Jana Fabiánová

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka, textařka, skladatelka

Věk: 39 let

Datum narození: 11.03. 1979

Místo narození: Praha, Československo

Žánry: taneční , česko-slovenská

Hodnocení Jana Fabiánová

Přitažlivost
82% (6 hlasů) 8726.místo
Talent
82% (5 hlasů) 11018.místo
Inteligence
80% (5 hlasů) 10432.místo
Vtipnost
82% (6 hlasů) 9583.místo

Fotky Jana Fabiánová (21)

Videoklipy Jana Fabiánová (2)

Písně Jana Fabiánová (12)

Všechny písně Jana Fabiánová (12) »

Diskografie Jana Fabiánová (1)

Životopis Jana Fabiánová Upravit životopis


Jana Fabiánová, rodným jménem Linda Nemejovská (* 11. března 1979, Praha) je česká zpěvačka, herečka, textařka, tanečnice, módní návrhářka.

Jméno

V roce 2001 si změnila úředně jméno z Linda Nemejovská na Jana Fabiánová .

Životopis

Malá Linda měla k hudbě blízko od dětství. Narodila se totiž slavné české zpěvačce a herečce Nadě Urbánkové a profesoru angličtiny, překladateli a textaři Janu Nemejovskému. Od dětství navstěvovala hodiny tance, hry na klavír nebo zpěvu a soukromě studovala herectví u režisérky Evy Sadkové. Od svých 4let totiž cítila, že hudba a divadlo jsou jejím místem... ale rodiče pochopitelně chtěli, aby měla vystudovány "normální" školy.

Po maturitě byla přijata ke studiu germanistiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Druhým oborem, který studovala současně s germanistikou, bylo učitelství náboženství, etiky a filosofie na Husitské teologické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Při studiu si přivydělávala např. jako tanečnice, hrála epizodní role ve filmech, vizážistka, překládala a vyučovala německý jazyk. Ani jedno vysokoškolské studium nedokočila. V tutéž dobu totiž zvítězila v soutěži Rozjezdy pro hvězdy, která jí otevřela dveře do českého showbusinessu.

Roku 2002 se seznámila s DJ Neo. Dohodli se na spolupráci a začali společně tvořit. Jana si úředně nechala změnit jméno aby nebyla na uměleckém poli neustále spojována s matkou, Naďou Urbánkovou, což jí v ČR zavíralo dveře na konkurzy. Janina tvorba v duu s DJ Neem byla charakteristická poetickými texty a melodickou popovou linkou. Jejich skladby by se daly označit za klubovou elektroniku. V tom samém roce na sebe Jana strhla pozornost veřejnosti úspěchem v soutěži TV Nova - Rozjezdy pro hvězdy. V červnovém finále vítězů jednotlivých kol dokonce předstihla v té době téměř neznámou Anetu Langerovou. A zvítězila. Úspěch ji přinesl smlouvu s nahrávací společností EMI Czech republic na 3 alba. První deska Zamilovaná ničitelka vyšla na podzim 2003. Z této desky se na radiovém trhu uchytil singl Nostalgie (nejhranější skladba na českých radiích na podzim 2003).

V roce 2004 se objevila ve filmu Bolero režiséra F. A. Brabce. Dostala možnost předvést svůj herecký talent v roli korunního svědka/a zároveň podezřelé z vraždy/ Lucie Medkové. Druhé hudební album Život je video inspirované hudbou 80. let 20. století při porovnání s debutem tolik úspěšné nebylo. Jana se pomalu odklání od popové tvorby a vrhá se do do spolupráce s Jazzappeal Bandem. V roce 2006 byla jejich produkce zdokumentována záznamem živého charitativního koncertu, který vyšel jako deska Jazz Memories (Live Concert and Aid from Prague). Nahrávka obsahuje slavné jazzové standardy (např. Cheek to cheek, My funny Valentine, Georgia on my mind...) proslavené Ellou Fitzgerald, Frankem Sinatrou či Rayem Charlesem atd.

Jana působí v současnosti v těchto divadlech: Kalich - Touha (Romana/Fantomima), SeMaFor - Pension Rosamunda (Betty), Pokušení Sv. Antonína (ďáblice), Lysistrata (Kleoniké), Ten čtvrtek platí (Klaudie), Život je náhoda v obnošený vestě (Pes Bobina), Palace - Bílý Dalmatin (Čarodějnice, Opička Ola a Prasátko), ND - Dobře placená procházka (Krásná Dívka).

Ocenění

  • Absolutní vítěz Rozjezdy pro hvězdy 2003
  • 2003 Český slavík Objev TV Nova za rok 2003

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jana Fabiánová (0)

Všechny články o Jana Fabiánová (0) »
TOPlist