Jensen Ackles

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 4 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herec

Věk: 42 let

Datum narození: 1.03. 1978

Místo narození: USA, Dallas, Texas

Výška: 185 cm

Hodnocení Jensen Ackles

Přitažlivost
86% (30 hlasů) 7209.místo
Talent
84% (28 hlasů) 10420.místo
Inteligence
83% (29 hlasů) 9773.místo
Vtipnost
91% (27 hlasů) 5185.místo

Fotky Jensen Ackles (507)

Životopis Jensen Ackles Upravit životopis

Jensen Ross Ackles (* 1. března 1978, Dallas, Texas) je americký herec.

Narodil se Alanu Rogerovi a Donně Joan Acklesovým, má bratra a sestru, pochází z irsko-britské rodiny. Vystudoval střední školu Lloyda V. Berknera v Richardsonu v Texasu, kde byl také hráčem baseballu a lakrosu. Před tím, než se odstěhoval do Los Angeles, kde se stal hercem, měl v plánu vystudovat sportovní medicínu a být psychoterapeutem.

Na plno se tedy začal věnovat herectví a dostal role v seriálech Mr. Rhodes, Sladké údolí (orig. Sweet Valley High) a Cybill. Po nich přišla role pro něj doslova vyšitá, a to v seriálu Tak jde čas (orig. Days of Our Lives), za kterou byl oceněn a nominován při mnoha slavnostních vyhlášeních. V roce 2000 s natáčením tohoto seriálu skončil a věnoval se sériím o slavné zpěvačce Marilyn Monroe. V roce 2005 hrál v hororu Cesta ke zlu (orig. Devour), který vyšel na DVD a v roce 2007 v "psychologické komedii" Ten Inch Hero, která je nezávislým snímkem a doposud byla možnost ji vidět jen na festivalech. O její další distribuci se jedná.

Poté se zúčastnil konkurzu k seriálu Smallville, kde se ucházel o hlavní roli Clarka Kenta, ale nakonec zvítězil Tom Welling. V seriálu se přesto objevil a to v roli Jasona Teaguea. Zahrál si i roli C. J. v seriálu Dawsonův svět (orig. Dawson's Creek). Jeho prozatím největší a nejznámější rolí je jedna z hlavních postav v seriálu Lovci duchů (orig. Supernatural). V roce 2009 hrál v remaku hororu Krvavý Valentýn (orig. My Bloody Valentine) a v roce 2010 daboval anglický originál kresleného filmu Batman vs. Red Hood (orig. Batman: Under the Red Hood).

Jensen má za sebou i první divadelní roli, když se představil v inscenaci Pár správných chlapů v roli vojáka Daniela Kaffeeho v roce 2007.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jensen Ackles (1)

5 nejděsivějších monster ze seriálu Lovci duchů

06.02.2019 - Přestože americký seriál Lovci duchů není vyloženě hororovým televizním počinem, některé epizody vás vyděsí raz dva.

Všechny články o Jensen Ackles (1) »
TOPlist