Helena Vondráčková

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 10 fanoušků
Nesnáším
13 antifanoušků
Napiš názor 16 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka

Věk: 76 let

Datum narození: 24.06. 1947

Místo narození: Praha, Československo

Výška: 174 cm

Člen skupiny: Golden Kids

Žánry: ženské vokály , pop , brutal death metal , 90-tá léta , trash metal , česko-slovenská

Hodnocení Helena Vondráčková

Přitažlivost
85% (1322 hlasů) 7653.místo
Talent
91% (1115 hlasů) 6634.místo
Inteligence
62% (1641 hlasů) 13467.místo
Vtipnost
83% (1104 hlasů) 9422.místo

Fotky Helena Vondráčková (514)

Videoklipy Helena Vondráčková (310)

Písně Helena Vondráčková (526)

Všechny písně Helena Vondráčková (526) »

Diskografie Helena Vondráčková (13)

Sprint - Kolekce 13 ( 3 May 2011)
Celá diskografie Helena Vondráčková (13) »

Životopis Helena Vondráčková Upravit životopis

Helena Vondráčková (* 24. června 1947, Praha) je česká herečka a zpěvačka, sestra herce a zpěváka Jiřího Vondráčka a teta zpěvačky a herečky Lucie Vondráčkové.

Pěvecké začátky

Svou pěveckou dráhu zahájila vítězstvím v soutěži Hledáme nové talenty 1964. O rok později se díky hitům Červená řeka a Pátá stala Zlatou slavicí a nastoupila do angažmá v divadle Rokoko . Zde se seznámila s Martou Kubišovou a Václavem Neckářem, s nimiž v roce 1968 vytvořila popové trio Golden Kids. V témže roce se poprvé objevila ve filmu, hrála hlavní roli v pohádce Šíleně smutná princezna.

70. léta

Začátek 70. let byl poznamenán nuceným rozpadem Golden Kids. Tehdejší režim zakázal činnost Martě Kubišové a zbývající dva členové souboru se vydali na sólové dráhy.

V té době se stala nejexportovanější českou zpěvačkou. Točila alba pro zahraniční společnosti (Japonsko, Západní Německo) a pravidelně vystupovala na světových festivalech a pódiích (Kanada, Brazílie, Kuba, Turecko). Největší úspěch měla s písní Malovaný džbánku, se kterou získala v roce 1978 Grand Prix v polských Sopotech. V tom samém roce se objevila v hlavní roli dalšího celovečerního filmu – komedii Jen ho nechte, ať se bojí.

V roce 1977 se její podpis objevil na seznamu signatářů Anticharty, který zveřejnilo Rudé právo. Sama zpěvačka však tvrdí, že Antichartu nepodepsala.

80. léta

V 80. letech se více soustřeďovala na domácí publikum. Natáčela pravidelně dlouhohrající desky a podnikala koncertní šňůry. Několik let spolupracovala s Orchestrem Gustava Broma a Jiřím Kornem, později měla vlastní program Velká neónová láska s doprovodnou skupinou Bacily. Moderovala televizní pořad Sejdeme se na výsluní.

V roce 1982 převzala titul zasloužilá umělkyně.

V roce 1983 se provdala za německého hudebníka Helmuta Sickela, který pro ni zkomponoval řadu písní, včetně hitů Čas je proti nám a Sprint.

Do roku 1985 se pravidelně objevovala na druhém nebo třetím místě v anketě Zlatý slavík. Poté obsazovala nižší příčky, stále však patřila mezi nejžádanější interprety.

90. léta

Po roce 1989 nastal v české populární hudbě útlum, který začátkem 90. let změnil příchod muzikálů. Byla s úspěchem obsazena do hlavní ženské role hned toho prvního – Bídníci. Vydala Broadway album plné znýmých muzikálových melodií, dvě vánoční alba a velmi úspěšný výběr Zlatá Helena s hitem Já půjdu dál.

