Britney Spears

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 22 fanoušků
Nesnáším
5 antifanoušků
Napiš názor 9 názorů

Povolání: Herečka, Zpěvačka

Věk: 42 let

Datum narození: 2.12. 1981

Místo narození: USA, Louisiana, Kentwood

Výška: 163 cm

Žánry: ženské vokály , pop , electro-pop , emo , legendární

Hodnocení Britney Spears

Přitažlivost
89% (199 hlasů) 6047.místo
Talent
87% (159 hlasů) 9797.místo
Inteligence
73% (159 hlasů) 12261.místo
Vtipnost
79% (146 hlasů) 10763.místo

Fotky Britney Spears (8383)

Britney Spears nahé fotky (49)

Videoklipy Britney Spears (175)

Písně Britney Spears (399)

Všechny písně Britney Spears (399) »

Diskografie Britney Spears (29)

...Baby One More Time ( 12 Jan 1999)
Toxic ( 1 Mar 2004)
Celá diskografie Britney Spears (29) »

Životopis Britney Spears Upravit životopis

Britney Spearsová, plným jménem Britney Jean Spears (* 2. prosince 1981) je americká popová zpěvačka, vítězka Grammy a cen MTV Video Music Awards, skladatelka a herečka. Nejvíce vešla ve známost svými písněmi „...Baby One More Time“ „Toxic“, „Gimme More“, „Womanizer“ nebo „Piece of Me".

Jako malá začínala v televizi v New Mickey Mouse Clubu, pět let po skončení tohoto pořadu v roce 1998 se vydala na sólovou pěveckou kariéru.

Její úspěchy přitahovaly i reklamní sponzory, nejznámější je její reklama pro Pepsi, natočila i film a měla vlastní reality show. Několik let žila se zpěvákem Justinem Timberlakem. Později se provdala za tanečníka Kevina Federlina, se kterým se v roce 2007 rozvedla a s nímž má dvě děti.

Život

Začátky

Narodila se v městě McComb ve státě Mississippi, ale vyrůstala v Kentwoodu v Lousianě. Její otec James Parnell Spears je stavitel a matka Lynne Irene Bridgesová učitelka v základní škole. Má dva sourozence, bratra Bryana (narozen 1977), který působí jako jeden z jejích manažerů, a sestru Jamie Lynn (narozena 1991), která je rovněž úspěšnou herečkou a zpěvačkou.

Závodila v gymnastice, vyhrávala různé soutěže. Působila v místní taneční revue. Když ji bylo osm, kněz místního baptistického kostela jí doporučil konkurz do Mickey Mouse Clubu. Ačkoli byla ještě velmi mladá, všiml si ji agent z New Yorku. Poté tři roky navštěvovala v New Yorku taneční školu a působila v televizi v několika nekomerčních reklamách.

Později byla do Mickey Mouse Clubu přijata a působila tam v letech 1993–1994. Potkala se tam s dalšími začínajícími umělci jako jsou Justin Timberlake, Joshua Chasez, Keri Russellová, Christina Aguilera nebo Ryan Gosling.

1998–2000 Získání popularity

Debutovým singlem byla píseň s názvem ...Baby One More Time, jež se začala objevovat v rozhlasových stanicích a na MTV v roce 1998. Vystupovala ještě hnědovlasá a byla oblečena do školní uniformy. Píseň slavila úspěchy po celém světě. Vrcholky hitparád okupovala nejen ve Spojených státech, ale i v Austrálii a Velké Británii. Stejnojmenné album bylo v Kanadě a v USA na špici hitparády nepřetržitě šest týdnů. Během jednoho roku se Spearsová stala nejúspěšnějším teenagerem v historii. Alba ...Baby One More Time se prodalo celosvětově přes 28 milionu kusů.

V dubnu 1999 se dostala na titulní stránku časopisu Rolling Stone. Snímky, na nichž se prezentovala jako lolita, vzbudily pozdvižení, jelikož na nich prý měla větší ňadra než na jiných snímcích, čímž se vyrojily spekulace o údajné plastické operaci, kterou měla podstoupit před natáčením videoklipu Sometimes. Tyto spekulace nepotvrdila.

