Brooke Shields

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Modelka

Věk: 56 let

Datum narození: 31.05. 1965

Místo narození: USA, New York, New York City

Výška: 183 cm

Hodnocení Brooke Shields

Přitažlivost
93% (19 hlasů) 3226.místo
Talent
87% (16 hlasů) 9540.místo
Inteligence
72% (12 hlasů) 12210.místo
Vtipnost
77% (12 hlasů) 11057.místo

Fotky Brooke Shields (150)

Životopis Brooke Shields Upravit životopis

Brooke Christa Camille Shieldsová (* 31. května 1965, New York, USA) je americká herečka, spisovatelka a modelka. Mezi její známější filmy patří Děvčátko a Modrá laguna, ze seriálů pak Správná Susan, Zlatá sedmdesátá a Džungle rtěnek.

Dětství

Narodila se v New Yorku do dobře známé americké rodiny s kořeny mezi italskou šlechtou. Její babička byla italská kněžna Donna Marina Torlonia. Otec Frank Shields byl podnikatel a matka Teri zahájila její kariéru.

Své prostřední jméno Camille získala v 10 letech při biřmování. Rodiče se rozvedli v jejím dětství, má tři poloviční sestry a dva nevlastní sourozence. Nejdříve bydlela na Manhattanu, později v New Jersey.

Měla pouze 5 dní, když se její matka rozhodla vybudovat jí kariéru. Když jí bylo 8, pózovala nahá a v 10 letech dostala zaplaceno za to, že se objevila v Playboyi. V 16 letech za sebou měla již šestnáct let kariéry a vydělala více než prezident Spojených států. Zakladatelka Ford Models Eileen Ford o Brooke Shieldsové řekla: "...Je profesionální dítě a jedinečná. Vypadá jako dospělá a také tak myslí."

Kariéra

Modeling

Svou modelingovou kariéru zahájila v roce 1966 v pouhých 11 měsících. Její první práce byla pro Ivory Soap, kdy ji fotpgrafoval Francesco Scavullo. Pokračovala jako úspěšná dětská modelka s agentkou Eileen Ford, která tvrdí, že svou dětskou divizi zřídila jen kvůli ní. V roce 1980, ve svých 14 letech, se stala nejmladší modelkou, která se objevila na obálce módního magazínu Vogue. V témže roce se objevila v kontroverzní reklamě na džíny Calvina Kleina. V televizní verzi reklamy pronášela proslulý slogan: "Chcete vědět, co je mezi mnou a mými džínami od Calvina? Nic."

Do svých 16 let se její tvář stala jednou z nejrozpoznatelnějších tváří na světě díky dvojité kariéře modelky a dětské herečky. Často se objevovala na obálkách různých módních časopisů a stala se pravidelným návštěvníkem newyorského nočního klubu Studio 54.

V roce 2009 způsobily rozruch její fotografie Richarda Prince Spiritual America, které byly pořízeny když jí bylo 10 let. Po varování od policie byly odstraněny z výstavy v Tate Modern.

Herectví

Její první hlavní filmová role byla v roce 1978 ve filmu Louise Malleho Děvčátko, kde hrála dítě, které žilo v nevěstinci. Ve filmu se objevilo mnoho nahých scén. Protože jí v době natáčení bylo pouze 11 let, objevil se problém, zda nejde o dětskou pornografii. Následoval méně kontroverzní a také méně známý film Wanda Nevada.

Na začátku osmdesátých let přišly dodnes snad její nejznámější filmy Modrá laguna, který také obsahoval několik nahých scén náctiletých milenců z tropického ostrova, a Endless Love. V letech 1981-1984 čtyřikrát za sebou vyhrála People's Choice Award v kategorii nejoblíbenější mladý umělec. V osmdesátých letech účinkovala také v mnoha televizních pořadech, např. The Muppet Show.

