Dave Murray

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Ostatní, Kytarista, skladatel

Věk: 61 let

Datum narození: 23.12. 1956

Místo narození: Londýn, Anglie, Edmonton

Výška: 177 cm

Člen skupiny: Iron Maiden, Sculptured, Estradasphere

Žánry: avantgardní

Hodnocení Dave Murray

Přitažlivost
72% (4 hlasů) 11206.místo
Talent
78% (4 hlasů) 12223.místo
Inteligence
72% (4 hlasů) 12027.místo
Vtipnost
57% (3 hlasů) 13225.místo

Fotky Dave Murray (39)

Písně Dave Murray (32)

Všechny písně Dave Murray (32) »

Životopis Dave Murray Upravit životopis

David Michael Murray (* 23. prosince 1958 Edmonton, Londýn) je anglický kytarista a skladatel; člen heavymetalové skupiny Iron Maiden, ke které se připojil jen dva měsíce po jejím založení v roce 1975.

Používá kytary typu Stratocaster. Je proslulý svými rychlými sóly, a je považován z jednoho z nejlepších kytaristů na světě. Jako jeden z mála není namyšlený a je velmi skromný. Jeho skromnost způsobilo to, že jako malý vyrůstal ve velmi chudé Skotsko-Irské rodině.

Jako malý hrál fotbal a kriket, o hudbu se začal zajímat v 15 letech, když v rádiu slyšel skladbu "Voodoo Child" od Jimi Hendrixe. Jeho matka mu koupila první kytaru - byla vyrobena z balzového dřeva, ze strun mu krvácely prsty. První solidní kytara, kterou měl, byla Woolworth Top 20. Tuto kytaru od něj později odkoupil jeho kamarád Adrian Smith. S ním hrál ve své první skupině Stone Free, kde Adrian zpíval. Byl to právě Dave, který dovedl Adriana ke hře na kytaru. Od té doby hrál v mnoha kapelách dokud roku 1975 nepotkal Steve Harrise z Iron Maiden, ke kterým se připojil. Krátce na to, po rozepři s tehdejším zpěvákem Dennisem Wilcockem, Iron Maiden opustil a znovu se přidal k Adrianu Smithovi a jeho kapele Urchin. Poté s nimi nahrál singl nazvaný "Black Leather Fantasy". Po singlu Dave skupinu Urchin opustil a vrátil se do Iron Maiden odkud odešel zpěvák Wilcock.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Dave Murray (0)

Všechny články o Dave Murray (0) »
TOPlist