Elton John

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, klavírista

Věk: 76 let

Datum narození: 25.03. 1947

Místo narození: Anglie, Greater London, Pinner

Výška: 172 cm

Žánry: rock , pop , klasický rock , piano , autoři vlastních písní

Hodnocení Elton John

Přitažlivost
65% (12 hlasů) 12766.místo
Talent
88% (8 hlasů) 9354.místo
Inteligence
67% (13 hlasů) 13102.místo
Vtipnost
69% (12 hlasů) 12638.místo

Fotky Elton John (160)

Videoklipy Elton John (486)

Písně Elton John (820)

Všechny písně Elton John (820) »

Diskografie Elton John (85)

Životopis Elton John Upravit životopis

Sir Elton Hercules John CBE, nositel Řádu britského impéria (*25. března 1947) je anglický zpěvák, hudební skladatel a klavírista.

Životopis

Původně se jmenoval Reginald Kenneth Dwight, ale v roce 1972 si nechal úředně změnit jméno na Elton Hercules John, přičemž prostřední jméno Hercules je používáno velmi zřídka.

Od svých 16 let si vydělával hrou na piáno v hospodách a různých doprovodných skupinách. V konkurzu nových talentů se neprosadil, i pro zavalitou postavu s brýlemi, ale přinesl si odtud písničkové texty Bernieho Taupina, se kterým pak dlouho spolupracoval. Prvním jeho zaměstnavatelem se stalo hudební nakladatelství Disk James Music. Přivydělával si skládáním balad pro zavedené zpěváky, pak se rozhodl psát pro sebe a v letech 1969-1970 vydal tři alba.

Je jedním z nejúspěšnějších sólových umělců v historii populární hudby. Je znám díky hitům jako Rocket Man a Your Song z počátku 70. let, ale jeho profesionální kariéra trvá již více než 40 let. Proslavilo ho též extravagantní pestrobarevné odívání a veřejně řešený soukromý život. K jeho nejznámějším hitům patří též písničky Daniel, Candle in wind, I´m Still Standing nebo Can you feel the love tonight, která byla oceněna Oscarem a zazněla v nejúspěšnějším animovaném filmu všech dob: "Lví král". Z duetů jmenujme např. Don´t Go Breaking My Heart s Kiki Dee nebo Don´t Let The Sun Go Down On Me s Georgem Michaelem.

Má hvězdu na Hollywoodském chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnské sbírce Madame Tussaud.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Elton John (23)

5 nejlepších filmových večírků, které vám vynahradí Silvestr

30.12.2020 - Letošní Silvestr pravděpodobně u nikoho neproběhne tak, jak by si ho ještě vloni představoval.

5 nejslavnějších hostů v animovaném South Parku

20.08.2019 - Když se tvůrci animovaných seriálů rozhodnou pro konkrétní díl svého pořadu využít nějakou slavnou hvězdu, může se stát, že ji diváci nepoznají.

5 sexuálních scén z animovaných filmů

21.02.2019 - Asi nikdo nebude zpochybňovat tvrzení, že je většina animovaných snímků zaměřená na dětské publikum.

Charlie Sheen si dělal legraci z AIDS

01.03.2016 - Herec Charlie Sheen, který nedávno prozradil, že se nakazil obávaným virem HIV, si dokáže stále ze své nemoci dělat legraci. Na večeru nadace Eltona Johna pro boj proti AIDS, kde pochopitelně nemohl chybět ...

Elton John bojkotuje Dolce a Gabbana: jeho děti prý nejsou syntetické!

17.03.2015 - Mezi návrhářskou dvojicí Dolce a Gabbana a zpěvákem Eltonem Johnem to pěkně vře. Módní návrháři se totiž nedávno vyjádřili, že podporují klasickou rodinu, kde je táta a máma, a odmítají adopce gayů ...

Elton John se oženil! Nebo spíše „omužil“? A to už podruhé!

22.12.2014 - Ve Velké Británii začal minulá týden platit zákon, který umožňuje sňatky homosexuálů. Jde o svazky, které jsou zcela na stejné úrovni jako běžná manželství heterosexuálů.

Všechny články o Elton John (23) »
TOPlist