Jane Fonda

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 82 let

Datum narození: 21.12. 1937

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 173 cm

Hodnocení Jane Fonda

Přitažlivost
94% (8 hlasů) 2582.místo
Talent
92% (5 hlasů) 6146.místo
Inteligence
92% (4 hlasů) 5119.místo
Vtipnost
90% (5 hlasů) 5524.místo

Fotky Jane Fonda (167)

Jane Fonda nahé fotky (19)

Jane Fonda nahá ve filmech (2)

Životopis Jane Fonda Upravit životopis

Jane Fondová (* 21. prosince 1937) je americká herečka dvakrát oceněná Oscarem, spisovatelka, politická aktivistka, modelka, cvičitelka a producentka. Slavnou se stala v šedesátých letech 20. století kdy hrála ve filmech jako Barbarella a Dívka ze Západu. Později obdržela dvě ocenění filmové akademie a několik dalších cen, byla i nominována na další různá ocenění. V roce 1991 oznámila ukončení herecké dráhy a na filmová plátna se vrátila až roku 2005 ve filmu Příšerná tchyně a v roce 2007 hrála ve filmu Georgia Rule. V letech 1982 až 1995 produkovala různé, převážně televizní, záznamy.

Rodina

Jane Seymour Fondová je dcerou herce Henryho Fondy a po své matce Frances je šlechtického původu. Jméno dostala po slavné Jane Seymourové, třetí manželce Jindřicha VIII. Se svou matkou neměla ovšem Jane příliš kladný vztah, když Frances v Janiných deseti letech spáchala sebevraždu.

Názory

Jane si prošla na veřejnosti mnoha pózami. Od oslnivé naivky přes sexuální symbol, revolucionářku, cvičitelku, prezidentku společnosti až po uznávanou herečku a producentku. Byla vesmírnou sexbombou ve filmu Barbarella, ale i feministkou. Stala se Miss vojenských odvodů z roku 1962, která během války ve Vietnamu stála na straně nepřítele. Celkem 35 let trpěla bulimií, díky čemuž si udržela dobrou postavu, na skvělou kondici by to ovšem nestačilo. Často kouřila a později obhajovala zdravý způsob života. Hlásila se k socialismu a toužila po penězích z podnikatelských aktivit. Zároveň se ovšem dokázala zuřivě nadchnout pro určitou věc, roli, dřít do úmoru a vypilovat každý detail, především ve své producentské praxi nechávala scény nekonečně opakovat, až bylo vše dokonalé.

Fondová se účastnila jako aktivistka mnoha politických kauz, jedna z nejznámějších a nejvíce kontroverzních byl její odpor k Vietnamské válce. Také protestovala proti válce v Iráku a násilí na ženách. Sebe sama popisuje jako liberála a feministku. Od roku 2001 se Jane hlásí ke křesťanství. V roce 2005 vydala svoji autobiografii a nyní žije v Los Angeles.

Kariéra

Celkem sedmkrát (naposledy v roce 1986) byla nominována na Cenu Akademie, Oscara si odnesla dvakrát, za film Klute v roce 1971 a za Návrat domů v roce 1978. Hrála i divadlo Broadwayi a pracovala pro televizi.

Během svého hereckého života se setkala s mnoha zajímavými osobnostmi. Podle svých se nejvíc naučila od Katharine Hepburnové a svého otce během natáčení Na zlatém jezeře v roce 1981. Jane prohlásila, že když jako malá holčička sledovala Katherine v televizi, přála si, aby se stala Katharine Hepburnová její matkou.

Na kurzech Lee Strasberga, které navštěvovala v Los Angeles, se setkala osobně s Marilyn Monroe i Marlonem Brandem. S tím se setkala i při natáčení filmu The Chase. Několikrát si zahrála s Robertem Redfordem i Alainem Delonem.

V poslední době českého diváka mohla zaujmout v komedii Příšerná tchýně vedle Jennifer Lopezové.

Soukromí

Byla třikrát vdaná, z těchto manželství pochází dvě děti. Jejím prvním manželem byl režisér Roger Vadim, který Jane představil v Evropě a televizními světu jako oslnivou blondýnku. Je otcem dcery Vanessy (* 1968). Druhým manželem se stal politik Tom Hayden, se kterým Jane má syna Troye. V roce 1991 se provdala za televizního magnáta Teda Turnera, jejich vztah skončil v roce 2001 rozvodem.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jane Fonda (7)

5 nejslavnějších hollywoodských rodin

07.11.2018 - Herecký talent nemá každý a často se tato schopnost musí hodně dlouhou dobu pilovat, než z ní vzejdou uspokojivé výsledky.

Co kdybychom žili společně? - komedie o hipísáckých důchodcích!

04.12.2012 - Francouzsko-německý film je zábavnou hříčkou na téma život ve stáří!

Jane Fonda brala na zlepšení sexuálního života testosteron!

24.08.2011 - Slavná Jane Fonda (73) se pomáhala udržovat mužským pohlavním hormonem!

Jane Fonda trpěla do padesáti let bulimií!

07.08.2011 - Poruchu příjmy potravy v ní údajně vypěstoval její otec, herec Henry Fonda!

Herec Peter Fonda se potřetí oženil! V jednasedmdesáti letech!

21.06.2011 - Americký herec a režisér Peter Fonda (71) si vzal svou dlouholetou přítelkyni Margaret DeVogelaer (57)!

100 nejerotičtějších filmových scén: 43. místo – Jane Fonda

30.03.2010 - Náš seriál: 43. nejerotičtější filmová scéna: Jane Fonda v francouzsko-italské sci-fi Barbarella (1968).

Všechny články o Jane Fonda (7) »
TOPlist