V 21. století

Dalším milníkem v její kariéře se stal rok 2000, kdy vydala album Vodopád, plné moderních převážně tanečních skladeb. Stala se nejprodávanější zpěvačkou roku, píseň Dlouhá noc byla zvolena hitem roku a se od té doby opět objevuje na prvních místech ankety Český slavík. Rok 2001 přinesl další úspěchy, ale také rozvod s Helmutem Sickelem. V roce 2002 jí Akademie české populární hudby zvolila Zpěvačkou roku. 22. února 2003 se na Karlštejně provdala za Martina Michala. V roce 2005 vystupovala v prestižní Carnegie Hall v New Yorku ve které byla s úspěchem již před pěty lety, jako host Karla Gotta, ztvárňuje roli Grizabelly v české verzi muzikálu Cats (Kočky) a slaví 40 let své kariéry vydáním profilového 4-CD Zlatá kolekce a velkou televizní show Holka od Červený řeky.

Rok 2006 jí přinesl velkou, podle mnohých životní roli: na bratislavské Nové scéně hrála, zpívala a tančila vynikajícím způsobem Dolly Leviovou ve známém muzikálu Hello Dolly!. V říjnu vydala po třech letech novinkové album Zastav se (...a poslouchej). Prvním singlem z něj je cover verze slavného hitu It's Raining Men s českým názvem Já vítám déšť. Některé novinky i starší hity představila 8. listopadu na vyprodaném koncertu v pražské Lucerně.

V roce 2006 získala v anketě Český slavík 3. místo.

Rok 2007 byl ve znamení vzpomínání i nových projektů. Na televizi Prima moderovala hudební pořad Hvězdy u Piana, v květnu bylo vydáno kompilační album duetů s Jiřím Kornem Těch pár dnů, v červnu oslavila své kulaté narozeniny velkým vzpomínkovým koncertem na Žofíně. Podzim přinesl bilanční 2-CD Jsem jaká jsem, DVD Těch pár dnů a veleúspěšný koncert v pražské Lucerně. V samém závěru roku se objevila po boku Karla Gotta ve finálové silvestrovské show Mejdan roku z Václaváku a společně pak byli hosty i novoročního vydání hudebního pořadu Eso.

Další rok 2008 vyšel retrospektivní výběr hitů tria Golden Kids 24 Golden Hits a pro její fanoušky pak kolekce raritních nahrávek Blázen, kdo se lásky zříká. V prosinci natočila v Lucerně DVD záznam koncertu, který vyšel v následujícím roce.

Rok 2009 byl ve znamení koncertů a velkého muzikálového projetu Mona Lisa v pražském divadle Broadway, kde v alternaci s Hanou Zagorovou ztvárnila roli matky hlavní hrdinky. Na podzim vydala dlouho očekávané album nových písní, které dostalo název Zůstáváš tu se mnou.

V druhé polovině roku 2011 Helena Vondráčková a její manžel a manažer Martin Michal prodali svoji uměleckou agenturu MM. Koupil ji floridský právník Michael J. Smith. Vondráčková tak učinila první krok k tomu, aby v budoucnu mohla vést arbitráž s Českou republikou.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Helena Vondráčková (67)

V Hlasu vypadlo nevidomé duo Martina Svátka a Blanky Janečkové!

12.06.2014 - Hlas Česko Slovenska 2014 spěje neomylně ke svému konci a soutěž opustili další soutěžících, tentokrát jich bylo dokonce pět a nikoliv čtyři.

Helena Vondráčková dostala za černou stavbu 10 táců pokuty!

12.12.2013 - Populární zpěvačce se tak přístřešek na auto trochu prodražil.

Helena Vondráčková si v seriálu Gympl zahraje sebe sama!

26.08.2013 - Zpěvačka dnes večer divákům předvede, že v ní ještě dříme trochu toho hereckého talentu!

Nestárnoucí Helena dostala k narozeninám kuchyň za milion!

07.07.2013 - Populární zpěvačku tak možná brzy uvidíme v nějaké kulinářské show.

Marta Kubišová nemusí platit své sokyni milión korun!

07.05.2013 - Helena Vondráčková opět ostrouhala - Nejvyšší soud rozhodl ve prospěch její bývalé kamarádky!

Helena Vondráčková zabránila exekuci na svůj majetek - zaplatila dluh!

09.04.2013 - Zpěvačka se rozhodla neprodlužovat své "utrpení" a bývalé návrhářce zaplatila požadovaných 1,2 milionu korun!

Všechny články o Helena Vondráčková (67) »
TOPlist