Benedict Cumberbatch

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 5 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 5 názorů

Povolání: Herec

Věk: 47 let

Datum narození: 19.07. 1976

Výška: 184 cm

Hodnocení Benedict Cumberbatch

Přitažlivost
88% (89 hlasů) 6715.místo
Talent
88% (73 hlasů) 9330.místo
Inteligence
87% (68 hlasů) 8574.místo
Vtipnost
91% (61 hlasů) 5018.místo

Fotky Benedict Cumberbatch (63)

Životopis Benedict Cumberbatch Upravit životopis

Benedict Timothy Carlton Cumberbatch (* 19. července 1976, Londýn, Spojené království) je britský filmový, televizní a divadelní herec. Mezi jeho nejznámější role patří Stephen Hawking z dramatu Hawking (2004), William Pitt z historického filmu Nezlomná vůle (2006), hlavní roli si zahrál i v miniseriálu The Last Enemy (2008) jako Stephen Ezard, také jako Paul Marshall ve filmu Pokání (2007), Bernarda v Small Island (2009) a jeho nejuznávanější postava Sherlocka Holmese v seriálové adaptaci BBC Sherlock (2010).

Život a vzdělání

Narodil se v Londýně v Anglii jako syn herců Timothy Carltona a Wandy Venthamové.

Náznaky herecké kariéry u Cumberbatche započaly již v útlém dětství, nejprve na soukromé škole Brambletye School v Západním Sussexu a poté na prestižní umělecké škole Harrow School v severozápadním Londýně. Po úspěšném absolvování odjel učit angličtinu na jeden rok do tibetského kláštera. Poté studoval herectví na univerzitě v Manchesteru. Jeho herecké snahy mířily dále, a proto se rozhodl pokračovat ve studiích, a to na Londýnské akademii hudby a dramatických umění.

Kariéra

Divadlo

Od roku 2001 dostával hlavní role v klasických hrách v Open Air Theatre, Regent´s Park, Almeida Theatre, Royal Court Theatre a Nation Theatre. Byl nominován na Cenu Lawrence Oliviera za nejlepší výkon ve vedlejší roli ve hře Hedda Gabler, divadelní hra, která měla 16. března 2005 premiéru v Almeida Theatre, poté byla hrána v Duke of York´s Theatre a nakonec také ve West End Theatre

V únoru 2011 začal hrát na alternativních nocích v The Children´s Monoluges a jako Dr. Frankestein, tuto roli si i zahrál v National Theatre. Frankestein byl dokonce uveden do kin v březnu 2011.

Televize

V roce 2004 si zahrál dvojroli ve filmu Heartbeat, dále například ve filmu Tipping The Velvet (2002) a taky v komediálním dramatu Fortysomething (2003). Také vystupoval ve Spooks a Silent Witness.

V roce 2004 zazářil ve filmové adaptaci Hawking, která mu přinesla nominaci na cenu BAFTA TV pro nejlepšího herce a získání ceny Golden Nymph for television Films. Také se objevil v minisérii od BBC, Dunkirk.

V roce 2005 hrál protagonistu Edmunda Talbota v minisérii To The Ends of The Earth, založený na trilogii Williama Goldinga.

Režisér o něm prohlásil:

"Našli jsme Benedicta Coumberbutche poměrně brzy. Potřebovali jsme velmi dobrého herce, někoho dost mladého na to, aby byl uvěřitelný jako aristokrat, který je nepatrně nesympatický, ovšem už dospělý a uvědomuje si svoje názory. A hlavně jsem potřebovali herce, který by byl na obrazovce čtyři a půl hodiny, v každé scéně. Potřebovali jsme někoho se zkušenostmi, někoho kdo by byl nejen dobrým hercem, ale také někoho s úžasně komickým načasováním. Benedict byl ideální odpověď.".

