Hank Williams

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Kytarista, skladatel

Věk: 29 let

Datum narození: 17.09. 1923

Místo narození: USA, Alabama, Georgiana

Datum úmrtí: 1.01.1953

Žánry: folk , klasická , country , autoři vlastních písní , klasické country

Hodnocení Hank Williams

Přitažlivost
100% (1 hlasů) 706.místo
Talent
100% (1 hlasů) 1896.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 1613.místo
Vtipnost
100% (1 hlasů) 1525.místo

Fotky Hank Williams (35)

Videoklipy Hank Williams (361)

Písně Hank Williams (788)

Všechny písně Hank Williams (788) »

Diskografie Hank Williams (146)

Životopis Hank Williams Upravit životopis

Hank Williams, vlastním jménem Hiram King Williams (17. září 1923 - 1. ledna, 1953) byl americky zpěvák, kytarista a písničkář, jedná se o jednu z amerických legend a ikon country music a rokenrolu 20. století, charismatická i rozporuplná osobnost tohoto hudební stylu, jeden ze zakladatelů žánru klasické country music.

Život

Jeho osud není nepodobný jiné velké legendě tohoto hudebního stylu, zpívajícímu brzdaři Jimmie Rodgersovi. Oba prožili poměrně krátké období slávy, oba se neuměli vyrovnat se svým fenomenálním úspěchem, život jich obou skončil dost předčasně. Hank pocházel z velmi prostých poměrů, otec byl strojvedoucím na alabamské železnici, maminka chodila hrát do kostela na varhany, jeho největším učitelem hudby byl potulný černý kytarista a zpěvák Tee-Tot, s nímž trávil celé dny na nádraží v Grenswille. Už v devatenácti letech utekl ze školy a živil se jako hudebník po divokých venkovských tancovačkách. Ve věku 23 let se vypravil za místním nakladatelm Rosem. který mu následně opatřil první rozhlasové angažmá. Teprve když se zde etabloval, byl přijat do nashvillské Grand Ole Opry. Následoval raketový vzrůst populatity a čtyři roky obrovských úspěchů a slávy doplňované neméně legendárními flámy a naprosto fatálními alkoholovými propadáky. Zemřel na následky celkového alkoholického a jiného zdravotního vyčerpání v jednom ze svých pěti cadillaců. Nicméně jeho posluchači byli ochotni zapomenout na všechny jeho prohřešky když začal zpívat. Hrál a zpíval téměř výhradně pouze vlastní písničky. Jeho písně nebyly nikterak originální ani po textové ani po hudební stránce, ani jeho hlas nebyl nikterak výjimečný, nicméně byl to kytarista a zpěvák, jenž zpíval skutečně od srdce a s velkou vervou o tom co dobře znal, zpíval tak, že mu byl každý posluchač schopen uvěřit, že to, o čem zpívá je čistá pravda a nic než pravda. Byl to dokonale autentický lidový typ prostého zpěváka z hor, prototyp obyčejného muže z amerického jihu.

Použité zdroje

  • Lubomír Dorůžka, Panoráma populární hudby 1918/1978 - vydalo nakladatelství Mladá fronta v roce 1981, katalogové číslo 23-068-81 09/21

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Hank Williams (0)

Všechny články o Hank Williams (0) »
TOPlist