Alexej Jagudin

profil
Fotku nahrál uživatel.
Fandím 0 fanoušků
Nesnáším
0 antifanoušků
Napiš názor 0 názorů

Povolání: Sportovec, krasobruslař

Věk: 41 let

Datum narození: 18.03. 1980

Hodnocení Alexej Jagudin

Přitažlivost
82% (6 hlasů) 8806.místo
Talent
100% (4 hlasů) 155.místo
Inteligence
100% (1 hlasů) 2360.místo
Vtipnost
93% (3 hlasů) 4244.místo

Fotky Alexej Jagudin (25)

Životopis Alexej Jagudin Upravit životopis

Alexej Konstantinovič Jagudin (* 18. března 1980) je trojnásobný mistr Evropy, čtyřnásobný mistr světa a olympijský vítěz v krasobruslení.

V roce, kdy vyhrál olympiádu, získal za technickou stránku od všech hodnotících známku 5,9 a za svůj umělecký dojem získal čtyři nejvyšší ocenění 6,0. Žádnému jinému krasobruslaři v celé historii tohoto sportu se nikdy nepodařilo získat více než jednu „šestku“. Je to také první muž v historii tohoto sportu, který získal ocenění ve všech soutěžích během jedné sezóny, a to na evropském šampionátu, na Grand Prix, na mistrovství světa a na olympijských hrách.

Na světovém šampionátu v Naganu znovu změnil historii krasobruslení, když jako první bruslař získal známku 6,0 a to v krátkém programu. Televizní společnost ABC nominovala Jagudina na největšího sportovce roku, společně s hvězdami jako Andre Agassi, Tiger Woods nebo Serena Williamsová.

Sportovní kariéra

Alexej začal s krasobruslením ve 4 letech; na led ho přivedla jeho matka. A Alexejův talent, který mu byl vrozený, se začal záhy projevovat. V roce 1994 (ve věku 14 let) se zapojil do mezinárodních soutěží a skončil 4. na světovém šampionátu mladších závodníků. O dva roky později tuto soutěž vyhrál.

Alexej spolupracoval s legendární trenérkou a choreografkou Taťánou Tarasovou od roku 1998. V 18 letech se stal nejmladším vítězem mistrovství světa v historii. V letech 1998 a 1999 vyhrál 9 z 11 soutěží, kterých se zúčastnil.

V listopadu 2003 oznámil Alexej Jagudin konec své krasobruslařské kariéry a ještě týž rok začal spolupracovat jako trenér s francouzským krasobruslařem, Brianem Joubertem a Andrejem Griazevem. Brianovi pomáhal s přípravou na zimní olympijské hry v Miláně v roce 2006.

Vzdělání, osobní život

Alexej Jagudin vystudoval univerzitu v Rusku s vyznamenáním, a v roce 2001 obdržel vysokoškolský diplom ze sportovní univerzity v Petrohradu. Mezi jeho koníčky, kromě ledu, patří fotbal, tenis, golf a péče o amerického kokršpaněla jménem Lawrence, kterého pojmenoval po svém oblíbeném filmu Lawrence z Arábie. Mluví plynule anglicky, rád tráví čas u počítače a povídá si se svými přáteli a fanoušky.

Bydlí v Simsbury (Connecticut). Jeho oblíbeným jídlem jsou třešně a suši.

Zdroj: Wikipedia.org

Články o Alexej Jagudin (0)

Všechny články o Alexej Jagudin (0) »
TOPlist