Bryce Dallas Howard

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka, Režisér, Scénáristka, Producentka

Věk: 43 let

Datum narození: 2.03. 1981

Místo narození: Los Angeles, USA, Kalifornie

Výška: 173 cm

Hodnocení Bryce Dallas Howard

Přitažlivost
91% (13 hlasů) 4007.místo
Talent
85% (12 hlasů) 10130.místo
Inteligence
84% (10 hlasů) 9591.místo
Vtipnost
83% (10 hlasů) 9353.místo

Fotky Bryce Dallas Howard (68)

Životopis Bryce Dallas Howard Upravit životopis

Bryce Dallas Howardová (* 2. března 1981, Los Angeles, Kalifornie) je americká herečka a dcera režiséra Rona Howarda. Filmový debut zaznamenala v roce 1989, kdy se objevila v otcově snímku Rodičovství. Během dalšího období několik let ztvárňovala vedlejší postavy. Současně studovala na Tisch School of the Arts New York University. Po ukončení školy s titulem bakalář umění (Bachelor of Fine Arts, BFA), pokračovala studiem dramatického umění. První výraznou rolí získala v roce 2004 v mysterózním filmu Nighta Shyamalana s názvem Vesnice. Stejný režisér ji o dva roky později obsadil do fantasy Žena ve vodě, jenž neuspěl u kritiky ani u diváků. Výkon ve snímku As You Like It (2006) jí v roce 2008 vynesl nominaci na cenu Zlatý glóbus.

Do širšího povědomí se dostala rolí Gwen Stacy v akčním filmu z roku 2007 Spider-Man 3 a také romantickým dramatem Twilight sága: Zatmění (2010), v němž hrála podlou upírku toužící po odplatě. Tyto dva filmy spolu s filmem z roku 2009 Terminátor Salvation představují nejvýdělečnější projekty, na kterých se podílela, přestože odezva v tisku a médiích byla smíšená. Mimo herectví se také stala společně s otcem koproducentkou ve snímku Guse Van Santa Restless a režijním dubutem pro ni bude film The Original.

Osobní život

Prostřední jméno jí bylo dáno podle texaského Dallasu, kde ji rodiče počali. Narodila se 2. března 1981 v kalifornském Los Angeles do rodiny spisovatelky Cheryl Howardové, rozené Alleyové a filmového herce a režiséra Rona Howarda, který natočil filmy Apollo 13 a Šifru mistra Leonarda. Její prarodiče z otcovy strany jsou herci Rance Howard a zesnulá Jean Speegle Howardová; strýc Clint Howard stejně jako kmotr Henry Winkler jsou také herci, kteří spolupracovali s otcem na sitcomu Happy Days. Má dvě mladší sestry – dvojčata Jocelyn Carlyle Howardovou a Paige Carlyle Howardovou (nar. 1985) a mladšího bratra Reeda Crosse Howarda (nar. 1987). Prostřední jména sourozenci získali také po místě jejich početí. Všichni jsou aktivní ve světě showbyznysu.

Vyrostla v newyorském Westchesteru a na farmě v Greenwichi v Connecticutu.

Spolu s Natalií Portmanovou navštěvovala divadelní tábor Stagedoor Manor na severu státu New York. Po ukončení střední školy pokračovala na Tisch School of the Arts New York University. Během vysokoškolského studia zakončeného bakalářským diplomem v oboru drama roku 2003, také navštěvovala experimentální obor konzervatoře Stelly Adlerové a účastnila se pobytu na katedře mezinárodního herectví v Amsterdamu. Je absoventkou Steppenwolf Theatre Company's School ve Steppenwolfu v Chicagu a Hereckého centra (The Actors Center) v New Yorku. Během života v tomto městě byla členkou hereckého souboru Theater Mitu.V období, kdy studovala herectví nepoužívala příjmení, aby se vyhnula možnému protekčnímu zacházení. Spojení prvních dvou jmen ji znělo jako jméno pornohvězdy.

17. června 2006 se vdala za herce Setha Gabela, se kterým žije v Hollywoodu. Poznali se během studií na New York University a před svatbou udržovali vztah pět let. Rodičovství plánovali po třicítce, ovšem týden po svatbě herečka zjistila, že je těhotná. 16. února 2007 se narodil syn Theodore Norman Howard Gabel, přezdívaný Theo. Jeho kmotrem se stal Josh Gad.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Bryce Dallas Howard (8)

TOP 5 nejvýdělečnějších filmů roku 2022

02.01.2023 - Rok 2022 je za námi a po dvou dlouhých letech, kdy premiéry kin ohrožoval covid, jsme se konečně dočkali relativně bezproblémové nálože nových filmů.

5 filmových polibků, které nikdy nebyly ve scénáři

03.10.2018 - Romantické polibky bývají ve většině filmů vyvrcholením budování daného vztahu.

Jurský park oslaví 25 let od svého vzniku soutěží pro fanoušky

09.01.2018 - Jeden z nejznámějších filmových počinů režiséra Stevena Spielberga (71) letos oslaví pětadvacetileté výročí od premiéry prvního dílu v roce 1993.

Vyšel první trailer k novému Jurskému světu!

09.12.2017 - Milovnící dinosaurů pozor! Vyšel první trailer k nejnovějšímu Jurskému světu.

Bryce Dallas Howard si zahraje hlavní roli ve filmu Jurský park 4!

28.09.2013 - Půvabná zrzka, známá z filmů Vesnice, Manderlay nebo Černobílý svět, se na plátně utká s oživlými dinosaury!

Černobílý svět aneb Jak tři moudré ženy zrušily rasismus v USA!

25.01.2012 - Ryze dámské drama podle skutečné události vypráví o rasově segregované Americe šedesátých let!

Všechny články o Bryce Dallas Howard (8) »
TOPlist