Anette Olzon

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 3 fanoušci
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka

Věk: 51 let

Datum narození: 21.06. 1971

Člen skupiny: Nightwish, Alyson Avenue

Žánry: gotický metal , gotická , zpěvačky , gospel , roztomilá

Hodnocení Anette Olzon

Přitažlivost
77% (18 hlasů) 10496.místo
Talent
75% (22 hlasů) 12662.místo
Inteligence
76% (17 hlasů) 11702.místo
Vtipnost
75% (17 hlasů) 11284.místo

Fotky Anette Olzon (393)

Životopis Anette Olzon Upravit životopis

Anette Olzon (* 21. června 1971, Katrineholm, Švédsko) je švédská zpěvačka, v současnosti (od roku 2007) známá díky svému působení v metalové kapele Nightwish jako hlavní zpěvačka. Dříve byla známa jako zpěvačka švédské rockové skupiny Alyson Avenue. Po příchodu do Nightwish si ještě zahrála s několika skupinami, ve studiu i naživo, například Brother Firetribe nebo Pain.

V roce 2008 nahrála jednu píseň s Brother Firetribe na jejich druhé album, Heart Full of Fire. Dále duet s The Rasmus, October & April, který byl poprvé odvysílán 9. října 2009 ve Finském rádiu. 13. srpna zazpívala dvě písně od Nightwish, konkrétně Kuolema Tekee Taiteilijan a Meadows of Heaven, se Stockholmským symfonickým orchestrem, při příležitosti oslavy švédsko-finských vztahů. Chystá se vydat své sólové album, jehož příprava začala 19. října 2009.

Je fanynkou zpěvaček Sharon den Adel (z metalové skupiny Within Temptation) a Simone Simonsové (z metalové skupiny Epica). Inspirací jí také byly zpěvačky Caroly Häggkvistové, Sarah Brightman, Natalie Cole a Celine Dion. Ráda poslouchá i jiné metalové skupiny, například Sonata Arctica, Amorphis, Tarot nebo Within Temptation. Anette žije se svým přítelem, synem (narozen 2001) a se svými kočkami – Gremlins a Stjärnan. Má celkem sedm tetování, včetně jednoho na levém rameni: „Leave Me Alone“. Nicméně plánuje další.

Za dobu svého působení v Nightwish často bývá terčem poznámek ze strany fanoušků, protože její hlas se za dobu turné DPP vyvíjel a občas to znělo jakoby se jí hlas změnil, ale to se časem vybarvilo a již dnes je některými kritiky chválena za její výkony v posledním roce. Je také proslulá svým výstředním stylem, v angličtině doslova "The Strange Style of Anette Olzon" čili "Podivný styl Anette Olzon." Samozřejmě má i své příznivce, ale tzv. 'Staří fanoušci Nightwish' ji v kapele vidí neradi.

Nicméně v současné době pracuje na dalším řadovém albu Nightwish připravované k vydání na září roku 2011 a na svém sólovém albu, které by mělo vyjít v dubnu roku 2011.

Zdroj

V tomto článku je použit překlad textu z článku Anette Olzon na anglické Wikipedii.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Anette Olzon (0)

Všechny články o Anette Olzon (0) »
TOPlist