Za album ...Baby One More Time dostala mnoho ocenění a byla v anketě 1999 Billboard Music Awards zvolena Umělkyní roku. V prosinci obdržela čtyři ceny Billboard Music Award, dále potom ceny American Music Award a v neposlední řadě v únoru 2000 obdržela dvě nominace na Cenu Grammy.

Po dokončení úspěšného turné s názvem Crazy 2K Tour vydala druhé CD s názvem Oops!... I Did It Again Ihned se dostala na první místa hitparád skoro všech zemí světa. Jen během prvního týdnu se v USA tohoto alba prodalo více než 1,3 milionu kusů, a stalo se tak nejrychleji se prodávajícím albem zpěvačky všech dob. Během roku 2000 se v USA prodalo celkem 10 milionů kusů, ve Velké Británii 900 000 nosičů a v Německu 1,2 milionu kusů. Alba Oops!... I Did It Again se prodalo celosvětově přes 24 miliónu kusů.

V roce 2000 vydala ve spolupráci s matkou svou první knihu, u nás vydanou pod názvem Ze srdce do srdce. Vyhrála několik cen MTV Award, kde vyvolalo diskusi její vystoupení, jež absolvovala jen spoře oděna. Za druhou desku obdržela dvě nominace na Grammy v kategoriích Nejlepší popové album a Nejlepší popová píseň.

2001–2003 Britney, Crossroads a In the Zone

Na začátku roku 2001 podepsala Spearsová reklamní smlouvu s firmou Pepsi, za kterou obdržela 8 milionů dolarů. Vydala svou druhou knihu s názvem Matčin dar a vyvolala opět vlnu zájmu svým vystoupením na MTV Video Music Awards, kde zpívala omotaná hroznýšem, což kritizovala organizace PETA.

V listopadu vydala své třetí album nazvané jednoduše Britney. Během prvního týdne se ho prodalo více než 746 000 kusů. Ačkoli se v USA prodalo více než 4 miliony kusů, byl to veliký propad oproti prvním dvěma deskám. Album je vůbec první, na kterém se podílela jak autorsky, tak producentsky. Celosvětově se alba Britney prodalo 15 milionů kusů.

V únoru 2002 šel do kin první film, kde hrála nazvaný Crossroads, který byl v prvním víkendu po uvedení druhý co do návštěvnosti, posléze ale strmě padal dolů. Ve filmu se objevily písně z alba Britney. Film byl nakonec kritiky rozcupován, dokonce za něj dostala anticenu Zlatá malina pro nejhorší herečku společně s Madonnou. Film také získal Zlatou malinu za nejhorší píseň k filmu, I'm Not a Girl, Not Yet a Woman, kterou obstarala.

Čtyřletý vztah Justinem Timberlakem skončil v březnu 2002. Rozchod byl velmi medializován a Spearsová byla často obviňována za údajnou nevěru. Spekulace vznikly, když Timberlake vydal píseň Cry Me a River, kde zpívá o nevěře partnerky. Spearsová také tvrdila, že chce zůstat pannou až do svatební noci, Timberlake ale později přiznal, že spolu souložili. Spearsová to komentovala: „Byly to dva roky vztahu, byla jsem si jista, že je to On, ten pravý, ale mýlila jsem se.“

V červnu 2002 otevřela v New Yorku restauraci s názvem NYLA, ale pro neúspěch ji po roce zavřela. Třebaže mnoho kritiků spekulovalo nad tím, že její vliv na hudební svět poklesl, byla za album Britney nominována na cenu Grammy. A za rok 2003 byla vyhlášena časopisem Forbes celebritou roku. Na hudební scénu se Spearsová vrátila po delší době až v srpnu roku 2003 při udělování cen MTV Video Music Awards, kde vystupovala společně se svým idolem Madonnou a Christinou Aguilerou. Společně s Aguilerou zazpívala Madonnin známý hit Like a Virgin. Vystoupení opět vzbudilo poprask, jelikož se během něj Spearsová s Madonnou políbily.

