Jan Saudek

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, Fotograf

Věk: 83 let

Datum narození: 13.05. 1935

Hodnocení Jan Saudek

Přitažlivost
40% (3 hlasů) 14940.místo
Talent
72% (5 hlasů) 12808.místo
Inteligence
67% (6 hlasů) 12712.místo
Vtipnost
68% (6 hlasů) 12333.místo

Fotky Jan Saudek (66)

Životopis Jan Saudek Upravit životopis

Jan Saudek (* 13. května 1935) je český fotograf, věnující se zejména ateliérové fotografii s typickým a nezaměnitelným rukopisem. Nejčastějším předmětem jeho fotografií je žena, ženské tělo a motivy vztahu ženy a muže. V počátcích své tvorby se zabýval také tematikou dětství a vztahu mezi dospělými a dětmi. Od roku 1977 své fotografie koloruje. Je dobře znám i ve světě a získal řadu ocenění, mimo jiné se stal rytířem Řádu čestné legie. Je bratrem (dvojčetem) výtvarníka Karla Saudka.

Stručný životopis

Jan Saudek patří mezi nejvýznamnější české umělecké fotografy. Dne 13. května 1935 se bankovnímu úředníkovi a jeho ženě v Praze narodila dvojčata Jan a Karel. Jan se narodil jako druhý, „a to ho předurčilo být celý život číslo dvě“.

Roku 1939 začíná v Evropě druhá světová válka, kdy jako malé děti byly svědky německé okupace hlavního města. Na konci druhé světové války se kvůli svému židovskému původu dostali i s bratrem Karlem do speciálního koncentračního tábora, kde byla pouze dvojčata. Pouhou shodou příznivých náhod se obě dvojčata dožila konce války a hrůzu holokaustu přežila.

Studoval grafickou školu v Praze a od roku 1950 pracoval jako produkční fotograf v tiskárnách a poté začal kreslit a když dostal svůj první fotoaparát Kodak Beau Brownie i fotografovat.

V letech 1954 až 1956 absolvoval povinnou vojenskou službu. Roku 1958 se oženil s Marií a měl s ní dvě děti Samuela a Daniela. Roku 1959 začal používat středoformátový fotoaparát Flexaret 6×6.

Na konci 60. let odletěl do Ameriky, kde se seznámil s Hughem Edwardem, šéfem oddělení fotografie v Institutu umění v Chicagu. Jeho první vlastní výstava se uskutečnila v University of Indiana v Bloomingtonu. Roku 1970 se se svou ženou Marií rozvedl. O dva roky později se objevila „Zeď“, která se stala typickým prvkem jeho tvorby.

Pracoval s nejrůznějšími umělci z celého světa. Vystavoval v muzeu moderního umění v Paříži a vyšla jeho první monografie Svět Jana Saudka. Stal se členem Spolku českých malířů a pořádá mnoho výstav.

Roku 1990 získal francouzský umělecký Řád umění a literatury. Francouzský režisér Jerome de Missolz o něm natočil film Jan Saudek – český fotograf. V jeho životě má důležité místo jeho dlouholetá přítelkyně a zároveň manažerka Sára Saudková, která sice přijala jeho jméno, i když nebyli oddáni.

Podrobný životopis

Jan Saudek se narodil 13. května 1935 v Praze jako mladší dvojče Karla, dnešního známého kreslíře. Do svých 15 let navštěvoval školu ve svém rodném městě. Jeho otce Němci odvedli do koncentračního tábora v Terezíně, kde zemřelo jeho dalších 6 bratrů. Právě kvůli svému židovskému původu se do koncentračního tábora dostali na území Polska i Jan s bratrem Karlem. Byl to speciální koncentrační tábor pro dvojčata v Osvětimi. Vzpomínky na toto období se odráží v jeho životě a pozdější tvorbě. Vzpomíná, jak lidé neměli co jíst a kvůli hladu byli nuceni jíst trávu a všude kolem byla smrt. Tento tábor se proslavil díky doktoru Mengelemu, známému jako Anděl smrti, neboť dvojčata využíval k nejrůznějším pokusům. Na těchto lidech Mengele testoval, co „vydrží“ a mnoho dalších nelidských pokusů.

Po konci války se bratři Saudkovi dostali z koncentračního tábora ven. Ale tím, v žádném případě neskončily hrůzy, které ho provázely. Jednou, když šel po ulici, uviděl scénu, jak nějaký dav chytl mladého vojáka, pověsil za nohy a politého benzínem zapálil. Pak už slyšel jen hrozný křik.

