Andy Garcia

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Herec, Režisér

Věk: 64 let

Datum narození: 12.04. 1956

Místo narození: Havana, Kuba

Výška: 178 cm

Hodnocení Andy Garcia

Přitažlivost
0% (0 hlasů) Neumístněno
Talent
0% (0 hlasů) Neumístněno
Inteligence
0% (0 hlasů) Neumístněno
Vtipnost
0% (0 hlasů) Neumístněno

Fotky Andy Garcia (117)

Životopis Andy Garcia Upravit životopis

Andrés Arturo García y Menéndez (* 12. dubna 1956) je kubánsko-americký herec. Stal se známým koncem osmdesátých a devatesátých let minulého století, když se objevil v několika úspěšných hollywoodských filmech, včetně filmu Kmotr III (The Godfather: Part III.), Nedoknutelní (The Untouchables) a Když muž miluje ženu (When a Man Loves a Woman). V poslední době si zahrál ve filmu Dannyho parťáci (Ocean´s Eleven) a jeho pokračováních Dannyho parťáci 2 (Ocean´s Twelve) a Dannyho parťáci 3 (Ocean´s Thirteen).

Osobní život

García se narodil v Bejucal v provincii La Habana na Kubě s přirostlým mrtvým dvojčetem, které bylo později chirurgicky odstraněno. Jeho matka Amelie Menéndez byla učitelka angličtiny a jeho otec René García Núñez byl farmářem a obchodním zástupcem na Kubě a později vlastnil podnik s voňavkami v USA. García má staršího bratra René. Když bylo Garcíovi pět let, rodina se přestěhovala do Miami na Floridě po nevydařené invazi v Zátoce sviní. Po několika letech se jim podařila vybudovat úspěšná parfumerie. García vyrůstal jako římský katolík a navštěvoval střední školu Miami Beach, kde hrál v basketbalovém týmu. Během posledního roku na střední škole onemocněl mononukleózou, což ho nasměrovalo k herecké kariéře. Svou hereckou dráhu začal dramatickým kroužkem s Jayem W. Jensenem na již zmiňované střední škole.

V roce 1982 se oženil s Maríí Victorií Lorido , se kterou má tři dcery a syna: Dominik (nar. 16. srpna 1983), Daniella 3. ledna 1988, Alessandra (nar. 20. června 1991 a Andres (nar. 28.ledna 2002)

Kariéra

García začínal několika menšími rolemi, zviditelnil se až v roce 1985 ve snímku Mizerná sezóna s Kurtem Russellem, ačkoli film nebyl příliš komerčně úspěšný. Režisér Brian De Palma byl zaujat Garcíovým vystoupením ve filmu 8 miliónů způsobů jak zemřít a obsadil ho do svého filmu Nedoknutelní, který z něj udělal populárního hollywoodského herce.

V roce 1989 obsazoval Francis Ford Coppola svého Kmotra III. O postavu Vincenta, nelegitimního syna Sonnyho Corleone, mělo zájem několik známých herců, García byl ale navíc podobný mladému Alu Pacinovi, a tak roli získal právě on. Kmotr III mu pak vynesl nominaci na Oscara.

Následovala role vedle Richarda Gerea ve snímku Vnitřní záležitosti a další filmy jako Hrdina proti své vůli, Když muž miluje ženu, kde ztvárnil manžela ženy-alkoholičky, Co dělat v Denveru, když člověk nežije nebo Hranice zoufalství, ve kterém si zahrál policistu, který se snaží zachránit svého vážně nemocného syna.

Jednou z Garcíových nejznámějších rolí je Terry Benedict, majitele ladvegasského hotelu a kasina, které je vyloupeno Dannyho parťáky. Film je remakem snímku z roku 1960 Dannyho jedenáctka, v angličtině mají oba filmy stejný titul Ocean's Eleven. Stejnou roli si zopakoval v roce 2004 v pokračování Dannyho parťáci 2, i když dostal méně prosotru, a objevil se i v dalším pokračování Dannyho parťáci 3 o tři roky později.

V roce 2005 se podílel na filmu Ztracené město, který spolunapsal, režíroval a také v něm hrál spolu s Dustinem Hoffmanem a Billem Murrayem. Po uvedení byl film kritizován v Latinské Americe kvůli tomu, že negativně ukazoval Kubánskou revoluci a Che Guevaru, který se tam stále těší oblibě. V roce 2009 se objevil ve filmu složeném z několika příběhů odehrávajících se v New Yorku - New Yorku, miluji Tě!.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Andy Garcia (1)

Jude Law natočil novou znělku pro MFF Karlovy Vary!

16.05.2011 - Britský herec Jude Law (38) se vrací na karlovarský festival alespoň ve formě znělky!

Všechny články o Andy Garcia (1) »
TOPlist