Bear Grylls

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Ostatní, Dobrodruh, voják

Věk: 45 let

Datum narození: 7.06. 1974

Výška: 180 cm

Hodnocení Bear Grylls

Přitažlivost
84% (27 hlasů) 7931.místo
Talent
89% (25 hlasů) 8797.místo
Inteligence
88% (23 hlasů) 8197.místo
Vtipnost
87% (22 hlasů) 7721.místo

Fotky Bear Grylls (60)

Životopis Bear Grylls Upravit životopis

Edward Michael Grylls přezdívaný Bear, (* 7. června 1974, Donaghadee, Severní Irsko) je britský dobrodruh, spisovatel a moderátor. Proslavil se jako průvodce v seriálem Nutné k přežití (Ultimate Survival/Man vs. Wild) vysílaném na stanici Discovery Channel. Ve věku 23 let se stal nejmladším Britem, který zdolal Mount Everest. V červenci 2009 se stal nejmladším (35 let) hlavním náčelníkem britských skautů ve Spojeném království.

Osobní život

Je synem sira Michaela Gryllse a Sally Gryllsové. Má starší sestru Laru. Studoval na Eton College a zakončil studium španělštiny na Londýnské univerzitě. Mluví plynně anglicky, španělsky, německy a francouzsky. Má černý pásek v karate. V roce 2000 si vzal svoji ženou Sharon, s níž má 3 syny - Jesseho (2000) a dvojčata Marmaduke a Huckleberryho (2009).

Služba v armádě

Po studiích odešel do armády. Sloužil 3 roky v SAS, kde prošel tvrdým výcvikem. Ve 21. pluku absolvoval parašutistický výcvik, a poté pracoval jako instruktor pro přežití v extrémních situacích. Dvakrát se zúčastnil i mise v Severní Africe. Při jedné z nich se mu stala nehoda v Keni. Ve výšce 4900 metrů se mu natrhl padák a on si při dopadu zlomil tři obratle. Strávil potom 18 měsíců v nemocnici na lůžku. V roce 2004 byl povýšen do čestné hodnosti poručík komandér.

Přehled jeho šíleností

Obeplutí Velké Británie - v roce 2000 obeplul Velkou Británii na vodním skůtru za účelem získat peníze pro záchranný člun. Také vesloval nahý 22 mil podél řeky Temže, aby získal peníze pro kamaráda, který přišel o nohy při sestupu.

Obeplutí Arktidy - v roce 2003 obeplul severní ledový oceán Arktidy s pětičlenným teamem na nafukovacím člunu. Museli čelit vichřici, ledovcům a podobným přírodním vlivům. Za tento výkon dostal Bear hodnost poručík komandér.

Večeře ve výšce - v roce 2005 vytvořil s kamarádem světový rekord za nejvyšší “open-air” formální večeři. Povedlo se jim to pomocí horkovzdušného balonu, kde měli speciálně upravený stolek ve výšce 25 000 stop.

Padákem přes Angel Falls - v roce 2005 přeletěl na paraglidu s teamem vodopády Angel Falls. Tyto vodopády jsou nejdelší na světě o délce 960 metrů a nachází se ve Venezuele.

Padákem přes Himaláje - v roce 2007 přeletěl pomocí paraglidu Himaláje. Ve vysoké nadmořské výšce se vystavoval nebezpečí, protože teplota v této výšce klesá až na neuvěřitelných -60 °C . Za tento výkon získal světový rekord.

Nejdelší volný pád pod střechou - v roce 2008 pokořil Bear Guinnessův rekord za nejdelší nepřetržitý vnitřní volný pád. Překonal tak team z USA o pár sekund. Předchozí rekord činil 1 hodinu a 36 minut. Akce na podporu charity Global Angels.

Výprava do Antarktidy - v roce 2008 vedl Bear team, který se vypravil na jeden z nejodlehlejších vrcholů Antarktidy. Dále team pokračoval prozkoumat pobřeží na člunu a také cestoval přes zamrzlé pouště na lyžích s padákem, kde se Bear zranil.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Bear Grylls (0)

Všechny články o Bear Grylls (0) »
TOPlist