Darren Criss

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herec, Zpěvák

Věk: 31 let

Datum narození: 5.02. 1987

Místo narození: USA, Kalifornie, San Francisco

Žánry: sexy , pop rock , cover , akustická , autoři vlastních písní

Hodnocení Darren Criss

Přitažlivost
90% (33 hlasů) 4196.místo
Talent
90% (31 hlasů) 6932.místo
Inteligence
90% (30 hlasů) 7872.místo
Vtipnost
86% (29 hlasů) 8306.místo

Fotky Darren Criss (163)

Videoklipy Darren Criss (28)

Písně Darren Criss (357)

Všechny písně Darren Criss (357) »

Životopis Darren Criss Upravit životopis

Darren Everett Criss (* 5. února 1987) je americký herec, zpěvák, skladatel, textař a zakládající člen a spolumajitel divadelní společnosti Team StarKid. Hrál Harryho Pottera v muzikálech A Very Potter Musical a A Very Potter Sequel. V současné době hraje Blaina Andersona, homosexuálního studenta v seriálu Glee.

V lednu 2012 bude mít svůj debut na Broadwayi- ve hře How to Succeed in Business Without Really Trying.

Dětství

Narodil se v městě San Francisko v Kalifornii. Má čínské, španělské, filipínské a irské kořeny díky svým rodičům. Navštěvoval chlapeckou školu Stuart Hall a poté absolvoval na Saint Ignatius College Preparatory. V roce 2009 získal titul Bachelor of Fine Arts in Performance na univerzitě v Michiganu.

Umí hrát velmi dobře na housle, začal na ně hrát už ve svých pěti letech. Později se také sám naučil hrát na kytaru, klavír, violoncello, mandolínu, harmoniku a bubny. Právě na bubny hrál v kapele spolu se svým bratrem Chuckem, dokud se Chuck neodstěhoval do New Yorku, aby tam rozjel svou vlastní hudební kariéru (následně vstoupil do indie rockové skupiny Freelance Whales).

Kariéra

Divadlo

Jeho profesionální divadelní debut byla v jeho deseti letech role Cesaria v muzikálu Fanny. O rok později hrál roli Beauregarda Calhouna v muzikálu Do I Hear a Waltz?. Darren je spolumajitelem divadelní společnosti Team StarKid, která vznikla už za dob jeho studií v Michiganu. Jednou z jeho rolí byl například Harry Potter v muzikálech A Very Potter Musical a A Very Potter Sequel vysílaných také na Youtube. Obě hry jsou založeny na knižní sérii Harry Potter od J.K.Rowling.

1. srpna 2011 bylo oznámeno, že Darren bude mít svůj Broadwayský debut ve hře How to Succeed in Business Without Really Trying, kde bude hrát roli J. Pierreponta Finche a nahradí tak Daniela Radcliffa- od 3. do 22. ledna 2012.

Televize

Svou televizní kariéru začal malými rolemi v seriálech Eastwick a Odložené případy.

9.listopadu 2010 poprvé vystoupil v seriálu Glee, v šesté epizodě druhé série s názvem „Never Been Kissed“.
Hraje Blaina Andersona, homosexuálního studenta studující na Daltonově akademii a hlavního zpěváka Warblers (Slavíci), konkurenčního sboru Glee klubu. Blaine byla vedlejší role pro zbytek sezóny a byla myšlena jako kamarád Kurta Hummela (Chris Colfer), později se z nich však stal v seriálu pár. Ve třetí sérii už bude v Glee patřit mezi hlavní role.

Hudba

Spolu s A.J.Holmesem a Carlosem Valdesem je oficiální textař pro muzikálové hry Team StarKid. Napsal písně k muzikálům A Very Potter Musical (2009), Me and My Dick (2009), pro internetový seriál Little White Lie a napsal hudbu a texty pro A Very Potter Sequel a alba A Very StarKid Album (2010) a Starship (2011).
Album Starship vyšlo v Americe 29. dubna 2011. V létě 2010 vydal EP Human, které sám produkoval.

Byl přizván do soundtracku Glee jako hlavní zpěvák sboru Warblers (Slavíci), složený pouze z chlapců zpívajících a cappella. Jeho první písnička v Glee, Teenage Dream se umístila na prvním místě v Billboard Digital Songs a za první týden se prodalo 214 000 singlů. V červenci 2011 bylo oznámeno, že už bylo prodáno přes 500 000 kopií této písně.

Kromě toho v Glee zpíval písně: "Baby, It's Cold Outside", "Bills, Bills, Bills", "When I Get You Alone", "Silly Love Songs", "Hey, Soul Sister", "Animal", "Candles", "Misery", "Somewhere Only We Know" a "Raise Your Glass".

Album věnované Warblers s názvem Glee: The Music Presents the Warblers, vyšlo v Americe 19. dubna 2011 a skončilo na druhém místě v iTunes a v Billboard 200 Charts.

Film

Jeho filmový debut přišel v roce 2011 ve filmu Glee: The 3D Concert Movie. Byl také obsazen do komedie Imogene, která přijde do kin v roce 2013. V hlavních rolích budou Kristin Wiig a Annette Benning.

Videoklipy

Účinkoval v těchto videoklipech:

  • "Skin and Bones" (2009) od Charlene Kaye
  • "Magnolia Wine" (2009) od Charlene Kaye
  • "Roll with Me" (2009) od Montgomery Gentry
  • "Dress and Tie" (2011) od Charlene Kaye
  • "Last Friday Night (T.G.I.F.)" (2011) od Katy Perry

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Darren Criss (0)

Všechny články o Darren Criss (0) »
TOPlist