Anna Faris

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 8 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 1 názor

Povolání: Herečka, Modelka

Věk: 47 let

Datum narození: 29.11. 1976

Výška: 165 cm

Hodnocení Anna Faris

Přitažlivost
85% (70 hlasů) 8122.místo
Talent
83% (57 hlasů) 10943.místo
Inteligence
84% (55 hlasů) 9634.místo
Vtipnost
83% (60 hlasů) 9390.místo

Fotky Anna Faris (311)

Anna Faris nahé fotky (10)

Anna Faris nahá ve filmech (1)

Životopis Anna Faris Upravit životopis

Anna Kay Farisová (* 29. listopadu 1976, Baltimore, Maryland, Spojené státy americké) je americká herečka známá zejména díky svým komediálním rolím. Objevila se například v sérii filmů Scary Movie, dále ve filmech Ztraceno v překladu a Moje superbejvalka. V roce 2008 získala nominaci na MTV Movie Awards za roli ve filmu Domácí mazlíček.

Dětství

Narodila se v Baltimoreu v Marylandu instruktorce speciálního vzdělávání Karen Farisové a sociologovi pracujícím na University of Washington Jacku Farisovi. Má bratra Roberta, který je také sociologem a pracuje na University of California. Vyrostla v Edmondsu ve Washingtonu. Rodiče ji podporovali v herectví, když byla malá, a tak poprvé profesionálně hrála v divadle již v 9 letech. Studovala anglickou literaturu na University of Washington.

Kariéra

První významnější filmové role se dočkala v roce 1999 ve snímku Alej milenců. Prorazit se jí podařilo rolí Cindy Campbellové v hororové parodii Scary Movie. Přírodní blondýnka Anna Faris si kvůli této roli přebarvila vlasy na černo, aby byla více podobná Neve Campbell, jež hrála postavu ve filmu Vřískot, kterou Cindy Campbellová představovala. Tuto roli si herečka ještě čtyřikrát zopakovala.

Další popularitu získala rolí Ericy v seriálu Přátelé, matky, jejíž děti adoptují Chandler a Monica Bingovi v poslední řadě seriálu. Objevila se také v kritiky dobře přijatém snímku Ztraceno v překladu, kde ztvárnila herečku propagující akční filmy.

V roce 2005 si zahrála dvakrát ve filmu s Ryanem Reynoldsem, nejdříve v Hele kámo, kdo tu vaří? a potom v Miluji tě k sežrání. Pozornost širšího publika jí přinesla role ve filmu Zkrocená hora ve stejném roce. V dalším roce se vedle Umy Thurmanové a Lukea Wilsona objevila ve sci-fi komedii Moje superbejvalka.

V roce 2007 se objevila ve snímku Domácí mazlíček, jehož byla také výkonnou producentkou. Za tento film získala nominaci na MTV Movie Awards. Ve stejném roce se objevila jako host v seriálu Vincentův svět, kde hrála sama sebe.

V roce 2009 propůjčila svůj hlas hned dvěma postavám v animovaných filmech, nejdříve reportérce počasí Sam Sparksové ve snímku Zataženo, občas trakaře a pak postavě Jeanette v Alvin a Chipmunkové 2.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Anna Faris (8)

Skvělá komedie Přes palubu se dočkala remake, trailer nás zatím moc nepřesvědčil

03.01.2018 - Všemi milovanou komedii Přes Palubu z roku 1987 v hlavní roli s Goldie Hawn a Kurtem Russelem snad nejde překonat.

Mládeži nepřístupno: Bizarní komedie plná nechutného humoru!

23.01.2013 - Tvůrci filmů Něco na té Mary je a Blbý a blbější přicházejí s nekorektním snímkem, který převrátí váš žaludek naruby!

Anna Faris předčasně porodila svého prvního potomka!

27.08.2012 - Americká herečka se stala poprvé matkou - v sobotu v Los Angeles přivedla na svět syna Jacka!

Sacha Baron Cohen jako Diktátor nám uštědří lekci nekorektního humoru!

16.05.2012 - Britský komik a mystifikátor přichází do kin se svým novým alter egem!

Herečka Anna Faris čeká svého prvního potomka!

10.05.2012 - Hvězda mnoha hollywoodských romantických komedií se konečně dočkala!

Alvin a Chipmunkové 3: Další dobrodružství ukřičených veverek!

19.12.2011 - Americký animovaný film přináší nové příhody veverčáka Alvina a jeho pána!

Všechny články o Anna Faris (8) »
TOPlist