V listopadu 2003 vydala své čtvrté studiové album nazvané In the Zone. S albem ji pomáhal po dlouhé době opět Max Martin, ale pomohly jí i osobnosti jako Moby nebo R. Kelly. Celé album (13 písní) napsala poprvé sama. Deska se opět dostala na první místo amerického albového žebříčku, čímž znovu přepsala hudební dějiny - všechna alba na prvním místě. V prvním týdnu se prodalo celkem 609 000 kusů, celkem se v USA prodalo více než 3 miliony kusů. Po dlouhé době měla singl v Top 10 amerického hudebního žebříčku, a sice píseň Toxic, za niž obdržela i svou první Grammy. Alba In the Zone se po celém světě prodalo více než 10 milionů kusů.

Velmi úspěšný byl i třetí singl z desky In The Zone s názvem Everytime. Po vydání této skladby se vydala na celosvětové turné s názvem The Onyx Hotel Tour, jež vidělo více než 600 000 fanoušků a vydělalo 34 milionů dolarů. Koncerty se odehrávaly v Severní Americe a také v Evropě, kde ho celé nedokončila, jelikož si týden před začátkem turné poranila koleno při natáčení klipu k písni Outrageous.

3. ledna 2004 se vdala za svého kamaráda z dětství Jasona Allana Alexandera. Svatba se konala v malé kapli v Las Vegas. Měla na sobě džíny a baseballovou čepici. Na popud její rodiny a manažera bylo manželství 5. ledna anulováno. Celkem trvalo 55 hodin. V žádosti o anulování uvedla, že si neuvědomila vážnost situace a že šlo pouze o žert, který překročil meze. Nemá prý s Alexanderem žádné společné záliby a neumí si představit, že by s ním sdílela domácnost nebo s ním měla někdy děti. Nakonec řekla v jednom televizním pořadu: „Upřímně, chtěla jsem vědět, jaké je to být vdaná“.

V červenci 2004 oznámila vztah s tanečníkem Kevinem Federlinem, tři měsíce poté, co se v jednom hollywoodském klubu seznámili. Nesetkala se s pochopením, jelikož Federline byl ženatý s herečkou Shar Jacksonovou a měl s ní dvě děti. Přesto se Spearsová s Federlinem v noci 18. září 2004 vzali.

2004–2006 Manželství, první dítě a Greatest hits

Ve druhé polovině roku 2004 oznámila přerušení hudební kariéry kvůli mateřství. Ihned po uzavření manželství s Federlinem řekla časopisu People „Chci být mladá maminka, příští rok mi bude 23 a už chci být matkou.“ Přesto průmysl s nálepkou „Britney“ fungoval dál a v září 2004 vydala Spearsová svůj první parfém Curious. Po roce prodeje jí vydělal 100 milionů dolarů a stal se nejlépe prodávaným parfémem.

První hitovou kolekci s názvem Greatest Hits: My Prerogative Spearsová vydala koncem roku 2004. Album debutovalo na čtvrtém místě amerického albového žebříčku (nižší prodeje vznikly zřejmě kvůli nedostatku propagace). V prvním týdnu se alba v USA prodalo více než 255 000 kusů. Ve Velké Británii se prodalo v prvním týdnu 115 000 kusů, čímž převýšila prodeje podobných kolekcí takových zpěvaček jako je Madonna, Shania Twainová nebo Whitney Houstonová. Ve výběru se objevily i tři nové singly, mimo jiné My Prerogative a Do Somethin'. Alba se nakonec na celém světě prodalo přes 8 milionů kusů.

Během jara 2005 natočila Spearsová se svým manželem reality show nazvanou Britney & Kevin: Chaotic. Kritici ji však nemilosrdně setřeli a ani sledovanost nebyla taková, jaká se očekávala.

Těhotenství oznámila přes svého tiskového mluvčího v dubnu 2005, v tomto měsíci byla totiž hospitalizována v nemocnici na pozorování. Později se svěřila časopisu People: „Trochu jsem krvácela, musela jsme být neustále pod dozorem.“ Navzdory její dychtivosti mít dítě přiznala dalšímu časopisu Elle „Chystám se na císařský řez, nevím proč, ale asi proto, že se hrozně bojím bolesti.“ 14. září 2005 se jí a Federlinovi narodil syn Sean Preston. Porod měl být až dalšího dne, ale stahy přišly dříve. Manžel během porodu držel Spearsovou za ruku. Později byla rodička převezena do VIP porodnického oddělení v Santa Monice.

