Aneta Langerová

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 8 fanoušků
Nesnáším
2 antifanoušci
Napiš názor 5 názorů

Povolání: Zpěvačka

Věk: 37 let

Datum narození: 26.11. 1986

Místo narození: Československo, Říčany u Prahy

Výška: 164 cm

Žánry: ženské vokály , rock , pop , emo , živá , česko-slovenská

Hodnocení Aneta Langerová

Přitažlivost
86% (474 hlasů) 7534.místo
Talent
93% (498 hlasů) 5819.místo
Inteligence
88% (445 hlasů) 8339.místo
Vtipnost
82% (434 hlasů) 9661.místo

Fotky Aneta Langerová (393)

Videoklipy Aneta Langerová (90)

Písně Aneta Langerová (148)

Všechny písně Aneta Langerová (148) »

Diskografie Aneta Langerová (1)

Životopis Aneta Langerová Upravit životopis

Aneta Langerová (* 26. listopadu 1986 Benešov) je česká zpěvačka. V červnu 2004 zvítězila v prvním ročníku soutěže Česko hledá SuperStar a díky tomu vydala v září téhož roku album Spousta andělů. Vystudovala obchodní akademii v Praze. V letech 2005 a 2006 zvítězila v kategorii zpěvaček v soutěži Český slavík.

Životopis

I když ve čtyřech letech dostala svoji první tenisovou raketu, přesto začalo být jasné, že má hudební talent. V šesti letech navštěvovala klavír v „Lidové škole umění“. V osmi letech se pak přihlásila na kytaru do sboru Jiřího Bardy v Říčanech. Zde kromě hry na kytaru, začala také zpívat jak se sborem, tak sólově.

Ve čtrnácti letech se stala součástí kapely SPB (Spolek přátel bigbítu) na Sázavě. Vyhrála soutěž DO-RE-MI, dostala se do finále Rozjezdů pro hvězdy a v červnu 2004 zvítězila v soutěži Česko hledá SuperStar, která ji výrazně pomohla dostat se na českou hudební scénu a vydala album Spousta andělů. Další album Spousta andělů: koncert je záznam koncertu z 9. září 2005. Záznam vyšel i na DVD pod názvem Spousta Andělů ...na cestě. Jejím druhým studiovým počinem se stala deska s názvem Dotyk (2007), která se sice pro svůj alternativní nádech nedobrala takovým číslům v prodejnosti jako debut, ale rovněž se stala nejprodávanější deskou v Česku. Jejím třetím počinem se stala deska Jsem, vydána v roce 2009. Podle jejích vlastních slov se jedná o jakýsi zlatý střed mezi popovým debutem a následujícím alternativním Dotykem.

Jejím vzorem je Alanis Morissette a Édith Piaf

V současnosti má vlastní kapelu ve složení:

  • housle: Anna Mlináriková, Veronika Vališová
  • kytara: Ludvík Kulich
  • baskytara: Jakub Vejnar
  • klávesy: Jakub Zitko
  • bicí: Adam Koller

Je patronkou projektu Světluška Nadace Českého rozhlasu, zaměřeného na pomoc nevidomým a slabozrakým. 20. října 2005 se na jejím benefičním koncertu Aneta pro Světlušku v pražské Lucerně vybralo pro nadaci více než pět milionů korun.

V roce 2010 potvrdila spekulace o své homosexuální orientaci. Její partnerkou je ředitelka vydavatelství Supraphon Iva Milerová. Nedlouho po svém coming outu se umístila na prvním místě v žebříčku nejvlivnějších českých gayů a leseb vyhlašovaném portálem Colour Planet.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Aneta Langerová (34)

Film s Anetou Langerovou míří dnes do kin

12.10.2017 - Film Osm hlav šílenství v hlavní roli s Anetou Langerovou (31) je možné ode dneška shlédnout v kinech.

Aneta Langerová vydala živé album Na vlně radosti

18.09.2017 - Aneta Langerová (30) vydává nové živé album, díky kterému je možné pomoci jednomu malému klukovi, co měl v životě smůlu...

Aneta Langerová má nové video, je to živák

14.08.2017 - Zpěvačka Aneta Langerová (30) se připomněla novým videem, které je záznamem z koncertu.

Těhotná Aneta Langerová? Už je zase štíhlá jako proutek!

10.06.2016 - Na podzim vzbudila veřejné mínění domněnka, že je Aneta Langerová těhotná. Jak se ukazuje, byly to jen plané dohady.

Dojde si pro Slavíka muž spojovaný s náckovstvím? Tomáš Ortel v šestici finalistů

28.11.2015 - V sobotu se bude vyhlašovat cena Český slavík, jejíž výsledky jsou zatím velmi kontroverzní. Jak jsme již oznámili, boduje v něm totiž kapela, která je úzce spojována s Dělnickou stranou.

Aneta Langerová v novém klipu opět přiživila fámy o svém těhotenství

01.11.2015 - Aneta Langerová má na světě nový klip k velmi povedené skladbě Tragédie u nás na vsi. A klip opět přiživuje fámy o tom, že je Aneta těhotná… Ledacos by tomu totiž napovídali…

Všechny články o Aneta Langerová (34) »
TOPlist