Eric Carr

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Zpěvák, piánista, Kytarista, Baskytarista, Bubeník

Věk: 41 let

Datum narození: 12.07. 1950

Místo narození: USA, New York, Brooklyn

Datum úmrtí: 24.11.1991

Místo úmrtí: USA New York New York City

Člen skupiny: KISS

Žánry: heavy metal , 80-tá léta , hair metal , glam metal , glam rock

Hodnocení Eric Carr

Přitažlivost
78% (6 hlasů) 10101.místo
Talent
100% (4 hlasů) 142.místo
Inteligence
100% (3 hlasů) 245.místo
Vtipnost
100% (4 hlasů) 101.místo

Fotky Eric Carr (47)

Videoklipy Eric Carr (19)

Písně Eric Carr (24)

Všechny písně Eric Carr (24) »

Diskografie Eric Carr (1)

Životopis Eric Carr Upravit životopis

Paul Charles Caravello (12. července 1950 - 24. listopadu 1991), známý jako Eric Carr, byl americký hudebník, v letech 1980 až 1991 bubeníkem hard rockové skupiny KISS.

Eric Carr se do skupiny dostal začátkem 80. let, když se KISS rozhodli vyhlásit veřejný konkurz, kterým chtěli získat náhradu za problematického Petra Crisse. Posledním albem, na jehož nahrávaní se Criss se skupinou zúčastnil bylo Love Gun z roku 1977. V době své návštěvy konkurzu se Paul Caravello živil opravováním kachlí a přitom hrával na bicí v různých skupinách. Byl posledním z uchazečů a poté, co předvedl svůj výkon, požádal Paula Stanleyho, Gene Simmonse a Ace Frehleyho o autogramy. Doufal, že má aspoň nějakou šanci, že bude vybrán. Poté, co se stal členem skupiny, začal používat pseudonym Eric Carr. První maskou, kterou ve skupině měl byla "The Hawk" (sokol, jestřáb), ale změnil si ji na "The Fox" (liščí masku).

První albem, který se skupinou Kiss nahrál bylo album Music From "The Elder", soundtrack k neexistujícímu filmu. Toto album bylo úletem skupiny k mystickému art rockovému hudebnímu stylu. Byl autorem skladby "Under the Rose", s refrénem ve stylu gregoriánského chorálu. Eric byl i spoluautorem několika skladeb na albech Lick it Up, Animalize a Crazy Night.

Fanoušky je často hodnocen jako jeden z nejlepších bubeníků v historii skupiny, pro jeho intenzivní a přesný styl hry, odlišný od jemnější, jazzem ovlivněné Crissovy techniky. Carrův styl hry na bicí je lépe identifikovatelný na nahrávkách dalšího alba skupiny Creatures of the Night z roku 1982. Nebyl jen hráčem na bicí, ale jednalo se o zpěváka, ovládal i jiné hudební nástroje jako je kytara, basová kytara, klavír. Nazpíval i novější verzi skladby "Beth", která byla nahraná pro jejich kompilační album Smashes, Thrashes & Hits z roku 1988. V roce 1989 nazpíval svou skladbu "Little Caesar" na album Hot In The Shade. Carrovo poslední koncertní vystoupení s KISS bylo 9. listopadu 1990 v Madison Square Garden (New York).

Během koncertního turné k albu Hot in the Shade začal mít Eric zdravotní problémy. Byl mu diagnostikován nádor na srdci. Podstoupil operaci, při které mu byly odstraněny tumory na jeho pravé srdcové komoře a na plicích. Oproti radikální léčbě se Ericův zdravotní stav nezlepšoval a 24. listopadu 1991 zemřel ve věku 41 roků, ve stejný den jako frontman skupiny Queen, Freddie Mercury.

Jeho poslední nahrávka s KISS byla skladba "God Gave Rock 'N Roll To You II.", ke které nazpíval vokály. U bicích nástrojů ho nahradil Eric Singer, který předtím hrál ve skupině Paula Stanleye. Také se objevil na videu natočeném k této skladbě. Po jeho smrti se stal Eric Singer dalším z bubeníků skupiny KISS. Jako pocta byla Carrovi věnována poslední skladba alba Revenge s názvem "Carr Jam 1981". Je to improvizované sólo na bicí, které bylo nahrané během výroby alba Music From The Elder. Kytarový part Ace Frehleye bylo v původní nahrávce sólem, které nahrál Bruce Kulick.

Je pochován na hřbitově Cedar Hill ve městě Newburgh, ve státu New York.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Eric Carr (0)

Všechny články o Eric Carr (0) »
TOPlist