Barbora Petrová

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 33 let

Datum narození: 21.12. 1985

Místo narození: Československo, Karlovy Vary

Hodnocení Barbora Petrová

Přitažlivost
80% (23 hlasů) 8942.místo
Talent
78% (21 hlasů) 12134.místo
Inteligence
78% (20 hlasů) 11302.místo
Vtipnost
71% (21 hlasů) 11760.místo

Fotky Barbora Petrová (20)

Barbora Petrová nahá ve filmech (1)

Životopis Barbora Petrová Upravit životopis

Barbora Petrová (* 21. prosince 1985) je česká divadelní, filmová a seriálová herečka. Hraje převážně divadlo, ale má i několik televizních rolí, nejznámější je role Lenky Váchové z Ordinace v růžové zahradě.

Herecké začátky

Starší sestra Barbory Petrové (Kateřina Petrová) chodila na základní škole do ochotnického divadelního kroužku. Barbora se na ni chodila dívat, když hrála. Velmi se jí to líbilo a od 5. třídy základní školy tento kroužek začala také navštěvovat. V divadle měla úspěch, a kromě toho vyhrála i několik recitačních soutěží. Několik postav si zahrála v karlovarském divadle Dagmar. Na konci základní školní docházky si spolu s několika kamarádkami podala přihlášku na Pražskou konzervatoř. Barboru jako jedinou přijali. Zpočátku nechtěla nikde vystupovat, ale již na konci 1. ročníku začala v rámci Májových večerů hrát Julii v divadle Jakuba Špalka na hradě Kašperk ve hře Májový Shakespeare, inspirované Shakespearovými hrami Romeo a Julie, Othello, benátský mouřenín a Sen noci svatojánské. Krátce na to začala hrát také ve Švandově divadle ve hře "Oko za oko", vzniklé na motivy hry Williama Shakespeara "Veta za vetu". V 17 letech začala hrát v proslulém Vinohradském divadle. Nejprve se objevila ve hře "To pravé" od Toma Stopparda jako Debbie.

Televizní vystoupení

Po úspěšném absolvování konzervatoře se přihlásila na casting televize Nova do seriálu Ordinace v růžové zahradě. Byla vybrána do role Lenky Váchové, jedná se o její nejvýznamnější roli. Sama říká, že jí byla tato role příjemná a hodila se k ní. V představení Májový Shakespeare účinkuje pravidelně v Divadle v Celetné a také s ním obráží české hrady a zámky. Ve Strašnickém divadle účinkuje v dramatu Dobrodružství Toma Sawyera.

Později začala hrát ve Vinohradském divadle s Janou Hlaváčovou a Václavem Postráneckým v dramatu "Král se baví" od Victora Huga postavu Blanche. V Divadle u hasičů hraje ve hře "Cyrano v Buffalu" a později i v pohádkové hře "Dobro a zlo", kde hraje dokonce trojroli.

Film

Přihlásila se také do konkurzů na české filmy Divoké kachny, Úhel pohledu, Slepá bába. Ačkoliv všechny tři vyhrála, nezahrála si nakonec ani v jednom, protože se kvůli nedostatku financí vůbec nenatáčely. Jejím prvním filmem byl tedy nakonec "Crash Road" od Kryštofa Hanzlíka z roku 2006, kde si zahrála Soňu. V březnu a dubnu 2008 hrála ve snímku Martina Kotíka nazvaného "Vy nám taky, šéfe!" V Divadle na Vinohradech hraje s Viktorem Preissem v inscenaci "Shakespeare v Hollywoodu", kde zvládla roli Puka. Někdy také hraje v pražské Agentuře Harlekýn v komedii "Věrní abonenti" v roli Petry (střídá se o ni však s Andreou Černou a Kateřinou Hrachovcovou).

Začala studovat na FAMU, studium ji baví. Jednou by chtěla kromě hraní dělat také režisérku, ale tvrdí, že zatím je na to moc mladá. Je vdaná a s manželem Janem Šťastným má syna Ondřeje.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Barbora Petrová (9)

Jan Šťastný: Manželka ho po návštěvě bordelu vyhodila z domu!

30.11.2011 - Hvězda seriálu Ordinace v růžové zahradě Jan Šťastný (45) má z ostudy kabát!

Jan Šťastný se dočkal: Má druhého syna!

16.11.2011 - Jan Šťastný (45) se stal podruhé v životě otcem!

Jan Šťastný se tajně oženil na Konopišti!

21.09.2011 - Oblíbený herec Jan Šťastný (45) podruhé (a tajně) vlezl do chomoutu!

Jan Šťastný náhle zrušil svatbu! Proč?

26.08.2011 - Jan Šťastný (45) musí z jistých existenčních důvodů odložit svatbu se svou milenkou!

Jan Šťastný: Hledá nový byt, ale nemá na něj peníze!

22.08.2011 - Jan Šťastný (45) shání pro sebe a těhotnou přítelkyni Barboru Petrovou (25) nové bydlení!

Jan Šťastný už ví, jaké pohlaví bude mít jeho dítě!

18.07.2011 - Herec Jan Šťastný (45) prozradil, zda se svou milenkou čeká syna nebo dceru!

Všechny články o Barbora Petrová (9) »
TOPlist