Humphrey Bogart

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 57 let

Datum narození: 25.12. 1899

Místo narození: USA, New York

Datum úmrtí: 14.01.1957

Místo úmrtí: Los Angeles USA Kalifornie

Výška: 173 cm

Hodnocení Humphrey Bogart

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Humphrey Bogart (173)

Životopis Humphrey Bogart Upravit životopis

Humphrey DeForest Bogart (25. prosince 1899, New York, USA - 14. ledna 1957, San Francisco, Kalifornie, USA) byl významný americký filmový a divadelní herec.

Život

Narodil se v zajištěné rodině jako nejstarší ze třech dětí. Jeho otec, Belmont DeForest Bogart, byl chirurg a jeho matka, Maud Humphreyová, byla úspěšná ilustrátorka. Rodiče jej poslali studovat na soukromé školy a doufali, že půjde studovat na Yale. V roce 1918 byl ale vyloučen z prestižní univerzitní přípravky Phillips Academy. Do konce první světové války sloužil u námořnictva. Poté začal hrát divadlo na Broadway a dostával menší role u filmu. Zlom přišel v roce 1936, kdy získal roli gangstera ve filmu Zkamenělý les. Následovalo mnoho snímků mezi nimiž nejvýznamnější jsou filmy režírované Johnem Hustonem. Spolupráce s tímto režisérem mu přinesla v roce 1951 jeho jediného Oscara za film Africká královna, kde hrál po boku Katharine Hepburnové. Kultovním se stal také film Casablanca, ve kterém ztvárnil cynického antihrdinu, schopného vykonat správný čin v pravou chvíli.

Byl čtyřikrát ženatý, ale až poslední manželství s herečkou Lauren Bacallovou, kterou poznal při natáčení filmu Mít a nemít, bylo šťastné. Zemřel v roce 1957 na rakovinu jícnu.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Humphrey Bogart (1)

Zemřela Lauren Bacall, osudová žena z filmů ze čtyřicátých let!

13.08.2014 - Herečka Lauren Bacall zemřela ve věku 89 let. Tato významná americká herečka představovala femme fatal, osudové ženy, které oslňovaly svou krásou a záhadností.

Všechny články o Humphrey Bogart (1) »
TOPlist