Těsně po válce, kdy se situace uklidnila, se Jan setkal s americkými komiksy a různými, tehdy ještě neznámými časopisy, kde se dozvídá o světových osobnostech, jako o Evitě Perónové, Margaret Bourke-Whiteové, Eugenu Smithovi či Giselle Freundové, kterými se inspiruje.

První poválečná léta se zajímal o české poválečné umění. V tomto období jej zaujal zpěvák Frankie Lain. Asi v průběhu roku 1950 dostal svůj první fotoaparát.

O rok později aranžoval a koloroval jedny ze svých prvních fotografií. Nejprve se setkal s ostrou kritikou od lidí. Kupříkladu jejich rodinný lékař, kterému tyto fotografie Janova matka ukazovala, je okomentoval bez jakýchkoliv servítek, že je to hnusné, kýčovité a nemoderní. Kvůli tomu Saudek na čas přestal s fotografováním. Po několika letech se mu tyto obrázky dostaly do rukou a viděl je opět z jiného pohledu a úplně jinak. Nyní si všímal, jak jsou krásné a jak z nich je cítit dech mládí.

V roce 1955 absolvoval základní vojenskou službu. Dnes vzpomíná, jak znovu zažil velký pocit bezmocnosti, neboť byl jednou při nočním vojenském cvičení vyslán s nějakou zprávou a uvízl v pasti drátů. Intenzivně se snažil ze zamotaných drátků zoufale vyprostit. Tato bezmocnost jej prý provází po celý jeho další život. Ke konci padesátých let začal být s bratrem ovlivněn Itálií, sledovali italské filmy a jezdili spolu na italském skútru. V roce 1959 se oženil s Marií, od které dostal fotoaparát Flexaret 6×6, se kterým pracuje dodnes. S Marií měl 2 syny, Samuela a Davida.

V šedesátých letech se mu dostal do rukou katalog výstavy Family of Man (Lidská rodina), která ho inspirovala, a předsevzal si, že takovou knížku o rodině člověka nafotografuje také. V této době také se začínaly ve světě hudby objevovat jména zpěváků, jako jsou Roy Orbison, The Rolling Stones s jejich písněmi I can’t get no satisfaction, což udělalo na Jana obrovský dojem. Byla to doba rock and rollu, který rád tancoval. Ke konci šedesátých let začal cestovat, navštívil New York a mnoho významných míst, které na jeho tvorbu působily. Jeho cestování a zvláštní způsob života se odrazil v tom, že když se vrátil domů z cest, děti ho nepoznávaly. V této době se zároveň setkává s legendárními jmény Simon & Garfunkel, jejichž melodie Saudka také inspirovaly.

Celá sedmdesátá léta byla ve znamení samoty a smutku, bál se o syna Davida, že by mohl zemřít. David se nakonec uzdravil, nicméně ho jeho otec dávno ztratil navždy.

V roce 1972 Saudek našel „Zeď“, která se stala symbolem, který se později v jeho dílech často vyskytuje. Tenkrát si ještě neuvědomoval, jaký to v jeho další tvorbě bude mít význam. Přibližně o rok později Jan začíná malovat a psát.

O jeho fotografiích panuje prozatím jen naprosté mlčení, ale až mnohem později možná pochopí, proč tomu tak asi bylo – proto, že umělci zpravidla nebývají nikým pochopeni. V sedmdesátých letech prožívá velice mnoho krátkých známostí, ze kterých má dokonce i několik dětí.

V roce 1976 umřel Saudkův otec.

Konec sedmdesátých let byl ve znamení depresí a beznaděje, které ho dokonce přiměly až k tomu, že snědl barbiturát, a tak vlastně mohl uniknout ze světa. Trochu radosti ho v těchto černých a smutných letech nakonec potkalo, neboť se setkává s Giselle Freundovou, která mu dá Rolleiflex, co s ním tenkrát fotila Evitu Peronovou.

Počátkem osmdesátých let dostal svou první velkou odměnu za své nadání ve výši tisíc dolarů, což se rovnalo jeho celoročnímu platu dělníka, jímž v této době ještě stále byl. Po tomto úspěchu nastal obrat k lepší a zároveň skončila jeho každodenní práce v továrnách. Zapříčinila to skutečnost, že k jeho velké radosti dostal legitimaci Fondu československých výtvarných umělců. A právě od té doby se cítil „na svobodě“.

