Duff McKagan

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Režisér, Bubeník, skladatel, Kytarista, Baskytarista

Věk: 60 let

Datum narození: 5.02. 1964

Výška: 191 cm

Člen skupiny: Guns N' Roses, Zilch, Fastbacks

Žánry: rock , punk , hard rock , hair metal , punk rock

Hodnocení Duff McKagan

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11367.místo
Talent
100% (2 hlasů) 635.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 1445.místo
Vtipnost
100% (1 hlasů) 1380.místo

Fotky Duff McKagan (373)

Videoklipy Duff McKagan (13)

Písně Duff McKagan (13)

Všechny písně Duff McKagan (13) »

Diskografie Duff McKagan (1)

Životopis Duff McKagan Upravit životopis

Michael Andrew „Duff“ McKagan (* 5. únor 1964, Seattle) je americký baskytarista, který se proslavil svým působením v kapele Guns N' Roses, kterou opustil v roce 1997. Duff nahrál 2 sólová alba - Believe In Me (1993) a Beautiful Disease (vinou spojení Universalu a Polygramu nevyšlo), hrál s kapelami Neurotic Outsiders, Loaded, 10 Minute Warning a dalšími. V současnosti působí spolu s dalšími ex-členy Guns N' Roses v kapele Velvet Revolver.

Začátky

Duff se narodil v Seattle jako nejmladší z osmi dětí Elmera a Alice Marie McKaganových. Jména jeho bratrů a sester: Jon, Carol, Mark, Bruce, Joan Shelton, Claudia Christianson a Matt.

Byl to jeho bratr Bruce, který ho dovedl k baskytaře. I když baskytara byla a stále zůstáva jako jeho hlavní nástroj, tak Duff hrál také na bicí v několika kapelách včetně legendární pop-punkové skupiny Fastbacks, ke které se přidal jako patnáctiletý v roce 1980. Svoje rodné město popisuje jako „drsné, rock 'n' rollové město s moderní avantgardní skupinou“.

Duff si to v devatenácti namířil do Kalifornie, kde hrál v mnoha rockových skupinách po celém Los Angeles včetně „Ten Minute Warning“ a v hard-core punkové skupině The Fartz. Po odpovědi na inzerát v místním časopise potkal kytaristu Slashe a bubeníka Steva Adlera skupiny Road Crew. Duff předpokládal, že se budou orientovat na punk se slabostí pro 70. léta, ale místo toho našel dva dlouhovlasé chlapíky.

„Když jsem potkal Slashe a Steva poprvé,“ řekl, "bylo to divné, protože předtím jsem nikdy takové chlapíky nepotkal - z místních v L.A. Tu noc jsme vyšli ven a ožrali se, potom jsme měli tuto proklatou skupinu. Byla to Slashova skupina, Road Crew."

Guns N' Roses

Ze skupin L.A. Guns a Hollywood Rose se poté Axl Rose a Izzy Stradlin přidali k Duffovi, Slashovi a Stevovi, aby založili Guns N' Roses. Konečná sestava byla formovaná 6. června 1985. Duff se stal basákem skupiny a po dvou dnech příprav odehráli svůj první koncert v nočním klubu Troubadour.

Duff do skupiny přinesl punk rock jako velký fanoušek skupiny Sex Pistols a Sida Viciouse.

Poprvé se oženil 28. května 1988 s Mandy Brix, která pracovala v japonské restaursci a měla svoje vlastní rapové trio nazvané „The Lame Flames“. Rozvedli se v roce 1990. Znova se oženil v zaří 1992 s Lindou Johnson, se kterou se rozvedl v září 1995.

Sužovaný drogami a závislostí na alkoholu Duff přežil osm roků ve stále se měnící kapele a také je neblaze známý jeho výstup na American Music Awards v roce 1989. Po obdržení druhé ceny pro Guns N' Roses, Duff a Slash vyšli na pódium zjevně ožralí, držíc alkoholické nápoje a cigarety. Během dvaceti sekund než byli přerušeni, Slash stihl ve své řeči dvakrát zanadávat. Po první nadávce se z obecenstva ozvalo lapání po dechu, Slash si zakryl ústa a se smíchem řekl „oops“. Duff se smál spolu s ním [1]. Od té doby se mnohé živé přenosy vysílají se zpožděním, aby se zabránilo podobným incidentům. Steve a Izzy kapelu opustili v roce 1990, resp. v roce 1991. Mezi tím v roce 1990 Duff a Slash spolupracovali na albu „Brick by Brick“ zpěváka Iggyho Popa.

Sólo kariéra

Po lhostejném pobytu v drogové léčebně Duff v roce 1993 nastartoval sólo kariéru s „Believe in Me“. V roce 1994 musel podstoupit mimořádnou operaci slinivky. Doktoři mu řekli, že kdyby nepřestal pít, do měsíce by zemřel a tak se Duff stal rychle rozvážným.

V nasledujících letech Duff ze všeho vystřízlivěl, stal se otcem a koncentroval se na svou sólo kariéru. Na pomoc si přizval bubeníka Abe Laboriel Jr., Michaela Barragana a Izzy Stradlina a v roce 1999 vydal ve vydavatelství Geffen Records album Beautiful Disease.

V roce 1995 spolupracoval se Slashem v jeho kapele „Slash's Snakepit“ a podílel se i na písni beggars and hangers-on, kterou si také zahrál naživo v Palace během toho roku. Dálej pokračoval v Neurotic Outsiders, heavy metalové superskupině, jejíž členy byli GN'R bubeník Matt Sorum, kytarista Sex Pistols Steve Jones a basák Duran Duran John Taylor. Hrávali v L.A. klubech a v roce 1996 se vydali na turné po Americe. Potom založil další skupiny jako „Black Dog“, „10 Minute Warning“, a „Loaded“.

Duff si také v roce 1997 vyzkoušěl herectví. Zahrál si mrtvého rockového upíra v TV seriálu „Sliders“. 27. srpna 1997 se mu narodilo první dítě Grace se Susan Holmes, se kterou se oženil 28. srpna 1999 a 16. července 2000 se jim narodilo další Mae Marie.

V letech 1994 - 1999 žil mezi Los Angeles a Seattle, protože jeho matka bojovala s Parkinsonovou chorobou a cítil, že musel být s ní. Matka zemřela na začátku dubna 1999 a od té doby Duff žije v Seattlu.

V roce 2000 založil další skupinu „Mad for racket“, známou také jako „The Racketeers“ a vystoupili na koncertu v Londýně. Duff na tom koncertu nehrál. V rokce 2001 se znovu spojil s Loaded pro vystoupení v klubech v Seattlu.

V srpnu 2001 se vydali na turné do Japonska, kde vystupoval i s Izzym, aby podpořil jeho nové album River.

Duff také produkoval kontroverzní debut „Get Off“ od Betty Blowtorch a objevil se i v dokumentu Betty Blowtorch And Her Amazing True Life Adventures, který režíroval Anthony Scarpa.

Velvet Revolver

Od roku 2002 je členem rockové skupiny Velvet Revolver, jejíž členy jsou Slash, Matt Sorum, kytarista Dave Kushner a bývalý zpěvák Stone Temple Pilots Scott Weiland. V roce 2004 vydali debutové album „Contraband“, které se umístilo na vrcholu žebříčku Billboard 200. Druhé album nazvané „Libertad“ by mělo vyjít v roce 2007.

Links

  • Duff McKagan's Twitter
  • Velvet Revolver

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Duff McKagan (0)

Všechny články o Duff McKagan (0) »
TOPlist