Felicia Day

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 40 let

Datum narození: 28.06. 1979

Místo narození: USA, Alabama, Huntsville

Výška: 165 cm

Hodnocení Felicia Day

Přitažlivost
92% (15 hlasů) 3550.místo
Talent
93% (15 hlasů) 5130.místo
Inteligence
95% (15 hlasů) 3718.místo
Vtipnost
95% (15 hlasů) 3867.místo

Fotky Felicia Day (28)

Životopis Felicia Day Upravit životopis

Kathryn Felicia Day (* 28. června 1979, Huntsville, Alabama) je americká herečka, známá především svými rolemi v projektech Josse Whedona a z cenami ověnčeného internetového projektu, „The Guild“, který sama píše, produkuje a ztvárňuje v něm hlavní roli Cyd Sherman/Codex.

Osobní život

Její otec byl vojenský lékař, který působil v letectvu Spojených Států Amerických, což vedlo ke stěhování rodiny z jednoho místa na druhé po jižních státech USA. Kromě ní šlo také o jejího bratra Ryona Daye, který je softwarový inženýr.

Jako malá dívka začala hrát v lokálních divadlech, kromě herectví také na profesionální úrovni studovala balet a hru na housle.

Dnes žije v Los Angeles. Věnuje se herectví, zpěvu, hře na housle a počítačovým hrám.

Vzdělání

Kvůli častému stěhování rodičů měla domácí výuku a v poměrně nízkém věku nastoupila na Texaskou Univerzitu v Austinu, kde si vybrala dvouoborové studium matematiky a hry na housle. Tomuto studiu dala přednost před Juilliard School of Music a univerzitu dokončila mezi nejlepšími z ročníku a dostalo se jí cti pronést závěrečný promoční proslov.

Kariéra

Po ukončení univerzity se odstěhovala do Los Angeles, byla rozhodnutá stát se herečkou. Zpočátku získala několik rolí v reklamách, krátkometrážních a nezávislých filmech a epizodní roličky v seriálech jako „Kolej, základ života" (Undeclared) nebo „Maybe It's Me“. První větší roli měla ve filmu „Holky opět v akci“ (Bring It On Again) a poprvé se v hlavní roli objevila ve filmu „June“. Průlomovou rolí pro se ni stala vedlejší role v sedmé sérii seriálu Buffy, přemožitelka upírů, kde ztvárnila potencionální přemožitelku Vi a kde se také seznámila s Jossem Whedonem.

V roce 2007 napsala a natočila první řadu tehdy YouTube seriálu The Guild, pojednávajícího o skupině hráčů RPG hry typu „World of Warcraft“ (WoW) a jejich problémech se skloubením oblíbené hry a nepřátelské reality každodenního života. Seriál se stal internetovým hitem a druhá série měla premiéru už na videokanálech společnosti Microsoft, což umožnilo zvýšit seriálový rozpočet. Třetí série byla uvedena v roce 2009 hudebním klipem (Do You Wanna Date My) Avatar, kde se seriálové postavy poprvé předvedly v kostýmech svých hrdinů ze hry.

Během stávky scenáristů v roce 2008 vznikl projekt Josse Whedona Dr. Horrible's Sing-Along Blog, tříaktový internetový muzikál, kde se objevila po boku Neila Patricka Harrise a Nathana Filliona. Muzikál byl k dispozici nejprve volně ke stažení, později se společně se soundtrackem dal objednat na iTunes. Projekt byl natolik úspěšný, že dnes je již k dispozici na oficiálním DVD.

Ve spolupráci s Jossem Whedonem pokračuje v jeho nejnovějším seriálu Dům loutek, kde se objevila v USA nevysílaném závěrečném díle první řady „Epitaph One“ a měla by si stejnou roli zopakovat v druhé řadě seriálu.

Čeští diváci mohli ji mohou vidět v epizodních rolích v seriálu Můj přítel Monk a jako pacientku týdne v druhé epizodě páté řady seriálu Dr. House.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Felicia Day (1)

5 slavných herců, které můžete sledovat i na Youtube

04.02.2019 - Status celebrity se dá v dnešní době získat různými způsoby.

Všechny články o Felicia Day (1) »
TOPlist