Iva Frühlingová

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 7 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Zpěvačka, Modelka

Věk: 42 let

Datum narození: 11.05. 1982

Žánry: alternativní , ženské vokály , downtempo , pop , francouzská , česko-slovenská

Hodnocení Iva Frühlingová

Přitažlivost
87% (1585 hlasů) 7008.místo
Talent
86% (1483 hlasů) 9937.místo
Inteligence
84% (1435 hlasů) 9527.místo
Vtipnost
86% (1183 hlasů) 8330.místo

Fotky Iva Frühlingová (184)

Iva Frühlingová nahé fotky (1)

Videoklipy Iva Frühlingová (5)

Písně Iva Frühlingová (13)

Všechny písně Iva Frühlingová (13) »

Diskografie Iva Frühlingová (1)

Životopis Iva Frühlingová Upravit životopis

Iva Frühlingová (* 11. května 1982 Litvínov) je česká zpěvačka zpívající převážně francouzsky a bývalá modelka.

Život

Její otec pracuje v chemických závodech a její matka je rehabilitační pracovnice. Oba ve volném čase provozují různé umělecké činnosti od sochaření po psaní prózy. Iva poprvé slyšela o Francii od dědečka, který se tam narodil, a hned se do ní zamilovala. Do Francie se dostala ve svých 14 letech díky konkurzu francouzské modelingové agentury.

V 16 letech se stala členkou kapely Turn Over. Poté se Iva se svojí demonahrávkou dostala do rukou francouzských producentů Michéla Eliho a Thierryho Saida. Díky nim v 19 letech podepsala smlouvu na 4 desky s vydavatelstvím Virgin records. Ve 20 letech jí vyšel první singl Oú tu veux, quand tu veux (Kde chceš, kdy chceš), následovala její první deska Litvínov, která slavila velký úspěch ve Francii a v Belgii. Její singly se ocitly na prvních příčkách hitparád, nazpívala duet s Jeanem-Luisem Aubertem v Olympii v Paříži, stala se předskokankou začínajícího Raphaela i Benjamina Bioleho. Ten si ji oblíbil natolik, že hostovala na jeho desce Negativ. V roce 2003 Iva vyhrála cenu Talent roku ve francouzském rádiu France Bleu. Druhý singl z alba Litvínov byla píseň „La muerte“, která měla velký úspěch hlavně v Belgii. Třetí singl z této desky nevyšel, i když se objevily spekulace, že to měla být píseň „J’ai eu tort“.

V roce 2004 konečně vydává album Litvínov v České republice, kde tak jako ve Francii slavilo velký úspěch. Za prodej desky získala zlatou i platinovou desku. 17. prosince 2004 křtila Litvínov v pražském Paláci Akropolis, kmotrem se stal hudebník Jan P. Muchow.

Se skupinou Kryštof nazpívala píseň „Pan Sen“, která se objevila na desce Mikrokosmos. Při této příležitosti se Iva seznámila s Richardem Krajčem, svým budoucím manželem. Hostování na desce Mikrokosmos nebylo její jediné spojení s českými interprety; byla hostem koncertního turné Anny K a v roce 2005 nazpívala s Meky Žbirkou duet „Někdy stačí dát jen dech“. Tato píseň je dodnes ústřední písní televizního seriálu Ordinace v růžové zahradě.

Na podzim roku 2005 vydala svoji druhou desku nesoucí název Baby Doll. Tato deska nebyla natočena ve Francii, ale na Slovensku. Díky ní se ještě více dostala do povědomí Čechů a album jí vyneslo nominaci Objev roku 2005 v soutěži Český slavík. V lednu 2006 byla v soutěži Anděl Allianz 2005 nominována na zpěvačku roku. Na jaře roku 2006 vyrazila na první koncertní turné a kluby byly vyprodané. V témže roce získala v soutěži Český slavík cenu Skokan roku. Prvním singlem z desky Baby Doll byla píseň „A part“ (Rozděleni). Druhým singlem byla poprvé česky zpívaná píseň s názvem „Věřím“. I přesto, že tento singl má pozitivní text, byl velmi kritizován. V soutěži Anděl Allianz 2006 se Iviny stránky http://www.ivaf.cz staly webem roku.

V březnu 2007 se Iva umístila na 2. místě v katogorii Zpěvačka roku v anketě Žebřík 2006. Na konci roku 2007 vydala svoji třetí a zatím poslední desku s názvem Strip Twist; toto album Iva natočila opět ve Francii. Prvním singlem z tohoto alba se stala píseň „Waterbed“ (s nápaditým videoklipem), druhým singlem skladba „Struny“.

V lednu roku 2008 se zúčastnila českého kola soutěže Eurovize, v němž vystoupila s písní „Partit et revenir“. Do semifinále v Bělehradě však nepostoupila, vítězkou se stala Tereza Kerndlová.

Nyní zpívá ve skupině NO PAN!C, v soutěži Anděl 2009 se společně objevili v širší nominaci na objev roku za své album Doma nejlíp.

V roce 2009 vydala knihu Příběhy modelek.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Iva Frühlingová (11)

To jí dává synek tak zabrat? Iva Frühlingová šokovala vyzáblostí

22.02.2017 - Zpěvačka a také spisovatelka Iva Frühlingová(34) představila svou novou knihu Terapie v noci. Na autogramiádě poněkud šokovala svou příliš hubenou postavou.

Iva Frühlingová v očekávání potomka!

20.02.2014 - Zpěvačka a bývalá fotomodelka Iva Frühlingová prožívá ty nejkrásnější časy. Již za pár měsíců by se totiž měl narodit její první potomek.

Turné kapely Kryštof je megaúspěšné: Muzikanti přidávají 30 koncertů!

01.03.2011 - Hudební skupina Kryštof musí pro obrovský zájem fanoušků přidávat další koncerty v rámci svého turné.

Richard Krajčo se stal podruhé otcem! Manželka mu porodila dceru!

03.01.2011 - Zpěvák a herec Richard Krajčo (33) se stal otcem dcery, která se narodila koncem roku.

Iva Frühlingová píše knihu o ženách, zpěv ji neuživí!

02.08.2010 - Zpěvačka a modelka Iva Frühlingová (28) se neuživí modelingem, ani zpíváním a bude spisovatelkou!

Zpěvák Richard Krajčo bude otcem! Již podruhé!

20.07.2010 - Herec, zpěvák a lídr skupiny Kryštof Richard Krajčo (33) a jeho manželka Martina Poulíčková (31) budou mít druhé dítě!

Všechny články o Iva Frühlingová (11) »
TOPlist