Janick Gers

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, skladatel, Kytarista

Věk: 61 let

Datum narození: 27.01. 1957

Místo narození: Anglie, Hartlepool

Člen skupiny: Gogmagog, Iron Maiden

Žánry: heavy metal , hard rock

Hodnocení Janick Gers

Přitažlivost
80% (6 hlasů) 9112.místo
Talent
87% (7 hlasů) 9501.místo
Inteligence
80% (6 hlasů) 10431.místo
Vtipnost
76% (7 hlasů) 11153.místo

Fotky Janick Gers (8)

Životopis Janick Gers Upravit životopis

Janick Robert Gers (* 27. ledna, 1957, Hartlepool, Anglie) je jeden z kytaristů a skladatelů heavy metalové skupiny Iron Maiden. Jeho otec Boleslaw byl důstojníkem polského námořnictva.

Janick Gers byl hlavním kytaristou kapely White Spirit, poté se přidal k formaci Gillan zpěváka Deep Purple Iana Gillana. Po rozpuštění této kapely nastoupil do Gogmagog, ve které hrál společně s bývalými členy Iron Maiden Pauelm Di'Annem a Clivem Burrem. Hrál také v kapele Marillion zpěváka Fishe. V roce 1990 hrál na prvním sólovém albu Bruce Dickinsona, Tattooed Millionaire.

Během nahrávání alba byl osloven a bylo mu nabídnuto místo po Adrianu Smithovi, který Iron Maiden opustil. Po Smithově návratu do Iron Maiden v roce 1999 již Janick Gers v kapele zůstal a od té doby v Iron Maiden hrají tři kytaristi. Na kytaru hraje Janick Gers pravou rukou, ačkoliv je levák.

Janicka nejvíce ovlivnil Ritchie Blackmore a irský bluesový kytarista Rory Gallagher. Janick je známý především svojí energií na pódiu, kde často skáče a předvádí krkolomné kousky se svou kytarou, kterou během hraní obtáčí kolem těla, vyhazuje ji vysoko do vzduchu a následně s přehledem chytá.

Janick Gers je dlouhodobým zastáncem a hráčem na kytary Fender Stratocaster. Jeho kytary jsou typicky černé nebo bílé s palisandrovým hmatníkem. Jeho oblíbenou byl černý Stratocaster, který byl pravděpodobně dárem od Iana Gillana. V současné době Janick používá 4 Stratocastery a také elektroakustiskou kytaru Gibson Chet Atkins, na kterou hraje například skladbu Dance of Death. Janick Gers, stejně jako jeho spoluhráči Dave Murray a Adrian Smith, používá předzesilovač Marshall JMP-1 a zesilovač Marshall 9200.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Janick Gers (0)

Všechny články o Janick Gers (0) »
TOPlist