Hilary Duff

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 14 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Zpěvačka, textařka, módní návrhářka

Věk: 36 let

Datum narození: 28.09. 1987

Místo narození: USA, Texas, Houston

Výška: 156 cm

Žánry: rock , pop , electro-pop , taneční , teen pop

Hodnocení Hilary Duff

Přitažlivost
90% (109 hlasů) 4130.místo
Talent
90% (96 hlasů) 6927.místo
Inteligence
88% (91 hlasů) 8218.místo
Vtipnost
86% (85 hlasů) 8258.místo

Fotky Hilary Duff (4089)

Hilary Duff nahé fotky (10)

Hilary Duff nahá ve filmech (2)

Videoklipy Hilary Duff (90)

Písně Hilary Duff (321)

Všechny písně Hilary Duff (321) »

Diskografie Hilary Duff (9)

Most Wanted ( 16 Aug 2005)
Hilary Duff ( 17 Jul 2008)
Metamorphosis ( 26 Aug 2003)
Celá diskografie Hilary Duff (9) »

Životopis Hilary Duff Upravit životopis

Hilary Erhard Duff (* 28. září 1987, Houston, Texas, USA) je americká herečka a zpěvačka. Do širšího povědomí diváků se dostala po svém účinkování v televizním seriálu Lizzie McGuire. Mezi její nejznámější filmy patří Dvanáct do tuctu (2003) nebo Moderní Popelka (2004). Vydala několik úspěšných alb. Vydala svou vůni pod značkou parfémů Elizabeth Arden.

Dětství

Narodila se v Houstonu a je druhé dítě. Její otec se jmenuje Bob Erhard Duff a je majitelem obchodů a zároveň se stará o její kariéru, matka se jmenuje Susan Colleen Duff a je ženou v domácnosti. Matka jí vedla k herectví stejně jako její sestru Haylie Katherine, obě dívky vyhrávaly na různých divadelních soutěžích. V šesti letech vyhrála baletní soutěž a hned na to byly se sestrou obsazeny do několika reklam.

Kariéra

Začátky

Většina rolí, které z počátku dostávala, byly jen malinké roličky. První větší role se dostavila s filmem Casper, kde si zahrála čarodějnici Wendy. Film ale nezískal příznivé ohlasy u filmové kritiky.

Později si zahrála ve filmu Sběratel duší (1999), který byl natočen podle novely Kathleen Kane. Za tuto roli získala ocenění Pro nejlepšího mladého umělce.

Do té doby největší role, kterou obdržela, byla role jedné z dětí v televizním sitcomu Daddio.

Lizzie McGuire

Když rapidně poklesla jeho sledovanost našel pro ni její manažer další výraznou roli, tentokrát se jednalo o rodinný seriál Lizzie McGuire, kde si zahrála nemotornou a průměrnou holku ze střední školy.

Pilotní díl tohoto seriálu se vysílal 12. ledna 2001 a přilákal k obrazovkám 3,2 milionu diváků, což ji byla katapultovalo mezi nejznámější a nejnadějnější herečky.

Pro velkou sledovanost seriálu byl uveden do kin i jako celovečerní film, v češtině uváděný pod názvem Italské prázdniny, kterému se v USA dařilo, v Evropě se návštěvnost v kinech snížila hlavně z důvodu, že samotný seriál v Evropě běžel pouze sporadicky.

Filmová kariéra

První velká filmová role přišla v roce 2002 s filmem Lidská povaha. Dalšími rolemi byly Kadetka Kellyová nebo Agent Cody Banks.

O rok později si zahrála jedno z dvanácti dětí ve filmu Dvanáct do tuctu. Tento film byl velmi úspěšný. V roce 2004 hrála hlavní roli ve filmu Moderní Popelka. Film zažil obrovský úspěch. Kritici byli nadšeni výkonem Hilary a Chada Michaela Murraye. Hilary se dočkala výrazného filmového úspěchu . Další filmy byly taky velmi úspěšné.

Dále také hrála ve filmu Nikdy to nevzdávej! z roku 2004, kde obdržela hlavní roli jako Teri Fletcherová. V roce 2005 byl natočen druhý díl Dvanáct do tuctu. Dále v roce 2005 natočila film Pan božský, ve kterém ztvárnila roli Holly Hamiltonové. A v roce 2006 natočila film Holky v balíku, kde hraje jako Tanzie Marchetta. V tomto filmu si zahrála se svou sestrou Haylie.

Hudební kariéra

Své první vydané album pojmenovala Santa Claus Lane a vyšlo v roce 2002. Obsahuje vesměs vánoční písně. Ale objevil se na něm i zajímavý duet s Christinou Millian.

Druhé album, které vydala v roce 2003 se jmenuje Metamorphosis a stalo se jedním z nejprodávanějších v tomto roce. Díky úspěchu s tímto albem se vydala i na své první turné, které bylo beznadějně vyprodané.

Na třetím albu nazvaném jednoduše Hilary Duff se podílela i autorsky a opět bylo velmi úspěšné. I díky tomuto úspěchu vydala v roce 2005 album svých oblíbených hitů a remixů nazvané Most Wanted.

V roce 2007 vydala svou zatím poslední desku Dignity. Kromě toho vydala také několik hudebních DVD (All Ascess, Learning To Fly a Dignity Tour).

Osobní život

V roce 2002 začala chodit se zpěvákem Aaronem Carterem, ale poté co se dozvěděla, že ji podvádí s její nejlepší přítelkyní se rozešli. Od roku 2004 do listopadu 2006 měla vztah se zpěvákem kapely Good Charlotte Joelem Maddenem. Vztah byl po měsících spekulacích oficiálně potvrzen až v roce 2005.

V červnu 2006 v rozhovoru pro časopis ELLE řekla, že nad sexem vůbec nepřemýšlí a panenství je to, co má na sobě hrozně ráda. O pár týdnů později v časopise MuchMusic tento svůj výrok popřela.

Její vztah s Maddenem skončil v listopadu 2006.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Hilary Duff (10)

TOP 5 šílených událostí, které potopily připravované filmy

27.03.2023 - Sabotáž. Jen tak by se daly popsat události, které vedly k propadnutí, či dokonce celkovému zrušení následujících filmů.

Hilary Duff čelí žalobě za ublížení na zdraví!

19.06.2012 - Americká herečka a zpěvačka způsobila před dvěma lety nehodu a teď za to sklízí hořké plody!

Hilary Duff porodila své první dítě! Je to kluk!

23.03.2012 - Americká herečka a zpěvačka přivedla na svět svého prvního potomka!

Co týden dal: Zpěvačky šílí z horka, herečky jsou v jináči a Gérard v klidu močí!

21.08.2011 - Hurá! Okurková sezóna se pomalu blíží ke svému konci!

Zpěvačka Hilary Duff je těhotná!

15.08.2011 - Americká kráska Hilary Duff (23) čeká svého prvního potomka!

Chystá se další velká svatba: Hilary Duff a Mike Comrie

17.03.2010 - Americká zpěvačka Hilary Duff (22) se zasnoubila s kanadským hokejistou Mikem Comriem (29).

Všechny články o Hilary Duff (10) »
TOPlist