DMX

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Zpěvák, producent, Rapper

Věk: 50 let

Datum narození: 18.12. 1970

Místo narození: USA, Baltimore, Maryland

Výška: 180 cm

Člen skupiny: Ruff Ryders

Žánry: rap , gangsterský rap , hardocore rap , East Coast rap , East Coast

Hodnocení DMX

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11441.místo
Talent
98% (4 hlasů) 3742.místo
Inteligence
95% (4 hlasů) 3855.místo
Vtipnost
95% (4 hlasů) 3581.místo

Fotky DMX (137)

Videoklipy DMX (245)

Písně DMX (583)

Všechny písně DMX (583) »

Diskografie DMX (25)

Grand Champ ( 15 Sep 2003)
Celá diskografie DMX (25) »

Životopis DMX Upravit životopis

Earl Simmons (* 18. prosince 1970, Mount Vernon, New York), spíše známý jako DMX, je americký rapper, herec a zakladatel hudebního labelu Bloodline Records. Je jedním z nejvíce celosvětově prodávaným rapperem. Jeho nejprodávanější album je ...And Then There Was X (1999), nejúspěšnější písní pak Party Up (Up in Here) z onoho alba.

Biografie

Dětství

Narodil se ve městě Mount Vernon, ve státu New York v roce 1970. Brzy se s rodinou přestěhoval do čtvrtého největšího města státu NY - Yonkers. V mládí často překračoval zákon, za což byl nejednou uvězněn. Jako východisko z tohoto stylu života viděl Beatbox a vytváření beatů. Hudbu tvořil na bicím automatu značky "Oberheim DMX", později, když začal s rapováním, si zvolil pseudonym právě podle tohoto přístroje.

Hudební kariéra

Roku 1991 o něm psal časopis The Source jako o vycházející hvězdě. O rok později i díky tomuto článku získal smlouvu u Columbia Records. Jeho prvním singlem byla píseň Born Loser, který se ovšem neuchytil, u Columbia Rec. odsunuli DMXe na druhou kolej a neměli nic proti následnému rozvázání smlouvy. V roce 1994 bez podpory silné nahrávací společnosti vydal druhý singl Make a Move. O další tři roky později dostal příležitosti hostovat na albech rapperů LL Cool Jaye, Mase a skupiny The LOX, čímž se proslavil a získal smlouvu u Def Jam Recordings.

V roce 1998 vydal svůj první singl u Def Jamu nazvaný Get At Me Dog (ft. Sheek Louch), který se stal zlatým. V květnu 1998 vydal debut It's Dark and Hell is Hot, který debutoval na prvním místě žebříčku Billboard 200 a stal se v USA 4x platinovým, celosvětově se ho prodalo přes pět milionů. Album mimo úvodního singlu obsahovalo vcelku úspěšnou píseň How's It Goin' Down. Díky úspěchu alba byl připraven vydat nové. Toho se fanoušci dočkali ještě v prosinci 1998, album Flesh of My Flesh, Blood of My Blood také debutovalo na prvním místě a celosvětově se ho prodalo okolo čtyř milionů. Album však postrádalo nosný singl.

O rok později v prosinci 1999 vydal své doposud neúspěšnější album ...And Then There Was X, albem znovu dosáhl na první místo žebříčku Billboard 200. Alba se prodalo přes pět milionů jen v USA. Zásluhu na tom nese jeho nejúspěšnější singl Party Up (Up in Here), který dosáhl na 27. místo žebříčku Billboard Hot 100. Další úspěšnou písní byla What These Bitches Want (ft Sisqó).

Od počátku nového tisíciletí ho provázeli kriminální problémy. Po negativních zprávách v tisku vydal v roce 2001 album The Great Depression, které znovu debutovalo na prvním místě žebříčku Billboard 200. V USA se album stalo 3x platinové a pochází z něj vcelku úspěšný singl Who We Be. V té době oznámil, že jeho následující album bude jeho posledním.

Toho se hudební svět dočkal v roce 2003. Albem Grand Champ debutoval již po páté v řadě na prvním místě žebříčku Billboard 200, čímž se stal nejúspěšnějším hudebním umělcem v tomto směru. Alba se prodalo přes dva miliony jen v USA a obsahovalo podařený singl Where the Hood At?. Po tomto albu se odmlčel na tři roky. Tímto albem mu také skončila smlouva u Def Jamu.