Producent Lynn Horsford řekl:

„Benedict byl pozoruhodný. Pořád byl začtený v Golden románech a stále je studoval. Potřebovali jsem ho každý den a on se prostě nezastavil, vycházel nám vsříc a nestežoval si. On se prostě stal Edmundem Talbotem. A tuto opravdovost přenesl do všech členů obsazení. Během čtyř měsíců, kdy tento film vznikal, můžu říci, že jsme se velmi sblížili.“

Dále se Cumberbatch objevil po boku Toma Hardyho v televizní adaptaci knihy Staurt: A Life Backwards (2007).

V roce 2008 si zahrál v dramatu The Last Enemy, za který dostal cenu Satelit pro nejlepšího herce ve filmu nebo minisérii. V prosinci 2008 se objevil v roli letce The Dark Side of The Earth.

V roce 2009 hrál v Marple Murder Is Easy, také TV adaptaci Small Island a znovu získal cenu BAFTA TV za nejlepšího herce ve vedlejší roli.

Cumberbatch se také zabýval rozhlasem, převyprávěl šest dílů seriálu South Pacific. Vysílaly se od května do června 2009 na BBC Radio 4.

Cumberbatch, který je velkým fanouškem sci-fi show Doctor Who, se v jednom z rozhovorů zmínil, že by měl zájem se objevit v hlavní nebo vedlejší roli k připravované adaptaci Sherlock. Toto přání mu bylo v roce 2010 splněno a vysloužil si příjemné ohlasy jak od kritiky tak i u diváků.

Film

V roce 2006 si zahrál ve filmu Amazing Grace, kde ztvárnil Williama Pitta. Příběh se nese v duchu 18. století, v době intenzivních a dlouhých politických bojů kvůli problematice otroků v Britském království. William Pitt byl nejbližším přítelem Wilbeforce, což byl politický spojenec a poté stal se předsedou vlády. Touto rolí si získal cenu London Film Critics Circle a byl to pro něho průlom v jeho dosavadní kariéře.

Následně se objevil v hlavní roli Pokání (2007) a The Other Boleyn Girl (2008). V 2009 se zahrál v Creation a v roce 2010 v The Whistleblower.

Cumberbatch má naplánováno hrát ve filmu Stevena Spielberga War Horse (2011). A v roce 2012 v adaptaci Tinker, Tailor, Soldier, Spy režírované Tomasem Alfredsonem a mezi další herce, kteří se v tomto filmu objeví budou Gary Oldman, Colin Firth a Tom Hardy.

Osobní život

Cumbrebatch udržoval vztah s herečkou Olivií Pouletovou, se kterou se seznámil na univerzitě. Ovšem po dvanáctiletém soužití se v březnu 2011 rozešli.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Benedict Cumberbatch (22)

TOP 5 nejchytřejších seriálových postav

17.02.2024 - V dnešním světě, kde si můžete během vteřiny „vygooglit“, cokoliv vás napadne, se na skutečnou inteligenci a přehled často zapomíná.

TOP 5 válečných filmů, které neukazují násilí

29.01.2024 - Válečné filmy jsou plné akce, násilí a vypjatých situací, ve kterých je linie mezi životem a smrtí neuvěřitelně tenká.

5 otázek, které visí nad novým Spider-Manem

27.02.2023 - Prozatím posledního příběhu o pavoučím muži jsme se dočkali v prosinci 2021.

TOP 5 nejvýdělečnějších filmů roku 2022

02.01.2023 - Rok 2022 je za námi a po dvou dlouhých letech, kdy premiéry kin ohrožoval covid, jsme se konečně dočkali relativně bezproblémové nálože nových filmů.

TOP 5 nejchytřejších filmových monster

17.10.2022 - Víte, co je horší než normální děsivé monstrum? Děsivé monstrum, které vás dokáže přechytračit.

5 filmů, kterým podrazilo nohy nadšení fanoušků

07.07.2022 - Natěšení a očekávání fanoušků může být v některých případech dvousečným mečem.

Všechny články o Benedict Cumberbatch (22) »
TOPlist