Jan Hammer

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, skladatel

Věk: 74 let

Datum narození: 17.04. 1948

Člen skupiny: Mahavishnu Orchestra

Žánry: pop , 80-tá léta , instruentální , synth pop , soundtrack , česko-slovenská

Hodnocení Jan Hammer

Přitažlivost
60% (7 hlasů) 14189.místo
Talent
100% (4 hlasů) 201.místo
Inteligence
100% (5 hlasů) 53.místo
Vtipnost
100% (4 hlasů) 142.místo

Fotky Jan Hammer (7)

Videoklipy Jan Hammer (93)

Písně Jan Hammer (129)

Všechny písně Jan Hammer (129) »

Diskografie Jan Hammer (16)

Beyond The Mind's Eye (Released: 1 Jan 1993)
SNAPSHOTS 1.2 (Released: 1 Jan 2000)
Cocaine Cowboys (Released: 1 Jan 2008)
Celá diskografie Jan Hammer (16) »

Životopis Jan Hammer Upravit životopis

Jan Hammer (* 17. dubna 1948, Praha) je americký hudební skladatel a multiinstrumentalista (klavírista, hráč na syntetizéry, kytarista, atd.) českého původu, žijící v USA. Jeho profesionální rozpětí zasahuje do konce dvacátého a začátku jednadvacátého století. Byl členem legendární jazz-rockové formace Mahavishnu Orchestra a nahrál jak velké množství sólových desek, tak tituly v rámci příležitostných sestav nebo s vlastní skupinou, ve kterých se pohybuje od jazzu přess jazz-rock a rock k popové hudbě. Hammer vyhrál několik cen Grammy. Jeho asi nejznámější prací je hudba k seriálu Miami Vice z 80. let minulého století.

Život

Jan se narodil v Praze, jeho matka byla dobře známá jazzová zpěvačka Vlasta Průchová a jeho otec Jan Hammer st. byl lékař a jazzový kontrabasista. Po dětství plném hudby vstoupil na vysoce prestižní pražskou akademii muzických umění. Když Sovětský svaz napadl Československo v roce 1968, přerušil studia na akademii a přestěhoval se do Spojených států po přijetí stipendia v Berkleeho vysoké škole hudby v Bostonu. Není bez zajímavosti, že ještě před svým odchodem jako dvacetiletý složil hudbu a písně k celovečernímu pohádkovému filmu Šíleně smutná princezna.

Po dokončení těchto studií se Jan přesunul do Lower Manhattan, kde se připojil k nově vznikající skupině Johna McLaughlina Mahavishnu Orchestra v roce 1971. Za dva roky skupina prodala přes dva miliony nosičů před svým rozpuštěním v roce 1973.

Značnou sumu ze svých úspor investoval do stavby svého vlastního nahrávacího komplexu (Red Gate Studio) v New Yorku, který pomohl jeho sólové dráze. Pokračoval v nahrávání s mnoha uznávanými hudebníky oné doby.

V roce 1984 producenti televizní série Miami Vice Hammera požádali o zkomponování hudby ke každé epizodě toho seriálu. Jan souhlasil a v roce 1985 jeho tematická píseň pro seriál dosáhla první místo v Billboard Singles Chart. Tím se stala jednou ze dvou instrumentálních skladeb ze seriálu, druhá byla Theme From SWAT od Rhythm Heritage. Miami Vice Theme zůstala na vrcholu US hitparád po 12 týdnů, zasloužila se o čtyřnásobnou platinovou desku a Janovi vyhrála dvě ceny Grammy.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Jan Hammer (0)

Všechny články o Jan Hammer (0) »
TOPlist