Diane Keaton

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Režisér, Producentka

Věk: 78 let

Datum narození: 5.01. 1946

Výška: 169 cm

Hodnocení Diane Keaton

Přitažlivost
90% (8 hlasů) 4425.místo
Talent
88% (8 hlasů) 9378.místo
Inteligence
90% (7 hlasů) 6145.místo
Vtipnost
83% (7 hlasů) 9386.místo

Fotky Diane Keaton (190)

Diane Keaton nahá ve filmech (2)

Životopis Diane Keaton Upravit životopis

Diane Keaton, rozená Diane Hall (* 5. ledna 1946, Santa Ana, Kalifornie, USA) je americká zpěvačka, herečka, režisérka a producentka.

Životopis

Narodila se v roce 1946 v Kalifornii inženýrovi a fotografce. Tam i studovala, věnovala se divadlu a do roku 1967 zpívala také v rockové skupině Roadrunners. O rok později prorazila na Broadwayi, kde získala největší úspěch v rockovém muzikálu Vlasy a v divadelní inscenaci podle komedie Woodyho Allena Zahraj to znovu, Same. Podle tohoto představení byl také později natočen stejnojmenný film a Woody Allenem, ve kterém s ním hrála hlavní roli. Největší úspěch jí ale přinesl film Francise Forda Coppoly Kmotr. Ten se stal do té doby nejvýdělečnějším filmem, získal Oscara a dodnes patří mezi nejuznávanější filmy.

Po tomto úspěchu její sláva velmi rostla. Zahrála si v další komedii Woodyho Allena Spáč, pokračování Kmotra Kmotr II., které bylo stejně jako první díl velmi úspěšné. V roce 1977 získala svou životní roli ve filmu Annie Hallová, za kterého získala Oscara, Zlatý glóbus, cenu BAFTA a další ceny. Během sedmdesátých let natočila další filmy Woodyho Allena jako Láska a smrt nebo Manhattan. V osmdesátých letech sice obdržela nominaci na Oscara za film Rudí, ale celkově to pro ni bylo slabé období.

V roce 1990 se vrátila na scénu ve filmu Kmotr III., který se stal opět kasovním trhákem a byl také nominován na Oscara. V devadesátých letech byla opět úspěšná . Zahrála si ve dvou dílech komedie Hlava rodiny se Stevem Martinem, v dalším filmu Woodyho Allena Tajemná vražda na Manhattanu, ve filmu Marvinův pokoj hrála spolu s Meryl Streepovou a Leonardem DiCapriem a získala za něj další nominaci na Oscara. Komerčně úspěšným byl film Klub odložených žen.

Jejím prvním filmem v novém tisíciletí byl Zavěste, prosím s Meg Ryanovou a Lisou Kudrowovou. V tomto filmu se zároveň ujala režie. Další nominaci na Oscara jí vynesl snímek z roku 2003 Lepší pozdě nežli později, kde si zahrála spolu s Jackem Nicholsonem.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Diane Keaton (4)

Herečka Diane Keaton přiznala bulimii

14.05.2014 - Ani velké herečce se nevyhnou problémy s poruchou příjmu potravy. Diana Keaton se nedávno přiznala, že v mládí trpěla bulimií a cíleně se přecpávala, aby zkonzumovanou potravu posléze vzvracela.

Diane Keaton se zastává Woodyho Allena. Svou dceru prý neznásilnil!

07.05.2014 - O slavném režisérovi Woody Allenovi (78) se toho napovídalo mnohé. Už jen to, že začal žít se svou adoptivní dcerou o mnoho let mladší, se kterou zahýbal její matce a své manželce.

Velká svatba: Zábavná řachanda plná hollywoodských hvězd!

10.05.2013 - Americká romantická komedie vypráví o nečekaných událostech kolem jedné obyčejné veselky!

Hezké vstávání: Film o starostech jedné televizní produkční!

24.02.2011 - Americká komedie z prostředí televizního zákulisí přichází do českých kin.

Všechny články o Diane Keaton (4) »
TOPlist