Dwight Howard

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Sportovec, Basketbalista

Věk: 38 let

Datum narození: 8.12. 1985

Místo narození: USA, Atlanta, Georgia

Hodnocení Dwight Howard

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Dwight Howard (4)

Životopis Dwight Howard Upravit životopis

Dwight David Howard (* 8. prosince 1985, Atlanta, Georgia, USA) je americký basketbalista hrající za tým Orlando Magic, obvykle na pozici pivota nebo křídla v NBA. Po kariéře na střední škole byl draftován v roce 2004 jako číslo jedna týmem Orlando Magic.

Začátky v NBA

Howard byl draftován v roce 2004 do Orlanda Magic v situaci, kdy v předchozí sezóně získalo pouze 21 výher a ztratilo svého nejlepšího hráče Tracyho McGradyho. Howard měl McGradyho postupně nahradit, což se mu povedlo v již první sezónně, kterou ukončil s průměrem 12 bodů a 10 doskoků na zápas. Těmito výkony se dostal do výběru nováčku a skončil třetí v hlasování o nováčka roku za Emekou Okaforem a Benem Gordonem.

Před začátkem sezóny nabral 10 kg svalové hmoty na přání kouče Briana Hilla, který z něho chtěl vychovat čistokrevného pivota jako byl bývalý hráč Orlanda Shaquille O'Neal. Na letním přípravném soustředění se Howard zaměřil na dvě věci. Na obrannou část hry a na hru jeden na jednoho pod košem. 15. listopadu 2005 se Howard stal nejmladším hráčem, který kdy získal přes 20 bodů a přes 20 doskoků v jednom zápase. Na konci sezóny měl 15,8 bodů a 12,5 doskoků na zápas. S tímto počtem doskoků byl druhý v počtu doskoků na zapás. Také se stal šestým v úspěšnosti střelby. I přes Howardovo zlepšení mělo Orlando 36 výher a 46 proher a znovu se nedostalo do playoff.

V třetí sezóně dostal Howard první pozvánku do NBA All-Star game. All-Star game ukončil s 20 body a 12 doskoky. 14 dubna vstřelil proti Philadelphia 76ers 35 bodů, což bylo jeho životní maximum. Pod jeho vedením se Orlando dostalo do playoff, kde v prvním kole narazili na budoucího finalistu Detroit Pistons, takže Orlando skončilo v prvním kole a Howard zakončil sezónu s průměrem 17,6 bodů a 12,3 doskoků na zápas a byl zařazen do třetího výběru NBA.

Divizní tituly

Howard pokračoval ve sbírání skvělých čísel a zapisování do statistik, v sezóně 2007/2008 i s pomocí Rasharda Lewise a Hidayeta Türkoğlu, tureckého internacionála. Tato sezńa byla zatím nejlepší sezónou pro Magic. Howardova precizní hra ho dostala až do All-Star game, kde si zahrál v základu. 16. února 2008 při All-Star game víkendu vyhrál Slam Dunk Contest 2008 (soutěž ve smečování). Howard vedl Magic k prvnímu titulu v divizi po dvanácti letech a k třetímu místu v konferenci. V prvním kole playoff porazili Toronto Raptors a v druhém kole narazili znovu na Detroit. I přesto že na zápas 4 a 5 Detroitu chyběl rozehrávač Chauncey Billups Orlando nevyužilo šanci k postupu a prohrálo 1-4. Ten samý týden byl Howard zařazen do prvního NBA týmu.

Následující sezónu byl opět vybrán do NBA All-Star game. 11 zápasů před koncem základní části Orlando získalo divizní titul a zajistilo si třetí místo v playoff. Na konci základní části získal The best defensive player award (nejlépe bránící hráč). V prvním kole playoff narazili na Philadelphia 76ers, které vyřadili v šesti zápasech. V druhém kole narazili na Boston Celtics se kterými dotáhli sérii až do sedmého zápasu, který nakonec vyhráli. V dalším kole vyřadili tým Lebrona Jamese Cleveland Cavaliers a čekalo na ně finále proti Los Angeles Lakers. Po prvních dvou výhrách Lakers a jedné výhře Magic čtvrtý zápas Magic prohráli v prodloužení a pátý doma jednoduše vyhráli a tak se stali mistři NBA.

V další sezóně došlo k zásadní změně v týmu. Z New Jersey Nets přišel Vince Carter, ale odešel Hedo Turkoglu do Toronta Raptors. Stejně jako dvě předchozí sezńy se Magic dařilo skvěle. Howard byl dokonce dvakrát vyhlášen hráčem týdne. 21.ledna 2010 se dostal do své další All-Star game. Na konci sezóny Magic získali třetí po sobě jsoucí titul v divizi. V playoff porazili Charlotte i Atlantu 4-0 a čekalo je semifinále proti Bostonu Celtics, proti kterému vypadli po šesti zápasech.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Dwight Howard (0)

Všechny články o Dwight Howard (0) »
TOPlist