Helena Bonham Carter

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka

Věk: 51 let

Datum narození: 26.05. 1966

Místo narození: Londýn, Anglie

Výška: 160 cm

Hodnocení Helena Bonham Carter

Přitažlivost
87% (53 hlasů) 6958.místo
Talent
91% (53 hlasů) 6637.místo
Inteligence
85% (44 hlasů) 9419.místo
Vtipnost
87% (42 hlasů) 7956.místo

Fotky Helena Bonham Carter (630)

Helena Bonham Carter nahé fotky (1)

Helena Bonham Carter nahá ve filmech (1)

Životopis Helena Bonham Carter Upravit životopis

Helena Bonham Carterová (* 26. května 1966, Londýn, Anglie) je anglická herečka nominovaná na Oscara a Zlatý glóbus. Nejlépe známa je díky rolím Lucy Honeychurch ve filmu Pokoj s vyhlídkou, Marly Singer v Klubu rváčů, Belatrix Lestrangeové v Harrym Potterovi, Kate Croy v Křídlech vášně, paní Lovettové ve filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street nebo Elizabeth Bowes-Lyon ve filmu Králova řeč.

Životopis

Původ

Narodila se v Londýně psychoterapeutce Eleně (roz. Propper de Callejón) a Raymondu Bonhamovi Carterovi, bankéři, který pocházel z významné britské politické rodiny. Je pravnučkou bývalého britského premiéra H. H. Asquitha, mezi její příbuzné patří členové různých šlechtických rodů. Má dva bratry Edwarda a Thomase.

Kariéra

Nemá žádné herecké vzdělání. Svůj herecký debut si odbyla v 16 letech v reklamě. Její první filmová role byla v roce 1984 ve filmu Lady Jane. Prorazila díky roli Lucy Honeychurch ve snímku Pokoj s vyhlídkou, který byl natočen až po Lady Jane, ale uveden byl první.

Zatímco v těchto prvních filmech hrála především královny v korzetech nebo anglické růže, později rozšířila svůj profil o role v takových filmech jako Klub rváčů, Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka a filmech Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Velká ryba a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. V roce 2010 si zahrála srdcovou/krvavou královnu ve filmu Alenka v říši divů režiséra Tima Burtona, v témže roce pak ztvárnila postavu britské královny matky Elizabeth Bowes-Lyonové ve známém snímku Králova řeč a roli paní Potterové v úspěšné tragikomedii Toast.

Zahrála si také Belatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád, kde nahradila těhotnou Helen McCroryovou (ta bude ale hrát Narcisu Malfoyovou v šestém filmu a pravděpodobně i sedmém). Za tuto roli sklidila úspěch a Belatrix si zahraje i ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve a dvoudílné adaptaci posledního dílu série.

Osobní život

Dříve měla vztah s hercem Kennethem Branaghem, se kterým hrála v několika filmech. Později chodila také s Rufusem Sewellem a Stevem Martinem. V říjnu 2001 začala chodit se svým současným přítelem Timem Burtonem, se kterým se potkala při natáčení filmu Planeta opic. Zahrála si ve všech jeho pozdějších filmech. Společně mají dvě děti – syna Billyho Raye Burtona a dceru Nell Burton.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Helena Bonham Carter (14)

Noví Dannyho parťáci budou holky!

19.12.2017 - Pamatujete na Dannyho parťáky? Vždy super podívaná, jak parta profíků přelstí velká kasína! No, tak příští rok tu budou v novém podání.

Velká Británie opouští Evropskou unii, která celebrity jsou pro?

24.06.2016 - Velká Británie jako první členská země opouští Evropskou unii, čemuž někteří tleskají a jiní se zase hrozí. Do kampaně se zapojili i celebrity, například Liz Hurley, která se jasně vyslovila pro opuštění unie.

Osamělý jezdec: Maskovaný muž bere spravedlnost do svých rukou!

01.07.2013 - V hlavních rolích amerického dobrodružného filmu září Johnny Depp a Armie Hammer!

Nadějné vyhlídky: Další filmová adaptace slavného románu!

21.01.2013 - Režisér filmu Harry Potter a Ohnivý pohár zfilmoval nejmodernějším způsobem známý příběh lásky z 19. století!

Bídníci: Filmový muzikál s hvězdným obsazením!

02.01.2013 - Britský snímek od režiséra oscarového dramatu Králova řeč vstupuje do českých kin!

Johnny Depp a Eva Green vrhají na diváky upírsky temné stíny!

09.05.2012 - Režisér Tim Burton vychází ve svém nejnovějším filmu z populárního amerického seriálu ze šedesátých let!

Všechny články o Helena Bonham Carter (14) »
TOPlist