Roku 2006 se vrátil albem Year of the Dog… Again, vydaném u Columbia Records, které debutovalo na druhém místě Billboard 200, ale alba se neprodalo ani 500 000 kusů i proto, že singly propadly. Poté se odmlčel na další čtyři roky, které provázely i pobyty ve vězení. Od roku 2009 chystal dvě alba Walk with Me Now a gospelové You'll Fly with Me Later, avšak ani jedno vydáno nebude. Namísto toho plánuje roku 2012 vydat album s názvem Undisputed.

Herecká kariéra

Debutoval snímkem Belly (1998), v kterém hrál po boku rapperů Nase a Method Mana. Ve filmu hrál postavu gangstera, který zbohatl díky prodeji drog a loupežím. Poté se přesune z ghetta na luxusní Manhattan, kde se ovšem hraje vyšší liga. Roku 2000 hrál vedlejší roli v akčím filmu Romeo musí zemřít, po boku Jet Liho. V roce 2001 poté hrál se Steven Seagalem ve filmu Lovec policajtů, konkrétně obchodníka s drogami. Rok 2003 mu přinesl jednu z hlavních rolí ve snímku Od kolébky do hrobu, kde se setkal znovu s Jet Lim. Ve filmu si zahrál vůdce profesionálního týmu zlodějů. O rok později získal roli v potemnělém thrilleru Neumírej sám, kde si zahrál drogového krále. V roce 2008 si zahrál v akčních filmech Last Hour a Death Toll.

Osobní život

V roce 1999 se oženil s Tasherou Simmons, s kterou má čtyři děti. Mimo manželství má další čtyři děti. V roce 2010 se pár oddělil, ale prozatím se nerozvedli.

[editovat] Problémy se zákonem

Roku 1999 byl opakovaně obviněn z napadení, ale soud ho shledal nevinným. V březnu téhož roku ho chytili, jak řídí bez řidičského průkazu a pod vlivem marihuany. Za to strávil patnáct dní ve vězení a zaplatil pokutu 400 USD. Roku 2000 strávil dalších patnáct dní ve vězení za držení marihuany. To samé se opakovalo v roce 2001 navíc s napadením policie, DMX byl poslán na protidrogovou kliniku.

V roce 2004 byl na letišti zadržen za nelegální držení drog a zbraně, s podezřením na řízení pod vlivem omamných látek. Byl propuštěn na podmínku, kterou porušil v roce 2005, za což byl odsouzen k sedmdesáti dnům ve vězení. Po 2/3 trestu byl propuštěn pro dobré chování.

V prosinci 2008 byl shledán vinným z držení drog, krádeže a týrání zvířat, za což byl poslán na tři měsíce do vězení.

V březnu 2010 byl shledán vinným z napadení, pro několikanásobné porušení podmínky byl poslán na šest měsíců do vězení v Arizoně, po čtyřech byl však v červenci propuštěn. Avšak již 26. července byl poslán na dalších 90 dnů do vězení za porušní podmínky z roku 2002. V listopadu 2010 byl znovu zadržen za výtržnosti a pokus o podvod, čímž opětovně porušil podmínku, tím byl poslán do vězení na jeden rok. V prosinci 2010 byl přesunut na psychiatrické oddělení věznice v Arizoně poté, co u něj byla diagnostikována možná rozdvojená osobnost.

Po sedmi měsících ve vězení byl propuštěn v červenci 2011. Ke konci srpna 2011 byl znovu zadržen arizonskou policií, tentokrát za překročení rychlosti, jde o jeho desáté zatčení v Arizoně. Po propuštění oznámil, že se chystá zažalovat arizonskou policii za obtěžování.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o DMX (2)

Další rapper v problémech! DMX sedí za alimenty! Stejně jako Franta Sahula!

17.07.2015 - Je to ale problematická sorta, tihle rappeři! Do vážných problémů se dostal rapper DMX, vlastním jménem Earl Simmons.

Rapper DMX si ukousl jazyk, na Slovensku nevystoupí!

24.06.2014 - Není to tak dávno, co se psalo o tom, že si jistý rapper odřízl vlastní penis. Tentokrát nedošlo ke zranění rappera snad plánovaně, ale působí stejně neuvěřitelně.

Všechny články o DMX (2) »
TOPlist