Po narození prvního dítěte se v její hudební kariéře nestalo mnoho nového. Její nakladatelství vydalo remixové album nazvané B in the Mix: The Remixes a v únoru roku 2006 Spearsová vydala nový parfém nazvaný In Control.

V květnu 2006 oznámila Spearsová druhé těhotenství, veřejně promluvila o spekulacích o brzkém rozpadu svého manželství, což popřela, a zároveň potvrdila, že nového alba se fanoušci dočkají nejdříve až za rok. 12. září 2006 se Spearsové narodil druhý syn Jayden James. Necelé dva měsíce po jeho narození Spearsová požádala o rozvod kvůli nepřekonatelným povahovým rozdílům a zároveň zažádala o svěření obou synů do péče.

2006–2007 Rozvod a Blackout

26. ledna 2007 zemřela její teta Sandra Bridgesová Covingtonová na rakovinu. 16. února po týdnech pronásledování paparazzii, divokých večírků a pití alkoholu se rozhodla podstoupit léčbu závislosti. V léčebně nevydržela ani 24 hodin a následující noci se objevila v kadeřnickém salónu v Malibu, kde jí odmítli oholit vlasy. Proto se ujala nůžek sama a ostříhala se dohola. Poté zamířila přímo do tetovacího studia, kde si nechala udělat tetování. Svědkové tvrdili, že říkala: „Nedotýkejte se mě. Mám už po krk všech, kteří se mě dotýkají“. Vlasy společně s nedopitým Red Bullem, zapalovačem a nůžkami, kterými se ostříhala, se objevily na internetu na prodej.

20. února 2007 se rozhodla znova nastoupit na léčení a veřejně požádala novináře, aby ji nechali na pokoji a respektovali soukromí. To se bohužel nestalo a ve chvíli, kdy paparazziové objevili místo jejího pobytu, rozhodla se zpěvačka opět léčbu nedokončit. V léčebně nevydržela ani den.

21. února 2007 byly obě děti svěřeny do péče Kevinu Federlinovi. Tu noc se objevila před jeho domem a žádala děti zpět. Bývalý manžel jí však neotevřel a ve chvíli, kdy zjistila, že je pronásledována novináři, je Spearsová napadla deštníkem. Tu noc nastoupila potřetí léčbu a Kevin Federline byl kontaktován soudem ohledně opatrovnictví dětí. Soudce, který měl na starosti rozvod, se dal slyšet, že pokud Spearsová tentokrát nedokončí léčbu a rehabilitační zařízení opustí předčasně, nebude mít žádnou naději na získání dětí v rozvodovém řízení. Léčebnu po úspěšném léčení opustila 20. března 2007 a začala se opět plně věnovat dětem a přípravám na nové album.

V září 2007 začala právní bitva o opatrovnictví synů Seana Prestona a Jaydena Jamese. Soud jí nařídil, aby se každý týden podrobila testům na drogy a alkohol. O několik dní později byla obviněna z řízení auta bez řidičského průkazu a hrozil jí až rok vězení. Kvůli této události dostal děti do plné péče exmanžel Kevin Federline, zatímco Spearsové byla dovolena pouze jedna návštěva za týden, a to ještě pod dohledem.

Téměř po třech letech vystoupila opět na jeviště, poprvé 1. května 2007 v House of Blues v San Diegu, poté následovalo dalších pět vystoupení v jiných městech. Všechna byly vyprodaná během několik minut. Spearsová přitom zpívala na playback. 31. srpna jí vyšel singl nazvaný Gimme More a hudební televize MTV oznámila, že Spearsová zahájí udílení cen MTV Video Music Awards právě tímto singlem. Vystoupení však kritici odsoudili, jelikož Spearsová zpívala na playback a téměř netančila. Nové album pod názvem Blackout vyšlo 30. října a u kritiků se setkalo s nečekaně vysokým úspěchem, ona však album nepropagovala, a tím ho pohřbila. V prosinci 2007 však vydala nečekaně povedený videoklip Piece of Me, který se dostával na přední příčky hitparád.

2008–2010: Soudní opatrovnictví a deska Circus

V lednu 2008 byla hospitalizována kvůli psychickému stavu, když ve svém domě držela své syny a odmítla je vydat exmanželovi. Dobrovolně však léčebnu po pár dnech opustila, aby se do ní v únoru zase vrátila. Spekulovalo se dokonce o tom, že chtěla spáchat sebevraždu, což se nepotvrdilo. Soud poté nařídil nucené opatrovnictví, kterého se ujal její otec Jamie Spears.

