Harry Gregson-Williams

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, skladatel

Věk: 62 let

Datum narození: 13.12. 1961

Místo narození: Anglie, UK

Žánry: elektronická , anglická , instruentální , soundtrack , herní

Hodnocení Harry Gregson-Williams

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Harry Gregson-Williams (19)

Videoklipy Harry Gregson-Williams (172)

Písně Harry Gregson-Williams (1001)

Všechny písně Harry Gregson-Williams (1001) »

Diskografie Harry Gregson-Williams (26)

Životopis Harry Gregson-Williams Upravit životopis

Harry Gregson-Williams (* 13. prosince 1961) britský skladatel, dirigent a hudební producent nominovaný na cenu Zlatý glóbus a cenu Grammy.

Život

Po získání vzdělání na Guildhallské škole hudby a herectví, se živil jako učitel hudby ve škole v Asembury, později také v Egyptě. V Londýně se Gregson-Williams seznámil se Stanley Myersem . S ním působil jako dirigent a pomáhal aranžovat hudbu do několika filmů. Později se za pomoci jeho bratra Ruperta a hlavně Hanse Zimmera ve skládání hudby výrazně zdokonalil a společně s ostatními skladateli v Remote Control Productions (později. Media Ventures) komponoval hudbu do dalších filmů. V současnosti již není členem Media Ventures, ale má vlastní studio zvané Wavecrest Music. Je stálým skladatelem pro režiséry jako je Tony Scott, Joel Schumacher nebo Andrew Adamson.

Působení

Mezi jeho nejslavější kusy patří soundtracky Mravenec Z, Slepičí úlet, Shrek (společně s Johnem Powellem), Shrek 2, Spy Game, Království nebeské, a konečně X-Men Origins: Wolverine, Letopisy Narnie: Lev čarodějnice a skříň. Za tento soundtrack byl Gregson-Williams v roce 2005 dokonce nominován na cenu Zlatý glóbus.

Psal také slavné soundtracky na hry na PlayStation 2 - Metal Gear Solid 2 a 3. Společně s mladým skladatelem Stephenem Bartonym složil Harry Gregson-Williams soundtrack ke na slavné střílečce Call of Duty 4: Modern Warfare. Dále, společně s Japoncem Nabuko Toda, napsal hudbu ke hře Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Harry Gregson-Williams (0)

Všechny články o Harry Gregson-Williams (0) »
TOPlist