David Gahan

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvák, Kytarista

Věk: 59 let

Datum narození: 9.05. 1962

Místo narození: Anglie, Epping

Výška: 180 cm

Člen skupiny: Depeche Mode

Žánry: alternativní , rock , taneční , new wave , synth pop

Hodnocení David Gahan

Přitažlivost
95% (17 hlasů) 1811.místo
Talent
99% (14 hlasů) 3583.místo
Inteligence
98% (12 hlasů) 3256.místo
Vtipnost
98% (12 hlasů) 3140.místo

Fotky David Gahan (64)

Videoklipy David Gahan (8)

Písně David Gahan (213)

Všechny písně David Gahan (213) »

Diskografie David Gahan (4)

Dirty Sticky Floors ( 19 May 2003)
Paper Monsters ( 1 Mar 2004)
Hourglass ( 22 Oct 2007)
Celá diskografie David Gahan (4) »

Životopis David Gahan Upravit životopis

David Gahan (narozen 9. května 1962 v Eppingu, Essex, Anglie, Spojené království) je hlavní zpěvák (baryton) anglické elektronické skupiny Depeche Mode.


Životopis

David Gahan je zpěvákem skupiny Depeche Mode. Coby skutečný punker a neúnavný fanoušek The Dammen přecházel z jedné školy do druhé, až se mu nakonec podařilo ukončit uměleckou školu v Southend. V zaměstnání skončil stejným způsobem, jako skončil se studiem. Během krátkého času vystřídal několik pracovních pozic (např. aranžér obchodních výkladů, prodavač limonády a nebo jako vykladač zboží v supermarketu). Volný čas však s oblibou trávil v barech a na potulkách Basildonem se svou budoucí manželkou Joanne, se kterou ve své době založil velice aktivní fanclub se vzpomínkami na kapelu The Dammen.

Jeho hudební začátky se dají spojit s basildonskou klubovou kapelou The Vermin, kde začínal jako hráč na Tom-Tomy a zkoušel i zpěv. Při zpívání písně od Davida Bowieho na skautské akci narazili na Davea Martin, Vince a Fletcher coby členové Composition of Sound. Od této chvíle se začíná psát historie Depeche Mode. První vystoupení spojené s neskutečnou trémou dozpíval Dave posilněný alkoholem, ale objevil svou silnou stránku a vždy si dokázal podmanit publikum.

K významným událostem v Davově životě lze přiřadit svatbu s dlouholetou přítelkyní Joanne Fox 3.8.1985 a o dva roky později (14.10.1987) narození prvního syna Jacka. Na vrcholu slávy ve stejném období začíná Dave potají experimentovat s tvrdými drogami a tato skutečnost vedla v roce 1990 k rozvodu s Joanne a k Daveovu odstěhování do USA, kde skutečná pohroma teprve začala. Daveova nečekaná svatba v dubnu 1992 s neznámou osobou Theresou McConroy drogový a alkoholový požitek jen posilnila. Následné gigantické světové turné skupiny Devotional a Summer Tour '94 už jen spočítalo Daveovi osud. Po čase a po turné žil Dave více v imaginárním než ve skutečném světě, což vedlo k rozvodu s Theresou a jeho totální závislosti na heroinu.

Dave Gahan za svůj život stál dvakrát před nebeskou bránou. 17.8.1995 byl převezen s podřezanými žilami do Cedars Sinai Medical Centre. Poté Dave přiznal, že šlo o pokus o sebevřeždu kvůli neustálému zoufalství a depresím z drogové závislosti. Až po několikátém pokusu o léčení z drogové závislosti se pro Davea stalo záchranou 28.3.1996 předávkování speedballem (směsí kokainu a heroinu obsahující obzvlášť smrtelně nebezpečný druh heroinu s názvem Red Rum) v ranních hodinách v hotelu Sunset Marquis. V losangeleské nemocnici ho po dvou minutové klinické smrti oživili a odevzdali úřadům.

Dave Gahan byl obviněn z předávkování drogami a soud mu nařídil pravidelné lékařské prohlídky a rehabilitaci, kterou vykonával v Exodus Detox Centre v Los Angeles. Od té doby je Dave jako vyměněný, večírky a afterparty jsou pro něj velkou neznámou a novou chuť do života získal s novou rodinou, kterou tvoří jeho manželka Jeniffer (14.2.1999) a dcera Stella Rose, se kterými v současnosti žije v New Yorku na dolním Manhattanu.

Po albumu Exciter(2001) se Dave pokouší nahrávat vlastní skladby společně s přítelem Knoxem Chandleronem a jeho sólový debut pod názvem Paper Monsters vychází v červnu 2003. Následnovně se vydává na světové turné, aby podpořil prodej alba. V listopadu zavítal se svojí show i do Bratislavy.

V roce 2005 si David Gahan přesazuje své skladatelské příčiny do nahrávání alba Depeche mode - Playing The Angels (2005), přičemž jedna z jeho skladeb se stává singlem (Suffer Well).


Zdroj: Wikipedia.org

Články o David Gahan (1)

Chcete vidět, jak Depeche Mode popíjejí pivko u stánku na Hlaváku?

04.12.2014 - Dovedete si představit, že byste si dali pivko u stánku na Hlaváku a vedle vás si v klidu popíjel David Gahan (52) s Martinem Gorem (53) z Depeche Mode?

Všechny články o David Gahan (1) »
TOPlist