Guy Ritchie

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Režisér

Věk: 50 let

Datum narození: 10.09. 1968

Hodnocení Guy Ritchie

Přitažlivost
70% (1 hlasů) 12137.místo
Talent
75% (2 hlasů) 12664.místo
Inteligence
80% (1 hlasů) 10996.místo
Vtipnost
80% (2 hlasů) 10101.místo

Fotky Guy Ritchie (5)

Životopis Guy Ritchie Upravit životopis

Guy Ritchie (* 10. září 1968 v Hatfieldu, v hrabství Hertfordshire, Spojené Království) je britský scenárista a režisér.

Život a dílo

Jeho otec John Ritchie, dosáhl úspěchu v reklamním průmyslu. Jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pět let. Matka Amber se poté provdala za baroneta Sira Michaela Leightona, na jehož panství ze 17. století vyrůstal společně se svou sestrou Tabithou. Navzdory tomu si později osvojil cockney, styl mluvy a přízvuk sociálně slabších vrstev obyvatelstva londýnského East Endu. Znalost cockney pak s oblibou využíval ve svých filmech. Jeho dyslexie se stala pravděpodobně jedním z důvodů, proč byl v patnácti letech vyloučen ze školy Stanbridge Earls. Potom navštěvoval Sibford School, malou soukromou internátní školu v Oxfordshire, avšak byl vyloučen i odsud. Pracoval nejdříve na stavbách, v roce 1993 začal jako runner ve filmových studiích v Soho vykonávat nejrůznější podřadné práce. Postupně se ale vypracoval až k režírování reklam a videoklipů. Získal zde cenné zkušenosti pro pozdější práci na celovečerních filmech.

V roce 1995 režíroval dvacetiminutový krátký film The Hard Case, financovaný otcem jeho tehdejší přítelkyně, televizním magnátem Michaelem Greenem. Když byl film vysílán na britském televizním kanále Channel 4, zaujal Stinga, jehož žena Trudie se následně rozhodla produkovat Ritchieho první celovečerní film Sbal prachy a vypadni (Lock, Stock, and Two Smoking Barrels), který se na plátnech objevil v roce 1998. Ve filmu byl do malé vedlejší role angažován i samotný Sting. Tato Ritchieho gangsterka připomínala např. film Podraz (The Sting) od režiséra George Roye Hilla nebo tvorbu Quentina Tarantina. Ceněna byla pro inteligentní černý humor a zajímavě propletené dějové linie s vtipnou pointou. Díky filmu se proslavil herec Jason Statham a bývalý fotbalista Vinnie Jones známý v Británii svou brutální hrou. Dále zde vystupovali např. P.H. Moriarty nebo bývalý šampion v boxu Lenny McLean a další.

Díky úspěchu svého prvního filmu získal finanční podporu od Sony pro druhý projekt. Jednalo se opět o gangsterskou komedii, která se jmenovala Podfu(c)k (Snatch) a do kin přišla v roce 2000. Objevili se v ní někteří herci ze Sbal prachy a vypadni, např. Jason Statham nebo Vinnie Jones. V obsazení navíc tentokrát figurovala již i velmi známá jména: Brad Pitt, Benicio del Toro, Dennis Farina. Jednalo se o podobně laděný film jako Sbal prachy a vypadni, plný důmyslně rozehraných zápletek a černého humoru. I Podfu(c)k byl v recenzích hodnocen kladně.

V roce 2000 se oženil se známou pop star Madonnou a ve stejném roce se jim narodil syn Rocco. Madonna výrazně ovlivnila jeho další filmařskou kariéru. Režíroval pro ni kontroverzní videoklip písně „What It Feels Like for a Girl,“ v němž zpěvačka najíždí autem do lidí. Madonna vystupovala i v Ritchieho krátkém promo filmu Star, vytvořeném na objednávku pro firmu BMW. Obsadil ji také do svého dalšího celovečerního filmu Trosečníci (Swept Away) z roku 2002, remaku stejnojmenného snímku Liny Wertmüller. Film se nedočkal úspěchu ani u kritiků, ani u diváků a získal dokonce několik potupných Zlatých malin za rok 2002.

Jeho další film z roku 2005 Revolver o gamblerech v Las Vegas rovněž nebyl hodnocen kladně. V témže roce adoptoval s Madonnou malawského chlapce Davida. V roce 2007 pracoval jako režisér pro americkou televizní stanici ABC na pilotním snímku krimiseriálu Suspect. V roce 2008 připravil celovečerní film RocknRolla. 15. prosince 2008 se rozvedl s Madonnou.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Guy Ritchie (11)

5 nejlepších filmů s Jasonem Stathamem

09.04.2019 - Nedávno jsme vám přinesli článek o pěti nejlepších akčních snímcích Stevena Seagala (66) a dnes si posvítíme na jinou hvězdu akčních filmů

5 filmových hospod, které můžete skutečně navštívit

26.11.2018 - Restaurace a hospody jsou ve filmech často těmi nejzajímavějšími místy.

Madonna projela první soud o svého syna

07.03.2016 - Americká zpěvačka Madonna má velké trápení. Před vánoci od ní totiž odešel její patnáctiletý syn Rocco, který vyjevil přání bydlet se svým otcem, režisérem Guyem Ritchiem, v Londýně.

Guy Ritchie skáče metr vysoko - snoubenka mu porodila dceru!

30.11.2012 - Britský režisér se stal počtvrtém otcem a po třech synech konečně dočkal holky!

Guy Ritchie se rozhodl, že vleze podruhé do chomoutu!

09.10.2012 - Britský režisér a exmanžel zpěvačky Madonny se bude podruhé ženit!

Režisér Guy Ritchie se stane již počtvrté otcem!

19.07.2012 - Britský filmař a exmanžel zpěvačky Madonny se raduje ze svého dalšího potomka!

Všechny články o Guy Ritchie (11) »
TOPlist