James Spader

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 61 let

Datum narození: 7.02. 1960

Místo narození: USA, Massachusetts, Boston

Výška: 178 cm

Hodnocení James Spader

Přitažlivost
70% (3 hlasů) 11972.místo
Talent
55% (2 hlasů) 14662.místo
Inteligence
55% (2 hlasů) 14059.místo
Vtipnost
30% (2 hlasů) 14859.místo

Fotky James Spader (82)

Životopis James Spader Upravit životopis

James Todd Spader (* 7. února 1960, Boston, Massachusetts, USA) je americký herec.

Život

Pochází z učitelské rodiny; učiteli byli oba jeho rodiče a i jeho dvě starší sestry. Nejprve navštěvoval Akademii Phillipse Andovera a poté studoval herectví v newyorském Studiu Michaela Chekhova. Herecké zkušenosti získával na různých mimobroadwayských scénách a současně pracoval jako nakladač na nádraží, řidič na jatkách nebo se staral o koně v jezdecké škole.

Před kamerou se poprvé představil jako bratr hlavní hrdinky (Brooke Shields) v milostném dramatu Nekonečná láska. Pro svou tvář jemných rysů a pohrdlivého výrazu byl zpočátku obsazován do rolí dobře situovaných snobských mladíků, úlisných intrikánů a bezohledných kariéristů (Růžová jí sluší, Manekýn, Feťáci, Wall Street). Po několika menších úlohách na sebe upozornil dvojrolí dvojčat Johna a Ricka Wesfordových v thrilleru Jack Rozparovač se vrací.

Mezinárodní popularitu a cenu na MFF v Cannes 1989 mu přinesla postava podivínského filmaře Grahama Daltona, který v komorní psychologické studii Sex, lži a video odhaluje pomocí svých videozpovědí problémy, jimiž trpí citově frustrovaní mladí lidé. Výstižný portrét arogantního a úspěšného příslušníka vyšší společenské vrstvy vykreslil James v úloze ovdovělého právníka Maxe Barona, který naváže milostný poměr s přitažlivou starší prodavačkou hamburgerů (Susan Sarandon), v melodramatu Bílý palác.

V nezvyklé poloze se představil jako mladý egyptolog Daniel Jackson, účastnící se vojenské expedice na neznámou planetu, ve sci-fi snímku Hvězdná brána.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o James Spader (1)

Lincoln: Favorit letošních Oscarů přichází do českých kin!

25.01.2013 - Životopisné drama Stevena Spielberga popisuje období posledních čtyř měsíců života amerického prezidenta Abrahama Lincolna!

Všechny články o James Spader (1) »
TOPlist