Po návratu z léčebny však nastal zlom. Propustila manažera a vrátila se k původnímu manažerovi Larrymu Rudolphovi, který ji před deseti lety dostal na výsluní. V březnu 2008 nečekaně oznámila, že si zahraje epizodní roli v úspěšném americkém seriálu How I Met Your Mother. Epizoda s ní se stala nejsledovanější epizodou seriálu vůbec a dostala nejvyšší hodnocení v historii seriálu. Začalo se tedy okamžitě mluvit o dalším působení Spearsové v tomto úspěšném sitcomu. Mezitím vyšel animovaný videoklip k třetímu singlu Britney Spearsové Break the Ice.

12. května 2008 se opět objevila v How I Met Your Mother a podle tvůrců seriálu bylo možné, že si zahraje i v nové sezóně. 7. září 2008 potřetí zahájila udílení cen 2008 MTV Video Music Awards. Odnesla si ceny Nejlepší ženské video, Nejlepší popové video a Video roku za videoklip k písni Piece of Me. V ten stejný den se začal natáčet dokumentární snímek Britney: For the Record, ve kterém se vracela k uplynulým událostem v jejím osobním životě. Dokument byl odvysílán 30. listopadu 2008 na stanici MTV a sledovalo jej 5.6 milionu diváků.

Své šesté studiové album pojmenované Circus vydala v prosinci 2008. Deska se po vydání vyšplhala na první místo amerického prodejního žebříčku a Britney Spears se tak stala nejmladším umělkyní, jež debutovala s pěti deskami na čísle jedna a vysložila si díky tomu i zápis do Guinessovy knihy rekordů. Pilotní singl Womanizer, který dobyl čelo americké singlové hitparády, se stal prvním číslem jedna v její kariéře od dob debutové singlu ...Baby One More Time z roku 1999. V lednu 2009 získal otec zpěvačky soudní příkaz proti jejímu bývalému manažerovi Sami Luftimu, bývalému partnerovi Adnanu Ghalibovi a právníkovi Jonu Eardleymu, aby se ke Spearsové a její rodině nepřibližovali blíže než na 250 yardů. V březnu 2009 vyjela zpěvačka na celosvětové turné s názvem The Circus Starring: Britney Spears , jež se s výdělkem téměř 132 amerických dolarů stalo pátým nejvýdělečnějším tohoto roku.

V listopadu 2009 vydala Spears své druhé album největších hitů, kterému předcházel singl 3, jež se stal jejím třetím číslem jedna v americkém žebříčku Billboard Hot 100. V květnu 2010 oficiálně potvrdila svůj vztah se svým agentem Jason Trawickem, s nímž se dohodla na ukončení profesní spolupráce, ve snaze zaměřit se na osobní život. Téhož roku vydala zpěvačka svou první kolekci oblečení, ve spolupráci se značkou Candie's.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Britney Spears (123)

5 nejkratších manželství celebrit

11.04.2019 - Se vztahy je to občas opravdu složité.

5 případů nejpodivnějšího chování celebrit

27.03.2019 - Sláva je jak známo vrtkavá dáma.

Takhle to Britney rozjela ve Vegas prvně od střílení

12.10.2017 - Britney Spears (35) rozjela svou show v Las Vegas, prvně od smrtící střelby.

Ta řádí! Britney Spears sexy jako nikdy v Las Vegas

11.08.2017 - Britney Spears (35) se vrátila ke své show v Las Vegas a je ještě více sexy než dříve!

Britney Spears se hrdě chlubí břišáky, vypadá lépe než ve dvaceti

03.05.2017 - Jak to tak vypadá, láska Britney Spears (35) k mladému trenérovi svědčí, díky jeho péči má tu nejlepší postavu, co kdy měla!

Britney Spears tráví velikonoce s novým přítelem

16.04.2017 - Zpěvačka Britney Spears (36) je šťastná, i velikonoce trávila se svým fešáckým příelem Samem Ashgarim.

Všechny články o Britney Spears (123) »
TOPlist