Demi Moore

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 11 fanoušků
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Režisér

Věk: 61 let

Datum narození: 11.11. 1962

Výška: 165 cm

Hodnocení Demi Moore

Přitažlivost
96% (183 hlasů) 1791.místo
Talent
68% (117 hlasů) 13840.místo
Inteligence
68% (121 hlasů) 13083.místo
Vtipnost
68% (118 hlasů) 12702.místo

Fotky Demi Moore (257)

Demi Moore nahé fotky (17)

Demi Moore nahá ve filmech (13)

Životopis Demi Moore Upravit životopis

Demi Guynes Kutcher, známá pod uměleckým jménem Demi Moore, (* 11. listopadu 1962, Roswell, Nové Mexiko, USA) je americká herečka, která vstoupila do širšího povědomí teenagerskými filmy osmdesátých let a v následující dekádě se již prosadila mezi nejznámější hollywoodské hvězdy. .

Životopis

Osobní život

Narodila se v Roswellu v Novém Mexiku, velkou část dětství strávila v Pensylvánii. Jako dítě měla těžký a nestabilní život. Její biologický otec opustil matku Virginii King po dvou měsících manželství ještě před Demiiným narozením. Kvůli tomu má v rodném listě napsané příjmení svého nevlastního otce Dannyho Guynese. Ten spáchal v roce 1980 sebevraždu. Předtím často měnil zaměstnání, a tak se rodina celkem čtyřicetkrát stěhovala. Její rodiče byli také alkoholici, často se navzájem bili.

V dětství trpěla šilhavostí, a tak nosila pásku přes oko, dokud nebyl problém chirurgicky odstraněn. Trpěla také dysfunkcí ledvin.

Rodina se v roce 1976 usadila v Los Angeles. Když bylo Demi 16, její kamarádka herečka Nastassja Kinski ji přiměla, aby opustila školu, kde byli jejími spolužáky frontman skupiny Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis a herec Timothy Hutton, aby se stala herečkou. V roce 1979 potkala svého prvního manžela, hudebníka, Freddyho Moorea, kterého si i vzala. Rozvedli se v roce 1985, Demi si ale nechala jeho příjmení.

V roce 1987 potkala Bruce Willise, zamilovali se do sebe a po dvou měsících se vzali. Společně mají tři dcery - Rumer Willis (nar. 1988), Scout LaRue Willis (nar. 1991) a Tallulah Belle Willis (nar. 1994). V roce 1998 začali manželé žít odděleně a o dva roky později se rozvedli. Do dneška ale zůstali přáteli.

V roce 2003 začala chodit s o patnáct let mladším hercem Ashtonem Kutcherem. Po mnoha spekulacích ze strany tisku se v roce 2005 vzali. Dva roky po svatbě si herečka změnila jméno z Moore na Kutcher. V profesionálním životě ale nadále používá příjmení Moore.

Kariéra

Poté, co opustila školu, začala pracovat jako modelka, nechala se dokonce nafotit nahá. Tyto fotografie zůstaly nepovšimnuty až do té doby, co se stalo slavnou. Nejdříve byly publikovány v německém časopise, později i v Americe. Jejím filmovým debutem byl film Parasite v roce 1982. Populární se ale stala až díky roli Jackie Templetonové v mýdlové opeře ABC General Hospital.

V osmdesátých letech hrála v několika filmech orientovaných převážně na mládež. Po velkém komerčním úspěchu snímku Duch s Patrickem Swayzem a Whoopi Goldbergovou začala být obsazovaná do lepších rolí, třeba ve filmech Pár správných chlapů, Skandální odhalení nebo Zvoník u Matky Boží. Úspěch Ducha se už ale nikdy neopakoval a Moore hrála i v několika propadácích jako Šarlatové písmeno nebo Porotce. Několika filmy také šokovala své fanoušky, například snímkem Striptýz, ve kterém odhalila svá ňadra, nebo G.I. Jane, kvůli kterému si oholila hlavu. Za roli v minisérii Kdyby zdi mohly mluvit byla nominovaná na Zlatý glóbus.

Po herecké přestávce se v roce 2003 vrátila na plátno jako bývalá členka Charlieho andílků ve filmu Charlieho andílci: Na plný pecky. V roce 2006 se objevila ve filmu Atentát v Ambassadoru s all-star obsazením. Ve filmu hrál i její manžel Ashton Kutcher, ale neobjevili se společně v žádné scéně.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Demi Moore (50)

5 příšerných filmů, ze začátků kariér hollywoodských hvězd

18.07.2022 - Cesta k opravdové hollywoodské slávě je často spletitá a občas i trnitá.

TOP 5 nejvíc sexy filmových „záporaček“

05.06.2019 - Záporné postavy mohou nabývat různých tvarů a forem.

Spiderman Toby Maguire si nabrnkl o třináct let starší herečku, kterou?

12.12.2016 - Spider-man Tobey Maguire(41) se rozvádí a jak se zdá, už má náhradu, v jedné o něco starší, ale stále velmi sexy herečce...

Demi Moore posílá svého psa na akupunkturu!

25.11.2015 - Věřte, že psem u známé hollywoodské herečky Demi Moore byste byli jistě velmi rádi. O svou čivavu se totiž stará lépe, než mnozí rodiče o své děti. Například ji posílá na akupunturu!

Demi Moore po pár dnech od tragické smrti v bazénu vypadá jako stařena! Pohřeb prý zaplatí

23.07.2015 - Slavnou herečku Demi Moore tragická smrt mladíka v jejím bazénu, se kterou neměla vlastně vůbec nic společného, pěkně vzala.

Demi Moore už zná tvář mrtvého z jejího bazénu, rozjeté večírky zde byly neustále…

21.07.2015 - Již nyní se ví, že mrtvým, který byl nalezen v ranních hodinách v bazénu u jejího domu. Je to Edenilson Steven Valle, jednadvacetiletý mladík, který bohužel neuměl plavat.

Všechny články o Demi Moore (50) »
TOPlist