V těchto letech se poprvé ocitl na nudistické pláži a byl ohromen, jak jsme, my lidé, krásní a „naprosto ubozí“. Z nudistické pláže načerpal velkou inspiraci pro své fotografie.

V 1985 roce mu byl přidělen malý podkrovní byt, kde měl jen věci nezbytné pro svůj životy – fotokomoru, postel a stůl.

Rok poté se pokusil o sebevraždu, která se mu nepodařila. V roce 1987 se mu narodilo další dítě, s jinou ženou. Také tohoto léta jednou uprostřed noci potkal svou kdysi nejmilejší dceru Karolinu. Nepoznali se navzájem, naposledy ji viděl před mnoha lety jako dítě.

O několik let později došlo k tomu, že mu členové rodiny zabavili negativy a začali ho vydírat, byli si velice dobře vědomi, co tyto negativy pro Saudka znamenají. Po pěti měsících dostal své negativy zpět, ale čas bez nich pro něho byl prý ten nejhorší v jeho životě.

V roce 1988 se stal kandidátem Svazu výtvarných umělců a v tomto roce se snažil tvořit trochu jinak a to se symboly lásky, oddanosti, věrnosti apod. V osmdesátých letech se v jeho snímcích vyskytují protikladné pocity – vztahy lásky a nenávisti, upřímnosti a falše, krásy a ošklivosti, mládí a stáří.

Ve svých dílech zobrazoval všechno, co se týkalo štěstí, rodinného domova. Počátkem devadesátých let byl Saudek velmi populární.

Jan Saudek byl vybrán filmovou společností Febio pro projekt GEN (100 Čechů dneška). O několik málo let později vystavuje své fotografie naposledy ve své vlasti. Z výstavy byl výtěžek 7 milionů 200 tisíc korun. Tuto částku dává Jan na dobročinné účely.

Jednou se také účastnil narození dítěte, po kterém si uvědomil a pochopil, že všechno ostatní co doposud považoval za závažné a důležité, bylo naprosto nepodstatné, a konečně poznal, co je ve skutečnosti láska a mateřství. V roce 2005 nakladatelství Slovart vydalo výpravnou knihu Saudkových obrázků, současně jeho přítelkyně Sára připravila a uspořádala k jeho 70. narozeninám jako dárek velkou výstavu. Kniha se okamžitě vyprodala, a Saudek zažívá úspěchy. A přestože původně už v Čechách nechtěl vystavovat, v roce 2005 však v domě U bílého jednorožce na Staroměstském náměstí proběhla přehlídka jeho tvorby The Best of Jan Saudek.

V roce 2006 dostal za šíření dobrého jména vlasti v zahraničí od ministra kultury vyznamenání Artis Bohemiae Amicis, které dostal spolu se spisovateli Vladimírem Körnerem a Milanem Kunderou. Portrétoval známé osobnosti včetně sta portrétů členů činohry, baletu a opery (v roce 2006).

Tvorba

Většina fotografií je kolorovaná. Jan Saudek začal fotografovat sám sebe, své fotografie inscenoval. Ze začátku jeho tvorby se věnoval zachycení mateřství a otcovství. Se svoji ženou Marií měl dva syny – Davida a Samuela a oba jsou předmětem jeho fotografování v období jejich dětství i dospívání.

V osmdesátých letech jeho tvorbě dominuje „Zeď“. Jeho díla jsou erotičtější a provokativnější. Vyjadřují vztahy mezi mužem a ženou, a to jak lásku a přitažlivost, tak i nenávist až agresivitu. Námětem jeho fotografií jsou mladé dívky, dospělé krásné ženy, i obtlousté starší dámy.

V devadesátých letech pracoval na cyklu „Karty“, což byly polonahé ženy naproti sobě spojené v pase, podobně jako na hracích kartách. Dalším jeho oblíbeným motivem je otevřené okno a před ním žena, muž či milenci v různých situacích. V tomto období je jeho tvorba mnohem více erotická, velmi živočišná až perverzní. Saudek je motivován těly žen různých tvarů, od příliš hubených, přes opravdu obézní až po různě zdeformovaná.

Jan Saudek není pouze fotograf, ale i malíř, jeho malby jsou většinou inspirovány jeho fotografiemi. Dílo Jana Saudka je kontroverzní a provokativní, možná obsahuje i řadu sdělení a je snad také oslavou lidství.

