Audrey Tautou

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 2 fanoušci
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herečka

Věk: 47 let

Datum narození: 9.08. 1976

Výška: 160 cm

Hodnocení Audrey Tautou

Přitažlivost
94% (19 hlasů) 2531.místo
Talent
96% (18 hlasů) 4118.místo
Inteligence
97% (16 hlasů) 3369.místo
Vtipnost
94% (18 hlasů) 4007.místo

Fotky Audrey Tautou (323)

Životopis Audrey Tautou Upravit životopis

Audrey Justine Tautou [odre žüstyn totu] (* 9. srpna 1976 (podle jiných zdrojů 1978) v Beaumontu, departement Puy-de-Dôme) je francouzská herečka. Ve Francii se stala známou v roce 1999 rolí ve filmu Venuše, salon krásy, za kterou získala cenu César jako nejlepší ženská herecká naděje. Za hranicemi Francie proslula o tři roky později svojí hlavní rolí ve filmu Amélie z Montmartru, ještě více pak hlavní role v hollywoodském filmu Šifra mistra Leonarda.

Osobní život

Mezi její oblíbené spisovatele patří Victor Hugo, Oscar Wilde, Paul Auster, a Timothy Zahn, jejími oblíbenými básníky jsou Charles Baudelaire a Tristan Tzara.

Audrey si fotografuje všechny reportéry, kteří s ní dělají interview, a jejich fotky shromažďuje v albu. Ve Francii ji mnozí považují za „typickou okcitánskou obyvatelku Auvergnate“. Aby vyvrátila pochybnosti novinářů v souvislosti s jejím účinkováním ve filmu Šifra mistra Leonarda, prohlásila, že jde pouze o zábavný film, nikoli film náboženský, a že by se nikdy nepodílela na filmu, který by napadal křesťanskou víru. Dále řekla: „Byla jsem vychována ve víře, ačkoli oficiálně nejsem katolička, a věřím v Boha – tedy v mého Boha“.

Kariéra

Začínala jako televizní herečka. Ve Francii se stala známou v roce 1999 rolí ve filmu Venuše, salon krásy, za kterou byla získala na cenu César jako nejlepší ženská herecká naděje. Za hranicemi Francie proslula o dva roky později svojí rolí Amélie ve filmu Amélie z Montmartru, za kterou byla jako nejlepší herečka mj. nominována na Césara, Evropskou filmovou cenu či cenu BAFTA.

Další úspěšnou rolí se stala v roce 2004 role Matildy ve filmu Příliš dlouhé zásnuby (Un long dimanche de fiançailles), za kterou byla mj. nominována na Césara či Evropskou filmovou cenu. V roce 2005 začala pracovat na svém prvním hollywoodském filmu Šifra mistra Leonarda, kde jí byl hereckým partnerem Tom Hanks. Film měl preméru v roce 2006 a byl komerčně úspěšný, i když kvůli svému tématu mírně kontroverzní. Stále se považuje za francouzskou herečku, v domovské Francii chce i nadále rozvíjet svou kariéru. Od září 2006 je členkou americké Akademie filmového umění a věd.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Audrey Tautou (7)

5 krásných hereček, které se téměř staly Bondgirls

22.11.2020 - Filmové novinky to v současné době vůbec nemají lehké.

Audrey Tautou nepřijela na festival, protože spadla z kola!

30.06.2013 - Režisér Michel Gondry vysvětlil, proč nepřijela hlavní hvězda jeho filmu Pěna dní do Karlových Varů!

Ajajaj! Audrey Tautou ruší svou účast na karlovarském festivalu!

27.06.2013 - Francouzská herečka se zítra neobjeví na slavnostním zahájení 48. ročníku a neuvede svůj nejnovější film Pěna dní!

Pěna dní: Filmová adaptace slavného surrealistického románu!

26.06.2013 - V hlavních rolích vizuálně zajímavého snímku se představí Audrey Tautou a Romain Duris!

Audrey Tautou alias Amélie z Montmartru se vrací do Karlových Varů!

18.06.2013 - Půvabná francouzská herečka na filmovém festivalu osobně uvede svůj nejnovější snímek Pěna dní!

Audrey Tautou bude moderovat hlavní ceremoniál v Cannes!

10.04.2013 - Francouzská herečka bude hlavní hvězdou na filmovém festivalu, kde také uveden svůj nejnovější snímek!

Všechny články o Audrey Tautou (7) »
TOPlist