Amerie

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 1 fanoušek
Nesnáším
1 antifanoušek
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Zpěvačka

Věk: 45 let

Datum narození: 12.01. 1978

Výška: 165 cm

Žánry: alternativní , pop , soul , RnB , anglická

Hodnocení Amerie

Přitažlivost
0% (0 hlasů) 16849.místo
Talent
0% (0 hlasů) 16663.místo
Inteligence
0% (0 hlasů) 16437.místo
Vtipnost
70% (1 hlasů) 12493.místo

Fotky Amerie (448)

Amerie nahé fotky (4)

Videoklipy Amerie (56)

Písně Amerie (58)

Všechny písně Amerie (58) »

Diskografie Amerie (6)

In Love & War ( 2 Nov 2009)
Because I Love It ( 25 May 2007)
Touch ( 2 May 2005)
Celá diskografie Amerie (6) »

Životopis Amerie Upravit životopis

Amerie Mi Marie Rogers (*12. ledna 1980 v Fitchburgu, Massachusetts) je americká r&b zpěvačka, skladatelka a držitelka nominace na prestižní cenu Grammy známá po celém světě jako Amerie.

Dětství

Narodila se ve Fitchburgu afro-americkému otci a jihokorejské matce. Díky tomu, že její otec byl voják cestovala a žila na různých místech včetně Aljašky, Německa a Jižní Korey.

Maturovala na Georgetown University v roce 2000 z angličtiny a umění. Má mladší sestru, jménem Angela.

Album All I Have

Začátkem roku 2002 vydala svoji první píseň nazvanou Why Don´t We Fall In Love z její debutové desky All I Have. Producent Rich Harrison produkoval a napsal téměř celé její první album s výjimkou písně Outro, kterou napsala sama Amerie. Po vydání desky, kterou přijala veřejnost docela dobře byla ihned přirovnávána ke zpěvačkám Ashanti nebo Tweet.

Další píseň, která z alba All I Have putovala do rádií se jmenovala Talkin´ To Me. V rádiích tato píseň moc velký úspěch neměla, za to těžila z podpory televizních stanicí MTV2 a VH1, které tuto píseň společně s první písní Why Don´t We Fall In Love pouštěly do velkých rotací. Album i díky tomu zaznamenolo velký úspěch a prodalo se jej na 623 000 kopií.

Na podzim 2002 si pro fanoušky přichystala další píseň tentokrát coververzi písně Diany Ross I´m Comming Out, která zazněla i ve filmu Služebná z Mannhatanu.

Později v roce 2003 se po pauze k hudbě vrátila nejprve si zazpívala v písni Paradise s LL Cool J a poté v písni Too Much For Me, kde ji doprovázel DJ Kay Slay.

Album Touch

26. dubna 2005 vydala své druhé album, které nazvala Touch. Album opět produkoval její hudební učitel Rich Harrison, který pro ni napsal sedm písní. Další písně ji napsali Lil Jon, Bryce Wilson, Red Spyda nebo Dre & Vidal.

Desku ihned po vydání vyletěla v americké hitparádě na páté místo. Nejlepší umístění pro tuto desku na ní čekalo o dvě příčky výše na místě třetím. Toto album obdrželo i dvě nominace na prestižní cenu Grammy Awards.

Největší hit z této desky se jmenuje 1 Thing. Píseň se dočkala mnoha hitparádových úspěchů a pochvalných recenzí.

Na podzim 2005 přichystala z alba Touch druhou píseň, která se jmenovala I Don´t Care. V Evropě tato píseň nedosáhla věhlasu předchozího songu 1 Thing, v Americe dosáhla na solidní devatenácté místo.

Z Alba Touch měl vyjít ještě třetí singl nazvaný Talkin´ About, nakonec ale nebyl vydán.

Album Because I Love It

V dubnu 2007 vyšlo její třetí album nazvané Because I Love It. Vydání alba bylo naplánována na podzim 2006, nakonec vyšlo až na jaře 2007 v Evropě. Po dlouhých odkladech bylo stanoveno i vydání desky v USA a to konkrétně na leden 2008.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Amerie (0)

Všechny články o Amerie (0) »
TOPlist