Trek: Vesmírná loď Voyager (4.–7. řada), která znamenala celosvětovou slávu a nálepku sex-symbolu. Seriál obstál nejen u diváků, ale byl pozitivně hodnocen i recenzemi. Po skončení poslední sezony Voyageru roku 2001 přijala postavu frustrované právničky Ronnie Cookeové v seriálu Bostonská střední, kterou ji napsal David Kelley „přímo na tělo“. Tento projekt byl zrušen v roce 2004.

V letech 2006–2008 hrála v seriálu Žralok.

Osobní život

V roce 1990 potkala investičního bankéře Jacka Ryana, za kterého se 15. června 1991 provdala. Z jejich manželství se narodil syn Alex (* 1994), v srpnu 1999 ale došlo k rozvodu. Jack Ryan se v roce 2004 ucházel o křeslo do Senátu USA na republikánské kandidátce, ale byl donucen odstoupit poté, co byla odhalena informace, že před šesti lety ho v rozvodovém řízení manželka obvinila z vynucování sexu na veřejnosti a podivných sexuálních praktik v nočních klubech. Ryan tato nařčení ihned odmítl a herečka se k nim nevyjádřila, přesto ovšem tento sexuální skandál znamenal konec politických ambicí a stažení jeho kandidatury. Senátorské křeslo za stát Illinois nakonec ten rok vyhrál demokratický nováček Barack Obama.

Jejím partnerem se po rozvodu stal jeden z producentů Voyageru Brannon Braga, s nímž v posledním roce natáčení navázala partnerský vztah. V roce 2003 však v Los Angeles potkala francouzského kuchaře Christophea Émého, za nějž se provdala. V únoru 2005 společně otevřeli restauraci Ortolan na třetí ulici v Los Angeles, kde je servírována francouzská kuchyně po moderním způsobu. Svatbu uspořádali 16. června 2007 v údolí řeky Loiry mezi Sully-sur-Loire a Chalonnes ve Francii. 20. března 2008 přivedla v Los Angeles na svět dceru Gisele Émé.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jeri Ryan (1)

7 nejvíc sexy filmových mimozemšťanek

11.10.2018 - Sehnat si přitažlivou herečku není v dnešní době zrovna velký kumšt.

Všechny články o Jeri Ryan (1) »
TOPlist