Bibliografie

Saudek, Nakladatelství Slovart, 2005, autor: Daniela Mrázková, jazyk: český, počet stran: 488, formát: 280 × 340 mm

 • Svobodný, ženatý, rozvedený vdovec, Nakladatelství Slovart
 • Realities, Arena Editions, 2003
 • Love as a four – letter word, BB art
 • Saudek – Život, láska, smrt a jiné takové podružnosti, Nakladatelství Slovart, 1997
 • Jan Saudek, Galerie Mennour, 1999
 • Eros Fotografia, Gruppo Editoriale l’Espresso, 2003
 • Jan Saudek, Taschen, 1997
 • Celibataire, marié, divorcé, veuf, Parangon
 • Jan Saudek, Taschen Verlag, Köln 1998
 • Jubilations and Obsessions, Rosbeek Publishers, Amsterdam 1995
 • Theater des Lebens, Panorama
 • Dopisy, Nakladatelství Slovart

Výstavy

1963

 • Divadlo Na zábradlí, Praha


1969

 • University of Indiana, Bloomington (IN)


1970

 • Louisville (KY)


1971

 • Bathouse Gallery, Milwaukee (WI), USA
 • Fotochema, Prague Funke’s Cabinet of Photography, Brno, Česká republika
 • Galerie výtvarného umění, Olomouc, Česká republika
 • Dům Pánů z Kunštátu, Brno, Česká republika


1972

 • Fotochema, Praha, Česká republika


1973

 • Exchange National Bank, Chicago (IL), USA


1974

 • Darkroom Workshop Gallery, Berkeley (CA), USA
 • La Photogalerie, Paříž, Francie
 • Shado Gallery, Portland (OR), USA


1975

 • Peter M. David Gallery, Minneapolis (MN), USA
 • Studentský Hostel, Brno, Česká republika


1976

 • Art Institute of Chicago, Chicago (IL), USA
 • D.P.M. Gallery, Minneapolis (MN), USA
 • Jacques Baruch Gallery, Chicago (IL), USA


1977

 • Australian Centre of Photography, Sydney, Austrálie
 • Church Street Photo Centre, Melbourne, Austrálie
 • La Photogalerie, Paříž, Francie
 • National Gallery of Victoria, Melbourne, Austrálie
 • Photo Art, Basle, Švýcarsko
 • Photo Center, Melbourne, Austrálie
 • Photogalerie/Bardavil, Paříž, Francie
 • Rencontres Internationales de la Photographie (R. I. P.), Arles, Francie


1978

 • Cincinnati Art Museum, Cincinnati (OH), USA
 • Galeria II Diaframma, Milán, Itálie
 • Galerie im Riek, Essen, Německo
 • International Museum of Photography at George Eastman House, Rochester (NY), USA
 • Kresge Art Center, Michigan City (IN), USA
 • Photo Art, Basle, Švýcarsko
 • Wroclawska Galerie Fotografie, Wroclaw, Polsko


1979

 • G. Ray Hawkins Gallery, Los Angeles (CA), USA
 • Galerie Fiolet, Amsterdam, Nizozemí
 • Galerie Paule Pia, Antverpy, Belgie
 • Pratt Manhattan Graphic Center, New York, USA


1980

 • Camden Art Centre, Londýn, Velká Británie
 • Church Street Photo Center, Melbourne, Austrálie
 • Equivalents Gallery, Seattle (WA), USA
 • Fine Art Exposition, Association of International Photography Art Dealers, New York, USA
 • FNAC Montparnasse, Paříž, Francie
 • Galerie Lichtblick, Dortmund, Německo
 • Photokina, Cologne, Německo
 • „56/65… The Print Club 56 Annual International Competition“, Philadelphia, USA


1981

 • Cincinnati Art Museum, Cincinnati (OH), USA
 • Equivalents Gallery, Seattle (WA), USA
 • Images Gallery, Sun Valley (IL), USA
 • Jacques Baruch Gallery, Chicago (IL), USA
 • Kamp Gallery, Saint Louis (MO), USA
 • Keystone Gallery, Santa Barbara (CA), USA
 • Marcuse Pfeiffer Gallery, New York, USA
 • Portfolio Gallery, Lausanne, Švýcarsko
 • Second Annual Fine Art Photography Exposition, Association of International Photography Art Dealers, New York, USA


1982

 • Art 1982 Chicago, International Art Exposition, Chicago (IL), USA
 • Evanston Art Center, Evanston (IL), USA
 • G. H. Dalsheimer Gallery, Baltimore (MD), USA
 • Het Pepertje, Depenbeeck, Belgie
 • The House of Cs Writers, Praha, Česká republika
 • Karin Steins Gallery, Frankfurt/M., Německo


