Franco Nero

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec

Věk: 82 let

Datum narození: 21.11. 1941

Místo narození: Itálie, Parma, San Prospero

Výška: 180 cm

Hodnocení Franco Nero

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11733.místo
Talent
100% (2 hlasů) 1127.místo
Inteligence
100% (2 hlasů) 917.místo
Vtipnost
90% (2 hlasů) 6562.místo

Fotky Franco Nero (70)

Životopis Franco Nero Upravit životopis

Franco Nero, vlastním jménem Francesco Sparanero (* 23. listopadu 1941 v San Prospero u Parmy, Itálie) je italský zpěvák a herec.

Pochází se skrovných poměrů chudého jihoitalského venkova. Už od svého dětství chtěl být hercem, od školních let hrál i zpíval v ochotnickém divadelním souboru, zpíval i s jazzovou kapelou. Opernímu zpěvu se věnoval i v Miláně během svých vysokoškolských studií ekonomie. Věhem své vojenské služby zajížděl do Říma, kde účinkoval ve fotorománech, pracoval zde jako osvětlovač a asistent kamery při natážení dokumentárních filmů. Chtěl se stát režisérem, nicméně náhoda tomu chtěla, že začal být od roku 1964 obsazován nejprve do drobných či epizodních rolí. Pro první velkou filmovou roli si ho vybral americký režisér John Huston do jím natáčeného velkofilmu Bible, kde hrál Ábela. Poté následovala série ušlechtilých a kladných hrdinů v různých dobrodružných a komerčních snímcích a v italských spaghetti westernech - z nich patrně vůbec nejznámější v Čechách byla parodická westernová komedie Vůně cibule.

Celá umělecká kariéra Franca Nera je nejen velice pestrá, bohatá ale i umělecky značně nevyrovnaná. Hrál kladné i záporné hrdiny, hrál policisty, detektivy, zloděje i desperáty, účinkoval ve filmu a v televizi v umělecky zcela podřadných komerčních snímcích stejně tak jako ve velmi hodnotných uměleckých dílech. Za svůj život si zahrál zhruba ve 150 různých snímcích různé provenience i úrovně, mimo jiné i v českém filmu Post Coitum nebo v koprodukčním filmu Juraje Jakubiska Bathory.

S herečkou Vanessa Redgrave ma syna Carlo Nero, italský scenárista a režisér.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Franco Nero (3)

Nespoutaný Django: Akční western a lá Quentin Tarantino!

18.01.2013 - Kultovní režisér se po třech letech vrací s jižanským dramatem z období před vypuknutím americké občanské války!

Auta 2: Dobrodružství dvou vozítek na světovém šampionátu!

01.08.2011 - Herec Owen Wilson, resp. jeho hlas si opět zařádí jako Blesk McQueen!

Quentin Tarantino připravuje film s "nacistou Landou"!

02.05.2011 - Režisér Quentin Tarantino (48) chce do hlavní role nového filmu obsadit Christopha Waltze!

Všechny články o Franco Nero (3) »
TOPlist