Anthony Edwards

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 57 let

Datum narození: 19.07. 1962

Místo narození: USA, Kalifornie, Santa Barbara

Výška: 188 cm

Hodnocení Anthony Edwards

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Anthony Edwards (29)

Životopis Anthony Edwards Upravit životopis

Anthony Charles Edwards (19. července 1962, Santa Barbara, Kalifornie, USA) je americký herec a režisér. Slavným se stal v roce 1986, když si zahrál po boku Toma Cruise ve filmu Top Gun. Největší úspěchy v kariéře mu ale přinesla až role Dr. Marka Greena ve známém americkém dramarickém seriálu Pohotovost.

Životopis

Dětství

Edwards se narodil v roce 1962 v kalifornském městě Santa Barbara. Jeho matka Erika Plancková (rodným jménem Erika Weberová) byla malířka a otec Peter Edwards architekt. Má čtyři starší sourozence - sestry Heidi a Ann-Marii a bratry Petera a Jeffreyho. Už od dětství byl svými rodiči veden k herectví. Získal stipendium na Královské akademii dramatických umění (anglicky Royal Academy of Dramatic Arts) v Anglii. Později studoval divadelní herectví na University of Southern California. V 19 letech dostal nabídku hrát a přerušil studium.

Kariéra

Jeho kariéra začala v roce 1982, když byl obsazen do televizního seriálu It Takes Two. V tomto seriálu hrála jeho sestru Helen Hunt. První větší filmovou roli dostal v roce 1984 ve filmu Pomsta šprtů, i když už dříve, v roce 1982, měl malou roli ve filmu Zlaté časy na Ridgemont High. V roce 1986 se objevil po boku Toma Cruise ve filmu Top Gun. V tomto filmu ztvárnil postavu Nicka 'Goose' Bradshawa, který později tragicky zemřel. Tato část filmu patřila mezi nejemotivnějsí a snímek se stal u diváků velice oblíbený. Další slavnou roli dostal v roce 1988 ve filmu Jestřábi, kde ztvárnil postavu nemocného pacienta. V tomto filmu si zahrál s Timothym Daltonem. V roce 1990 byl obsazen do filmu Downtown, ve kterém hrál i Forest Whitaker. V letech 1992 a 1993 se objevil v deseti epizodách seriálu Zapadákov.

Jeho doposud nejznámější rolí je role Dr. Marka Greena v dramatickém seriálu z lékařského prostředí Pohotovost. Edwards zde působil po dobu osmi let (celkem 8 řad) od premiéry v roce 1994 až do roku 2002. Jeho postava napsala jeden z nějvětších příběhů celého seriálu. Jeho odchod ze seriálu byl nejdojemnějším okamžikem celé série, když zemřel na rakovinu mozku. V 15. sérii v roce 2008 se do seriálu vrátili téměř všichni původní herci. Edwards se objevil v jedné epizodě a vypravoval retrospektivní příběh. Stal se jendím z nejlépe placených seriálových herců. Během třech sezón údajně vydělal 35 milionů dolarů.

Byl nominován celkem čtyřikrát na zisk ceny Emmy za nejlepší roli v televizním dramatu, ale žádnou nominaci neproměnil. I přesto je velkým úspěchem zisk Zlatého glóbu z roku 1998 za nejlepší roli v televizním dramatu. Za svou tvorbu získal i řadu dalších menších ocenění.

V roce 2007 se objevil jako policejní inspektor ve filmu Zodiac, když se stal středem jeho zájmu známý americký sériový vrah Zodiac Killer, který v 60. letech 20. století vraždil v San Franciscu.

V roce 2010 byl Edwardsův film Mateřské galeje ve Velké Británii největším propadákem, když vydělal první víkend při premiéře filmu v kinech jen 88 liber za 11 prodaných vstupenek. Ani v USA nebyl snímek úspěšný. Během prvních třech týdnů vydělal pouhých 93 388 dolarů.

Osobní život

Anthony Edwards si vzal v roce 1994 Jeaninu Lobellovou. Mají spolu čtyři děti - syna Baileyho a dcery Esme, Wallis a Poppy. V současné době žijí v New Yorku.

Je také předsedou neziskové organizace Shoe4Africa, která dává boty keňským atletům a do budoucna chce vybudovat jednu z největších dětských nemocnic v Africe.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Anthony Edwards (2)

5 největších zajímavostí z natáčení Top Gun

10.02.2020 - Není to tak dlouho, co studio Paramount Pictures oznámilo práce na druhém díle nezapomenutelného akčního filmu s názvem Top Gun: Maverick.

Letadla: Z oblačných výšin přilétává sympaťák Prášek!

21.08.2013 - Animovaný komediálně-dobrodružný snímek nabitý akcí v mnohém navazuje na komerčně úspěšný snímek Auta!

Všechny články o Anthony Edwards (2) »
TOPlist