Bruno Mars

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 3 názory

Povolání: Zpěvák, Kytarista

Věk: 34 let

Datum narození: 8.10. 1985

Výška: 173 cm

Žánry: pop , soul , mužské vokály , RnB , jamování

Hodnocení Bruno Mars

Přitažlivost
82% (90 hlasů) 8415.místo
Talent
89% (78 hlasů) 8621.místo
Inteligence
86% (62 hlasů) 8848.místo
Vtipnost
90% (65 hlasů) 5285.místo

Fotky Bruno Mars (456)

Videoklipy Bruno Mars (11)

Písně Bruno Mars (11)

Všechny písně Bruno Mars (11) »

Diskografie Bruno Mars (1)

Životopis Bruno Mars Upravit životopis

Bruno Mars, vlastním jménem Peter Gene Hernandez (* 8. října 1985, Waikiki, Havaj, USA) je americký zpěvák, písňový autor a hudební producent. Pochází z Waikiki (Havaj), ale po ukončení střední školy se přestěhoval do Los Angeles. Je známý jak pro své vlastní mezinárodní hity jako Just The Way You Are nebo Grenade, ale také i pro své featuringy na písních "Nothin' on You" od rappera B.o.B, "Billionaire" od Travieho McCoye. Jako producent se podílel na tvorbě hitů "Right Round" od Flo Ridy a "Wavin' Flag" od K'naan. 14. října 2010 vydal svoje debutové album, Doo-Wops & Hooligans.

1985–2008: Začátky

Narodil se Peterovi a Bernadette "Bernie" Hernandezovým, jejichž předci pocházeli z Portorika a Filipín. Byl jedním z šesti dětí této hudební rodiny (otec muzikant, matka hula tanečnice). Když mu byly 2 roky, začal mu jeho otec říkat Bruno, podle amerického wrestlingového zápasníka Bruna Sammartina, se kterým měli podle jeho otce stejně buclaté tváře. V té době byli jeho vzorem takoví zpěváci, jako třeba Michael Jackson nebo Elvis Presley. V roce 1990 vystupoval v pořadu MidWekk jako "Malý Elvis". V roce 2003, po dokončení President Theodore Roosevelt High School, se odstěhoval jako sedmnáctiletý mladík do Los Angeles, aby se mohl věnovat své hudební kariéře.

Krátce po přestěhování do Los Angeles zpíval v Motown Recods, což ale k ničemu nevedlo. Nicméně tyto zkušenosti se ukázaly být prospěšné pro jeho kariéru, když se setkal se skladatelem a producentem Philipem Lawrencem. Tehdy spolu a s Arim Levinem psali písně a založili produkční tým The Smeezingtons. V roce 2006 jej Lawrence představil jeho budoucímu manažerovi z Atlantic Records, Aaronu Bay-Schuckovi. Poté, co ho slyšel zpívat pár písniček s kytarou, chtěl okamžitě podepsat smlouvu, ale nakonec trvalo tři roky, než se tak stalo. Mezitím je ale Bay-Schuck najal a The Smeezingtons k psaní a produkování písní pro umělce, kteří již pro Atlantic Records nahrávali. V rozhovoru (podle Bay-Schucka) pro HitQuarters on sám uvedl, že ačkoli jeho konečný cíl měl být sólový umělec, byl ochoten psát a produkovat pro ostatní umělce, aby tak přispěl ke zlepšení jeho psaní písní, což mu pomohlo objevit sama sebe.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Bruno Mars (3)

Konečně! Bruno Mars přijíždí poprvé koncertovat do Prahy!

06.11.2013 - Havajský zpěvák, který ve své hudbě míchá pop, soul, reggae a funk, vystoupí ve středu večer v O2 Areně!

Čtyřletý filipínský zpěvák s českými kořeny se stal hvězdou internetu!

09.05.2013 - Malý kluk zpívá skladby amerického zpěváka Bruna Marse a díky tomu už dvakrát vystoupil v Show Ellen DeGeneres!

"Ufounka" Lady Gaga opět ovládla udílení cen MTV!

07.11.2011 - Americká zpěvačka získala celkem čtyři ocenění v rámci evropských hudebních cen MTV!

Všechny články o Bruno Mars (3) »
TOPlist