Courtney Love

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka, kytaristka

Věk: 59 let

Datum narození: 9.07. 1964

Výška: 178 cm

Člen skupiny: Hole

Žánry: alternativní , rock , alternativní rock , punk , grunge

Hodnocení Courtney Love

Přitažlivost
54% (8 hlasů) 15229.místo
Talent
70% (9 hlasů) 13255.místo
Inteligence
62% (9 hlasů) 13471.místo
Vtipnost
64% (8 hlasů) 13055.místo

Fotky Courtney Love (625)

Courtney Love nahé fotky (17)

Courtney Love nahá ve filmech (1)

Videoklipy Courtney Love (12)

Písně Courtney Love (22)

Všechny písně Courtney Love (22) »

Diskografie Courtney Love (2)

Životopis Courtney Love Upravit životopis

Courtney Love, rodným jménem Courtney Michelle Harrison (* 9. července 1964, San Francisco, Kalifornie, USA) je americká rocková muzikantka a herečka. Nejvíc známa je jako vůdčí zpěvačka, kytaristka a textařka zaniklé grungeové skupiny Hole a jako vdova po frontmanovi skupiny Nirvana, Kurt Cobainovi. Časopis Rolling Stone ji nazval „nejvíc kontroverzní ženou v historii rocku.“

Život

Narodila se do rodiny s irskými a židovskými předky. Její rodina se rozpadla velmi brzy po jejím narození. Začátek svého nepokojného dětství prožila s matkou a jejími nápadníky v hippie komunitě v Oregonském Portlandu. S ní se dostala i na Nový Zéland. V té době také začala psát první básně.

V šestnácti letech opustila rodinu a cestovala napříč USA, Anglií a Irskem a žila z fondu založeného adoptivními rodiči své matky. V době svého pobytu v Anglii se dostala i do Liverpoolu, kde si zamilovala rockovou hudbu. Poté se vrátila do Portlandu v Oregonu, kde pracovala jako striptérka. Poznala zde také svého prvního rockového přítele, Rozze Rezabeka ze skupiny Theatre of Sheep. Po rozchodu s ním odjela do San Francisca, kde se stala na krátkou dobu zpěvačkou začínajících Faith No More. Kvůli neshodám způsobeným jejím dominantním chováním však ze skupiny odešla. Ve dvaadvaceti letech se vrátila zpátky do Portlandu. S kamarádkou Kat Bjelland, pozdější zpěvačkou Babes in Toyland, založila skupinu Pagan Babies, ta se však brzy rozpadla. V té době se také objevil její první herecký úspěch v roli kamarádky Nancy Spungen ve filmu Sid and Nancy.

Po zadání inzerátu do punkového fanzinu Flipside v roce 1989 se jí ozval kytarista Eric Erlandson, s kterým založila skupinu Hole. Jejich debutové album Pretty on the Inside vydané v roce 1991 produkované Kim Gordon ze Sonic Youth znamenalo úspěch. V té době se začala také přátelit s Michaelem Stipem z R.E.M. a Billym Corganem ze Smashing Pumpkins.

V portlandském klubu Oregon´s Satyricon poznala 12. ledna 1990 zpěváka začínají skupiny Nirvana Kurta Cobaina a ti dva se do sebe později zamilovali. 24. února 1992 se konala jejich svatba ve Waikiki Beach v Honolulu na Havaji, Kurt Cobain s Nirvanou se mezitím světově proslavil albem Nevermind. O šest měsíců později, 18. srpna se jim narodila dcera Frances Bean Cobain. 8. dubna 1994, čtyři dny před vydáním průlomového alba Hole, Live Through This, bylo nalezeno Cobainovo tělo v jejich domě se smrtelnou střelnou ranou v hlavě. O dva měsíce později zemřela na předávkování heroinem basistka Hole Kristen Pfaff, která byla později nahrazena Mellisou auf der Maurovou (mimo jiné členkou Smashing Pumpkins). Vynořily se také spekulace o tom, že Cobainova smrt nebyla sebevraždou ale vraždou, kterou objednala právě ona sama.

V roce 1996 se objevila opět ve filmu, ve snímku Miloše Formana Lid vs. Larry Flynt, v roli Flintovy ženy Althey. Za tuto roli byla nominována na Zlatý glóbus. V roce 1996 vydali Hole album Celebrity Skin nominované na cenu Grammy. V roce 2002 se však Hole rozpadli a ona byla donucena zahájit sólovou dráhu. Její první album American Sweetheart však úspěšné nebylo. V červnu 2005, tři měsíce poté, co byla propuštěna ze soudem nařízené protidrogové léčby, začala nahrávat svou druhou sólovou desku, nazvanou Nobody's Daughter. Ta měla být vydána původně v březnu 2008, k jejímu vydání však došlo až 23. dubna 2010.

V roce 2006 také vydala svůj životopis pod názvem Dirty Blonde (Špinavá blondýna) a prodala 25% svých práv na Nirvanu za 50 miliónů dolarů.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Courtney Love (22)

Courtney Love vyhodili z party po koncertu Guns n Roses, byla příliš opilá

22.04.2016 - Zpěvačka Courtney Love a vdova po Kurtovi Cobainovi je pěkná pařička. Alkohol a drogy miluje stejně jako její zesnulý manžel a bohužel nezná míru.

Dcera Kurta Cobaina zažádala o rozvod

24.03.2016 - Necelé dva roky trvalo manželství Frances Bean Cobain a Isaiaha Silva. Dcera slavné rockové hvězdy zažádala po 21 měsících o rozvod.

Dcera Kurta Cobaina se potají vdala, mámu na svatbu nepozvala

29.09.2015 - Frances Bean se provdala, za jihamuže pojala dokonalého dvojníka svého slavného otce. Třiadvacetiletá Frances si vzala dlouholetého přítele Isiaha Silvase ...

Poslední písnička od Nirvany? Je to padělek a Courtney Love je pěkně naštvaná!

01.03.2015 - Na internetu se nedávno objevila skladba, která se tvářila jako písnička od kultovní Nirvany. Fanoušci této kapely ale jásali předčasně ...

Courtney Love prý brala heroin během těhotenství!

30.01.2015 - Na festivalu Sundance uvedla Courtney Love a Frances Bean uvedly zcela nový film o Kurtovi Cobainovi, který tak smutně skončil v pouhých sedmadvaceti letech.

Courtney Love se usmířila s dcerou Frances Bean! Kurt Cobain by zajásal!

27.01.2015 - Zpěvačce a herečce Courtney Love je padesát let, její dceři něco málo přes dvacet. I tak už spolu stihly několik let nemluvit.

Všechny články o Courtney Love (22) »
TOPlist