1983

 • University of lowa Museum of Art, Iowa City (IA), USA
 • Wabash College, Crawfordsville (IA), USA


1984

 • Bei Liicht, Dudelange, Lucembursko
 • Jacques Baruch Gallery, Chicago (IL), USA
 • Musée national d'art moderne, Centre Georges Pompidou, Paříž, Francie
 • Watari Gallery, Tokio, Japonsko


1985

 • Alvar Aalto Museo, Jyväskylä, Finsko
 • Galerie Le Reverbére, Lyon, Francie
 • Münchner Stadtmuseum, Mnichov, Německo
 • Suomen Valoku Vataiteen Museum, Helsinki, Finsko
 • VALR, Little Rock (AR), USA


1986

 • A Gallery of Fine Photography, New Orleans(LA), USA
 • Centre national de la photographie, Paříž, Francie
 • Fotografie Forum Frankfurt, Frankfurt/M, Německo
 • Kicken Gallery, Cologne, Německobr/>
 • Théâtre des Réalités, Caves Ste Croix, Metz, Francie
 • Torch Gallery, Amsterdam, Nizozemí


1987

 • Fotografie Forum, Bremen, Německo
 • Musée d'art moderne de la ville de Paris, Paříž, Francie
 • Robert Koch Gallery, San Francisco (CA), USA


1988

 • Primavera Fotografica, Barcelona, Španělsko
 • The Second Israeli Photography Biennale, Museum of Art, Em Harod, Israel Urbi et Orbi, Paříž, Francie


1989

 • Fotografie Forum Frankfurt, Frankfurt/M, Německo
 • Galerie Nikki Diana Marquardt, Paříž, Francie
 • In Extremis, Strasbourg, Francie
 • Jan Kesner Gallery, Los Angeles (CA), USA


1990

 • Rencontres Internationales de la Photographie (R. I. .P.), Arles, Francie
 • Robert Koch Gallery, Los Angeles (CA), USA
 • Yokohama Gallery, Yokohama, Japonsko


1991

 • Ambrosiana, Brno, Česká republika
 • Galerie Steltman, Amsterdam, Nizozemí
 • Musée national d'art moderne, Centre Georges Pompidou, Paříž, Francie
 • Nicky Akehurst Gallery, Londýn, Velká Británie
 • Portfolio Gallery, Londýn, Velká Británie


1992

 • Galerie Le Réverbere, Lyon, Francie
 • Galerie Municipale du Chateau d'Eau, Toulouse, Francie
 • Galerie Thierry Salvador, Paříž, Francie
 • Gallery Steltman, Amsterdam, Nizoezmí


1993

 • Art Temporis, Klagenfurt, Rakousko
 • Galerie David, Bielefeld, Německo
 • Galerie Faber, Vídeň, Rakousko
 • Galerie Objekte, Mnichov, Německo
 • Gallery of the City of Bratislava, Bratislava, Slovensko
 • Vision Gallery, San Francisco (CA), USA


1994

 • Galerie Aura, Olomouc, Česká republika
 • Gallery for fine Photography, Gdansk, Polsko
 • In Focus, Cologne, Německo
 • Parco Gallery, Tokio, Japonsko
 • Prinz, Tokio, Japonsko


1995

 • Gallery for Fine Photography, New Orleans (LA), USA
 • Galerie 4, Cheb, Česká republika
 • Galerie Objekte, Mnichov, Německo
 • Krisal Gallery, Geneve, Švýcarsko
 • Michalský Dvor Gallery, Bratislava, Slovensko


1996

 • Krisal Gallery, Geneve, Švýcarsko
 • Muzeum Umění, Olomouc, Česká republika


1997

 • Edelman Gallery, Chicago (IL), USA
 • Galerie du Chateau d’Eau, Toulouse, Francie
 • Kamera – und Fotomuseum, Mölkau, Německo
 • Ken Damy Museo, Milán, Itálie


1998

 • Bergamot Station Arts Center, BGH Gallery, Los Angeles, USA
 • Centre Interréginal de Conversation du Livre, Arles, Francie
 • Galerie für Fotografie, Rotenburg, Německo
 • Michalský Dvor Gallery, Bratislava, Slovensko
 • Obecní Dům, Praha, Česká republika
 • Vrais Reves, Lyon, Francie