V letech 1983-1987 přerušila svou kariéru, aby se mohla věnovat studiu na Princeton University. Zde vystudovala francouzskou literaturu. Její diplomová práce se týkala právě dětské a adolescentní filmové kariéry.

Díky roli stalkera Joeyho Tribbianiho v seriálu Přátelé získala v roce 1996 svůj vlastní sitcom Správná Susan, za který znovu zvítězila v People's Choice Award a získala dvě nominace na Zlatý glóbus.

V roce 1998 si ve filmu Maléry paní Margaret zahrála lesbu Lily. O tři roky později ztvárnila v televizním filmu Kauza: Dítě další lesbickou postavu. Spolu s Cherry Jones hrály v příběhu podle skutečné události zaregistrovaný lesbický pár, který bojoval o své dítě.

Několikrát hostovala v seriálu Zlatá sedmdesátá v roli Pam Burkhart, matky postavy Jackie v podání Mily Kunis. Objevila se také v seriálech Dva a půl chlapa, Plastická chirurgie s. r. o. či Hannah Montana, kde hrála Mileyinu zemřelou matku. Pravidelnou seriálovou roli získala Shieldsová v roce 2008 v seriálu Džungle rtěnek, který byl ovšem o rok později zrušen. V roce 2010 se objevila jako Frankieho sousedka-nemesis v seriálu The Middle.

Objevila se také v mnoha jevištních představeních. Většinou šlo o přepracované muzikály jako Pomáda, Cabaret, Wonderful Town nebo Chicago na Broadwayi. V Chicagu hrála také na londýnském West Endu.

Osobní život

V osmdesátých letech během studia na Princetonu chodila se spolužákem Deanem Cainem . Byla také spojována s John F. Kennedym, Jr., hercem Liamem Neesonem, zpěvákem Georgem Michaelem. nebo japonským princem Naruhitem . Přátelila se také s Dodim Fayedem.

V letech 1997-1999 byla vdaná za tenistu Andre Agassiho, jejich sňatek byl anulován, chodili spolu od roku 1993. V roce 2001 se vdala za televizního scénáristu Chrise Henchyho, se kterým má dvě dcery - Rowen Francesovou (nar. 15. května 2003) a Grier Hammondovou (nar. 18. dubna 2006)

V roce 2005 začala veřejně mluvit o své poporodní depresi, způsobené mnoha faktory v jejím životě (např. krátce před porodem zemřel její otec), aby rozšířila povědomí o této chorobě , psala o tom i ve své knize Down Came the Rain , a mluvila o výhodě antidepresiv. Kvůli tomu se dostala do sporu s Tomem Cruisem. Ten vyznává scientologii a je skeptický k psychiatrii. Brooke Shieldsová na Cruiseovo prohlášení reagovala tím, že bez pomoci lékařů v boji proti poporodní depresi by se z ní nedostala a nemohl by se z ní stát ten milující rodič, kterým je dnes. Cruise se jí později soukromě omluvil a Shieldsová s manželem pak navštívili jeho svatbu s Katie Holmesovou.

V roce 2009 mluvila při posledním rozloučení se svým přítelem zpěvákem Michaelem Jacksonem ve Staples Center v Los Angeles. Byli dlouholetí přátelé a pobývali spolu třeba na předávání Grammy v roce 1993. Řekla také, že ji Jackson několikrát žádal o ruku a chtěl s ní adoptovat dítě.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Brooke Shields (2)

7 dětských hereček, které ztvárnily příliš dospělé role

08.02.2018 - Zvládnout zahrát náročnou filmovou postavu nemusí být snadné ani pro zkušené herce. Hlavně pokud se jedná o role plné emočního vypětí, erotiky, vulgarit nebo násilí.

Brooke Shields truchlí - zemřela její milovaná matka!

08.11.2012 - Slavná americká herečka přišla minulou středu o svou matku Teri, která zemřela ve věku 79 let!

Všechny články o Brooke Shields (2) »
TOPlist