Dieter Bohlen

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, producent, hudebník, textař

Věk: 67 let

Datum narození: 7.02. 1954

Místo narození: Německo, Oldenburg

Výška: 183 cm

Člen skupiny: Blue System, Modern Talking

Hodnocení Dieter Bohlen

Přitažlivost
95% (19 hlasů) 2353.místo
Talent
95% (19 hlasů) 4114.místo
Inteligence
95% (18 hlasů) 3669.místo
Vtipnost
97% (14 hlasů) 3190.místo

Fotky Dieter Bohlen (54)

Životopis Dieter Bohlen Upravit životopis

Dieter Bohlen (7. února 1954 v Berneu, Spolková republika Německo) je hudebník, hudební skladatel, písničkár,producent a bavič. Je zakládajícím členem skupiny Modern Talking.

Již v mládí hrál v několika kapelách. Vždy se toužil stát slavným, ale žádná z jeho demo nahrávek neměla úspěch. Posléze začal pracovat u nahrávací společnosti Intersong jako producent. I přes předchozí neúspěchy se stále pokoušel prosadit sám. Používal při tom řadu pseudonymů, např. Ryan Simmons, Steve Benson, Dee Bass, Art Of Music. V roce 1983 se setkal s Thomasem Andersem a založil s ním skupinu Modern Talking. Po rozpadu dua založil vlastní skupinu Blue System.

Postupem doby se vypracoval a stal se, paralelně s působením v Modern Talking, producentem a skladatelem mnoha slavných písní svých, často neméně slavných, kolegů. Stal se v Německu tím, čím je František Janeček v Česku. Jednou z jím nejvíc proslavených hvězd se stala holandská zpěvačka C. C. Catch, dále Nino DeAngelo a např. pro Chrise Normana složil slavnou „Midnight Lady“

Ve své domovské zemi se stal úspěšným skladatelem již v 80. letech , jelikož se jedná o velmi originálního skladatele tehdy moderního tzv. středně-proudového stylu s notnou dávkou romance i citu, přičemž Dieter si vždy na své originalitě velmi zakládal. V roce 1983 se seznámil s Thomasem Andersem (vlastním jménem Bernd Weidung), stál u zrodu celé řady úspěšných skladeb v rodném německém jazyce. Příkladem je například "Wie Ein Verbotener Kontinent", či "Heisskalter Engel" (později přezpívaným zpěvákem s přezdívkou Marx). Dieter se ukázal jako úspěšný skladatel se zastřeným hlasem, který u něj graduje především v nezaměnitelné vysoké fistuli. Teprve poté kdy bylo vydáno a uveřejněno několik společných skladeb vzniká koncem roku 1983 nový projekt "Modern Talking", který se zejména ve střední a východní Evropě stal velmi populárním a úspěšným (zejm. v Polsku). V rámci tohoto projektu Dieter Bohlen ve spolupráci s hudebním vydavatelem Hansa Music vydal 5 úspěšných LP, (Modern Talking-The First Album, Let's Talk About Love, Ready For Romance, In The Middle Of Nowhere, Romantic Warriors). Následné šesté LP s názvem In The Garden Of Venus již vzniklo pouze v důsledku časového dobíhání smlouvy mezi Berndem a Dieterem, přičemž v nahrávacím studiu se již tito dva aktéři prakticky nesešli. Údajně byla zdrojem tohoto rozchodu v r. 1987 Nora, manželka Thomase Anderse. Nutno však podotknout, že projekt Modern Talking nebyl zdaleka jediným projektem Dietera Bohlena. Dieter skládal hezké i úspěšné melodie na domácí scéně do celé řady filmů i seriálů (např. Rivalen Der Rennbahn), seznámil se a vytvářel novou popovou stálici Karo Mullerovou (C. C. Catch), skládal hity pro Chrise Normana, zmíněná píseň Midnight Lady, či Love Is ..., spolupracoval např. s populárním Al Martinem, či skládal pro Bonnie Tyler.

Následně po rozchodu skupiny Modern Talking Thomas Anders odjel do USA a věnoval se novému stylu hudby, která však již kromě prvních dvou LP napodobenin již se stylem skupiny Modern Talking nemá nic společného. Dieter dále intenzivně pracoval v nově založeném projektu Blue System, ve kterém pokračoval dále ve stylu bývalé skupiny Modern Talking dalších 10 let, do roku 1997. Poté se však opět setkal s Thomasem Andersem a oznámili comeback skupiny Modern Talking, přičemž spolupracovali na nové LP s názvem Back To Good (návrat k dobrému), které ovšem vyšlo v roce 1998. Následně společně vytvořili dalších 5 LP (Alone, 2000 Year Of Dragon, America, Victory, Universe). LP s názvem Universe, které vyšlo v roce 2003 definitivně uzavřelo projekt Modern Talking, kdy monstrozně na koncertu tuto smutnou zprávu sdělil Dieter před desetitisíci zklamanými diváky. Dále dobíhal i pokračoval Dieterův projekt Blue System, pro který však již pouze skládal nové písně. Členové této kapely se přejmenovali na Systems In Blue a vydali LP s názvem "Point Of No Return" a několik dalších singlů. Dieter Bohlen je porotcem německé soutěže Deutschland sucht den Superstar (Německo hledá superstar).

Vítězný zpěvák Alexander debutoval s Dieterovou novou písní "Free Like The Wind". V roce 2005 vyšlo LP s názvem POP-TITANS-HITS The Songs of Dieter Bohlen, jako souhrn skladeb posledních let i vzpomínek, nebo LP s názvem Dieter Bohlen - In Der Film, mimo jiné obsahující skladbu Gasoline.


Zdroj: Wikipedia.org

Články o Dieter Bohlen (0)

Všechny články o Dieter Bohlen (0) »
TOPlist