1998 – 99

 • BGH Gallery, Santa Monica, USA
 • The Museum of Photography, Tel-Hai, Izrael


1999

 • Stills Gallery, Sydney, Austrálie
 • Galerie Mennour, Paříž, Francie
 • Photographic Centre Kuopio, Finsko


2000

 • Louvre, Paříž, Francie


2001

 • Galerie Mennour & Le Centre Tcheque, Paříž, Francie


2004

 • Cowparade Praha 2004 – kráva „Noc a den“, Praha, Česká republika


2005

 • Zámecká galerie, Praha, Česká republika


2005 – 06

 • Retrospektivní výstava fotografií zahrnující 50 let Saudkovy tvorby. Výstava je unikátní rozsahem i výběrem vystavených děl, neboť předvádí přes 150 fotografií, a to i velkoformátových či dosud nepublikovaných; Dům U bílého jednorožce, Praha, Česká republika


2006

 • Saudkova výstava obrazů, Prachatice, Česká republika

Společné výstavy

 • Das Aktfoto, Münchener Stadtmuseum, Mnichov (1985)
 • Photographie Progressive en Tchécoslovaquie 1920–1990, Galerie Robert Dois-neau, Vanoeuvre – les-Nancy, Francie (1990)
 • Tschechoslowakische Fotografie der Gegenwart, Museum Ludwig, Kolín nad Rýnem (1990)
 • Kobe International Fashion Photographies Exhibition, Kóbe, Japonsko (1993)
 • Fotofeis, Skotsko, Velká Británie (1995)
 • Certainty and Searching in Czech Photography of the 1990s, Pražský hrad, Praha (1996)
 • Czech and Slovak Photography from between the Wars to the Present, Fitchburg Art Museum, Fitchburg (MA) (1996)
 • Fotofeis, Scottland Month of Photography, Paříž (1997)
 • Zärtlicher Blick auf schöne Damen, Museum Ludwig, Kolín nad Rýnem (1997)
 • Jan Saudek + Mirek Raboch, „Pod věží“, Třeboň, Česká republika (2004)
 • Jan a Sára Saudkovi, 3. ročník prestižního veletrhu výtvarného umění „ART PRAGUE“, Výtvarné centrum Chagall, Ostrava, Česká republika (2005)
 • Jan + Karel Saudek, výstava obrazů, Galerie MONA LISA, Olomouc, Česká republika (2005)
 • Jan a Sára Saudkovi, fotografie, Kolín nad Rýnem, Německo (2006)
 • Jan a Sára Saudkovi, fotografie a obrazy, Výstavní síň Viléma Wünscheho, Kulturní dům Leoše Janáčka, Havířov-Podlesí, Česká republika (2006)

Filmy

 • Národ sobě aneb české moře v 18 přílivech
 • Kanárská spojka
 • Bratři Saudkové
 • Jan Saudek - český fotograf

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jan Saudek (12)

Kráska a zvíře? Jan Saudek obdivoval vítězku Miss

03.10.2016 - Jan Saudek (81) volil nejkrásnější dívku soutěže Czech&Slovak Photo Girl a bylo vidět, že je s volbou nesmírně spokojen...

Musíme tohle vidět? Pavla Hodková kojila dítě uprostřed výstavy…

24.04.2015 - V Praze zahájil kontroverzní umělec Jan Saudek výstavu svou a svého bratra, kterého již několik let nenavštívil, neboť leží v nemocnic v kóma.

Manželka Jana Saudka porodila další dítě

28.01.2015 - Své třetí dítě porodila Pavlína Hodková, nyní Saudková. Otcem je prý fotograf Jan Saudek. Pro toho by to mělo být dvanácté oficiální dítě ...

U Saudkových zase hoří válka. Bude se chtít Sára soudit?

12.01.2015 - Minulý týden měl premiéru český film Fotograf, který vychází z pohnutého života našeho předního fotografa Jana Saudka.

Další dítě Jana Saudka bude už brzo na světě!

08.01.2015 - Právě nyní má premiéru film Fotograf, který vypráví o životě našeho předního fotografa Jana Saudka.

To je ale kanec! Fotograf Jan Saudek čeká se svou manželkou Pavlou Hodkovou již třetí dítě!

21.11.2014 - Sexuální apetit by zřejmě mohl Janu Saudkovi (79) závidět skoro každý osmdesátník! Ve stejném věku se totiž Janovi podařilo zplodit další dítě.

Všechny články o Jan Saudek (12) »
TOPlist