Helena Bonham Carter

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 2 názory

Povolání: Herečka

Věk: 57 let

Datum narození: 26.05. 1966

Místo narození: Londýn, Anglie

Výška: 160 cm

Hodnocení Helena Bonham Carter

Přitažlivost
89% (65 hlasů) 6015.místo
Talent
93% (62 hlasů) 5845.místo
Inteligence
87% (52 hlasů) 8589.místo
Vtipnost
89% (50 hlasů) 7340.místo

Fotky Helena Bonham Carter (630)

Helena Bonham Carter nahé fotky (1)

Helena Bonham Carter nahá ve filmech (1)

Životopis Helena Bonham Carter Upravit životopis

Helena Bonham Carterová (* 26. května 1966, Londýn, Anglie) je anglická herečka nominovaná na Oscara a Zlatý glóbus. Nejlépe známa je díky rolím Lucy Honeychurch ve filmu Pokoj s vyhlídkou, Marly Singer v Klubu rváčů, Belatrix Lestrangeové v Harrym Potterovi, Kate Croy v Křídlech vášně, paní Lovettové ve filmu Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street nebo Elizabeth Bowes-Lyon ve filmu Králova řeč.

Životopis

Původ

Narodila se v Londýně psychoterapeutce Eleně (roz. Propper de Callejón) a Raymondu Bonhamovi Carterovi, bankéři, který pocházel z významné britské politické rodiny. Je pravnučkou bývalého britského premiéra H. H. Asquitha, mezi její příbuzné patří členové různých šlechtických rodů. Má dva bratry Edwarda a Thomase.

Kariéra

Nemá žádné herecké vzdělání. Svůj herecký debut si odbyla v 16 letech v reklamě. Její první filmová role byla v roce 1984 ve filmu Lady Jane. Prorazila díky roli Lucy Honeychurch ve snímku Pokoj s vyhlídkou, který byl natočen až po Lady Jane, ale uveden byl první.

Zatímco v těchto prvních filmech hrála především královny v korzetech nebo anglické růže, později rozšířila svůj profil o role v takových filmech jako Klub rváčů, Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka a filmech Tima Burtona Karlík a továrna na čokoládu, Mrtvá nevěsta Tima Burtona, Velká ryba a Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street. V roce 2010 si zahrála srdcovou/krvavou královnu ve filmu Alenka v říši divů režiséra Tima Burtona, v témže roce pak ztvárnila postavu britské královny matky Elizabeth Bowes-Lyonové ve známém snímku Králova řeč a roli paní Potterové v úspěšné tragikomedii Toast.

Zahrála si také Belatrix Lestrangeovou ve filmu Harry Potter a Fénixův řád, kde nahradila těhotnou Helen McCroryovou (ta bude ale hrát Narcisu Malfoyovou v šestém filmu a pravděpodobně i sedmém). Za tuto roli sklidila úspěch a Belatrix si zahraje i ve filmu Harry Potter a princ dvojí krve a dvoudílné adaptaci posledního dílu série.

Osobní život

Dříve měla vztah s hercem Kennethem Branaghem, se kterým hrála v několika filmech. Později chodila také s Rufusem Sewellem a Stevem Martinem. V říjnu 2001 začala chodit se svým současným přítelem Timem Burtonem, se kterým se potkala při natáčení filmu Planeta opic. Zahrála si ve všech jeho pozdějších filmech. Společně mají dvě děti – syna Billyho Raye Burtona a dceru Nell Burton.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Helena Bonham Carter (18)

5 ponurých momentů, které filmaři vynechali z Harryho Pottera

09.02.2023 - Série o mladém čarodějnickém učni s jizvou na čele ve tvaru blesku je dodnes mnohými považována za roztomilé příběhy pro děti.

TOP 5 temných muzikálů

26.09.2022 - Většina z nás má muzikály dost možná spojené hlavně s veselými písničkami a zábavným dějem plným výstředních postaviček.

7 nejlepších historických filmových muzikálů

14.05.2018 - Muzikál patří mezi žánry, který buď milujete, nebo nenávidíte. Honosné kostýmy a výprava, herecké výkony hodné divadelních prken a hudba, která může svou velkolepostí sahat až ke kýči ...

Noví Dannyho parťáci budou holky!

19.12.2017 - Pamatujete na Dannyho parťáky? Vždy super podívaná, jak parta profíků přelstí velká kasína! No, tak příští rok tu budou v novém podání.

Velká Británie opouští Evropskou unii, která celebrity jsou pro?

24.06.2016 - Velká Británie jako první členská země opouští Evropskou unii, čemuž někteří tleskají a jiní se zase hrozí. Do kampaně se zapojili i celebrity, například Liz Hurley, která se jasně vyslovila pro opuštění unie.

Osamělý jezdec: Maskovaný muž bere spravedlnost do svých rukou!

01.07.2013 - V hlavních rolích amerického dobrodružného filmu září Johnny Depp a Armie Hammer!

Všechny články o Helena Bonham Carter (18) »
TOPlist